What is the best way to purchase house plants?

Jaký je nejlepší způsob, jak koupit domácí rostliny?

Hledáte více informací o průvodci nákupem domu?

 

Jaký je nejlepší způsob, jak koupit domácí rostliny?

Jak koupit pokojové rostliny: online nebo offline?

Hlavní rostliny přidávají do našich domovů život a barvu. Některé pokojové rostliny potřebují více péče než jiné, takže podle toho naplánujte. Zvažte sukulenty s nízkou údržbou, jako je kaktus nebo aloe vera. Podívejte se na kvetoucí závod v kategorii kvetoucí rostliny rostlin. Spider rostliny jsou atraktivními vnitřními rostlinami kvůli jejich houževnatosti.

Má široké, pruhované listy podobné trávě a vysoké bílé stonky s bílými květy, když jsou správně napojeny a vyživovány. Palma s tropickými kořeny přináší do vašeho domova klid. Podívejte se na naše středně listové rostliny, jako je hadí rostlina a Leopard Lily. Mír Lily je dvouleté květy. Sukulenty mají silné masité listy, které pomáhají rostlinám udržovat vodu déle.

Populární rostliny skříně jsou černá magie Calathea a Golden Dragon Tree. Kaktusy přicházejí v různých tvarech, velikostech a barvách. Pouštní překvapivé orchideje se daří pod vysokou vlhkostí a spoustou čerstvého vzduchu. Citrusové stromy a keře poskytují do domu barvu a vůni. Když v Bloom, Aloe Vera, Bonsai a Venus Fly Trap vytvářejí krásné interiérové ​​akcenty.

Určete jeho správné umístění výsadby najdete na štítku na orchideji Aloe Vera. Pokud potřebujete vodu, nechte vodu před pokračováním plně vytékat z hrnce. Aby se zabránilo vadnutí listů, udržujte své rostliny od přímého slunečního svitu a radiátorů. Pokud máte pouze jeden světelný zdroj, otočte rostliny často. Prakticky v každé koupelně nabízejí indické gumové rostliny a kapradiny luxusní tropické listy.

Před odjezdem na dovolenou nainstalujte do vnitřních rostlin nainstalovanou vodu. Maidenhair kapradiny a orchideje například potřebují pravidelné zalévání, aby vzkvétaly ve vlhkém prostředí. Můžete pomoci svému zavěšení nebo koncových pokojových rostlinách tím, že je zamíříte ručním postřikovačem. Houseparts repotter pokojové rostliny na jaře pomocí pití v domácnosti nebo konkrétní směs spíše než obecné zalévací půdy. Pokud máte rostlinu, která je vázána na kořen. Možná je budete muset vykopat.

Tipy pro výběr a péči o pokojové rostliny, včetně videa.

Hlavní rostliny poskytují našim domovům život a barvu a přinášejí vitalitu a barvu do jinak fádních oblastí. V posledních letech měli oživení a najdete je téměř v jakémkoli tématickém domě, na který si můžete myslet. Je možné, že jste již byli inspirováni k přidání hrnce nebo dvou do svého vlastního domu. S tolika různými styly, tvary a velikostmi, z nichž si můžete vybrat, není těžké vybrat ten, který doplňuje vaši osobnost a životní styl. Ať už se rozhodnete pro koncové listy v závěsném hrnci, sochařské šťavnické nebo vzduchové zázračné rostlině, je jisté, že váš prostor rozjasní. A na rozdíl od všeobecného přesvědčení není zdaleka tak těžké udržet děti šťastné a zdravé.

Děkujeme, že jste přišli dovnitř.

Rostliny ve skutečnosti pomáhají, aby se jakoukoli vnitřní oblast zdálo přirozenější a pohodlnější. Existuje spousta druhů, které nepotřebují nic víc než vaši pozornost, aby vzkvétaly. Kromě toho mohou pokojové rostliny sloužit jako přirozený čistič vzduchu pro váš domov nebo pracoviště. Během procesu fotosyntézy rostliny jemně očistí vzduch kolem nás, shromažďují oxid uhličitý a uvolňují kyslík během denního slunečního světla. Sestavili jsme seznam přímých pokynů a doporučení, která vám pomohou při výběru nejlepších pokojových rostlin a správnou péči o ně.

Výběr pokojových rostlin je obtížný úkol.

Některé pokojové rostliny mohou potřebovat více pozornosti než jiné, takže před výběrem vašich, zvažte, kolik času máte k dispozici, abyste jim věnovali. Například Jasmine poskytne krásnou vůni, ale bude potřebovat určitou údržbu, aby si udržela svou podobu. Zvažte sukulenty, jako je kaktus nebo aloe vera, pro nízkou údržbu, ale poutavé volby. Při výběru rostlin na nákup hledejte rostliny s vyváženým, dokonce i růstem a neváhejte projít nerovnoměrným rostlinným. Zkontrolujte, zda jsou listy a stonky zdravé a nepoškozené; Dávejte pozor na náznaky nemoci také na spodní straně listů. Níže jsme rozdělili některé z našich nejoblíbenějších pokojových rostlin do kategorií, abychom vám usnadnili nalezení správného zápasu. Pokud například hledáte nápadný, kvetoucí závod, měli byste se podívat do kategorie kvetoucí rostliny katalogu rostlin.

Pokojové rostliny s malým listím

Dragon Tree je druh stromu, který roste v tropech. Listová zelenina poskytuje krásný kontrast proti jakémukoli pozadí a Dragon Tree je obzvláště nápadná možnost. Vyžaduje to minimální údržbu, což z něj činí vynikající volbu pro rušné rodiny. Dračí strom může být povzbuzován k tomu, aby se zvětšoval a přitažlivý tím, že jej pravidelně přemístí a živí, což pomůže při šíření jeho kořenů a růstu jeho větví. Nebuďte obavy, pokud se začnou prolévat spodní listy vaší dračí rostliny; To jen naznačuje, že rostlina se vyvíjí zdravě. Tyto tropické rostliny, jako je teplo, ale vyhýbají se jejich umístění příliš blízko k radiátorům, protože to může způsobit vyschnutí půdy a zabránit tomu, aby rostlina přijímala všechny živiny, které potřebuje k řádnému vývoji.

Spider Plant je druh rostliny, která má web podobný vzhled.

Rostliny pavouků jsou oblíbenou vnitřní rostlinou, protože jsou prakticky nezničitelné. Další vynikající volba pro ty, kteří jsou méně vědomí ekologicky! Při správném napojení a krmení bude produkovat široké, pruhované, travní listy a dlouhé bílé stonky s bílými květy, když jsou správně napojeny a vyživovány. Rádi žijí v oblastech se spoustou přirozeného světla a půdy, které správně vypouští. S pomocí půdy pro zalévání pokojové rostliny je můžete pěstovat v květináčích nebo jiných kontejnerech. Pravidelně je zalévejte spíše pomocí destilované nebo dešťové vody než vody z vodovodu, která může způsobit zhnědnutí listů špičky rostliny. Podívejte se na naše další malé rostliny listů, například následující: Hedera Ivy, Parlor Palm, Ficus Bonsai, Hedera Ivy, Parlor Palm, Ficus Bonsai, Hedera Ivy, Parlor Palm, Ficus Bonsai

Sansevieria-také známý jako zákon o „matce-in-jazyce“

Rostlina, která při správném pěstování vypadá krásně, se daří v květináčích umístěných venku během teplejších měsíců. Listy jsou tmavě zelené se smetanovými hranicemi a stříbrnými vodorovnými pruhy a mají zaoblený tvar. Při pěstování v mírném nebo plném odstínu se tato pokojová rostlina daří nejlépe. Má rád zalévání půdy, která je mokrá, ale dobře odvodněná. Udržujte kompost vlhký, ale nedovolte mu, aby seděl ve vodě po dlouhou dobu. Během růstové sezóny oplodněte každé dva týdny s pomalým uvolňováním a vodou méně často v zimě. Podívejte se na některé z našich středně listových rostlin, například následující:

 • Hadí rostlina
 • Leopard Lily
 • Juka
 • Švýcarská sýrová rostlina

Pokojové rostliny se spoustou listoví

Palms. Palma, která připomíná jeho tropické kořeny, přidává do vašeho domu pocit klidu. Navzdory skutečnosti, že je nepravděpodobné, že by dovnitř rozkvetly, Palms vytvoří jasné listy, aniž by je museli pravidelně zalévat. Je možné je spravovat v menším hrnci, pokud máte jen omezené množství dostupného podlahového prostoru. Pokud chcete, aby vaše dlaň udržovala zvyšování velikosti, může to napomáhat opětovné zasažení každoročně. Podívejte se na některé z velkých listů, které máme k dispozici:

 • Plač obr
 • Kentia Palm
 • Black Magic Calathea
 • Zlatý dračí strom

 

Mír Lily je kvetoucí pokojová rostlina.

Rostliny skříně, jak se tyto poutavé rostliny někdy nazývají, patří mezi nejoblíbenější dostupné pokojové rostliny. Mají ohromně ostré bílé květy a tmavě zelené, lesklé listy a je velmi jednoduché, protože se o jejich nízké požadavky na vodu. Mírové lilie rádi rostou v oblasti s nepřímým sluncem. Je nezbytné zajistit, aby měla dostatečné množství vody každých několik dní, protože jsou velmi žízní. Když se jejich listy začnou klepat, je to jednoduchý náznak, že potřebují více vody. Měli byste se však vyhnout tomu, aby jim umožnili sedět ve vodě po dlouhou dobu, protože to může hnít kořeny a způsobit, že lilie zemře. Důležitost moderování nelze přeceňovat. Mír Lilies Bloom dvakrát ročně, pokud jim bude dána náležitou péči během svých růstových období na jaře a v létě. Mírové lilie budou často potřebovat repot do většího kontejneru, aby se jejich kořeny rozšířily a povzbudily rostlinu, aby se ještě zvětšovala. Podívejte se na naše další kvetoucí rostliny, jako jsou tyto:

 • Flamingo Flower
 • Flaming Sword
 • Chryzantéma

 

Pokojové rostliny, které jsou specializované

Kaktivní. Rostliny kaktusů jsou pokryty páteřemi a piškami a lze je nalézt v široké škále forem, velikostí a barev. Kaktusy jsou původem z jihozápadních Spojených států. Udělejte si vitrínu tím, že do skupiny dáte dohromady tři nebo čtyři položky. Na rozdíl od jejich tvrdého exteriéru, kaktus stále potřebuje jídlo a živiny, aby se dařilo. Protože kaktus pochází z horkého a suchého prostředí s malými srážkami, jsou náchylní k utonutí, pokud jsou vystaveny nadměrnému množství vody. Nastříkejte povrch půdy, aby byl mokrý, a poté nechte vodu, aby odtékala, než ji další den zalévá. Při pěstování kaktusů je nezbytné, aby měli přístup ke slunci po dobu alespoň části dne. To platí zejména pro ty kaktusy, které produkují shluky květin. Sukulenty. Sukulentní rostliny, které pocházejí z horkého, suchého podnebí, mají silné, masité listy, které jim pomáhají držet vodu déle. Sukulenty rostou dobře v teplém a suchém prostředí, jako jsou okenní parapety, a je třeba zalévat pouze tehdy, když se půda vyčerpá. Protože sukulenty mohou růst velmi velké, je dobré je trochu rozložit, když roste několik sukulentů ve stejném hrnci, takže větší nepokračuje menší při pěstování více sukulentů ve stejném hrnci. Zatímco ekologičtější formy sukulentních rostlin jsou vhodnější pro kultivaci vnitřního, fialové druhy jsou vhodnější pro venkovní pěstování. Kaktusy i sukulenty jsou pro začátečníka vynikajícím rostlinami, protože potřebují malou údržbu a přesto vypadají krásně, když jsou umístěny na různých místech o domu. Prohlédněte si naše další speciální rostliny, abyste viděli, co musíme nabídnout.

 • Aloe Vera
 • Bonsai
 • Mucholapka
 • Pouštní překvapení

Orchideje

Tyto krásné květiny jsou velmi jednoduché, aby péče o, a když v plném květu, oni dělají ohromující kontaktní místo v každém pokoji v domě. Zkontrolujte štítek, abyste viděli, kde by měl být osázen orchid. Mají rádi silné, nepřímé světlo, jako je to, které poskytují okna směřující na východ, západ, nebo na jihu, které jsou zastíněné. Orchideje vzkvétají v podmínkách s dostatkem čerstvého vzduchu a vysoké vlhkosti. Musí si udržet dostatek výživových hodnot, aby byly v dobrém fyzickém a duševním stavu. Orchideje použití hodně energie během svého kvetení období, proto je výhodné půjčit ruku k udržení kvete jasné a atraktivní pro tak dlouho, jak je to možné. Přidání malého množství přípravku Orchid do vody před uvedením do může pomoci orchid růst rychleji a zdravější. Tyto rostliny jsou přizpůsobeny tak, aby žily se svými kořeny na stranách stromů v jejich rodném prostředí. Chcete-li zcela integrovat svůj přirozený životní styl do svého domu, můžete je přehrdá v Orchid kompost, který má pečlivě smíšené kombinace kůry a Seramis clay granule, mimo jiné složky. Při zavlažování se ujistěte, že mají listy a květiny suché a nechat vodu (ideálně dešťovou vodu), aby se z hrnce úplně před pokračováním došly. V důsledku toho je kompost velmi otevřená a má vynikající odvodnění.

citrusové stromy a keře

Rostliny citrusových plodů (pomeranč, citron a vápno) jsou krásné a vonné barvy, které přinášejí barvu a příjemnou vůni citrusových plodů v domě. Zatímco některé z nich jsou dekorativní, a proto nemohou být konzumovány, budou i přesto vypadat fantasticky! Aby nedošlo k překrmování citrusových plodů, použijte při hnijícím krmení náhrnkovou směs navrženou speciálně pro citrusové rostliny. Během vegetačního období může být tento kompost také použit k top-oblékat závod každé jaro. Stačí odstranit horní kryt od 4 cm do 5 cm starého kompostu a nahradit jej novým citrusovým přistáním půdy k dokončení transformace. Od dubna do října se krmí s vysokým obsahem dusíku a pak se krmí s vyváženějším složením v období od listopadu do března. Během letních měsíců (červen až září) mohou být ponechány venku, ale měly by být chráněny před chladnými větry a vnáhly dovnitř, pokud teploty klesnou pod 7 °C.

Kdy a kam byste měli dát své domoviny?

Níže jsou uvedena základní doporučení, která je třeba vzít v úvahu při rozhodování o umístění vašich interiérových zařízení.

 • Odložte závod od radiátoru, protože teplo rychle vysychá listy a kvete na rostlinu.
 • Rostliny by měly být bez drauchů od většiny rostlin, jako jsou stabilní teploty.
 • Uchovávejte mimo přímé sluneční světlo. Většina olistoví rostlin se nejlépe lesknou, ale filtrované světlo; přímé sluneční světlo by vypaloval listy většiny zelestí. Suckulenty jako Aloe Vera, které jsou rodák domácí vrcholy kliky než naše, a kvetoucí rostliny v domácnosti, které potřebují více světla než lefier rostlin, jsou výjimky z tohoto pravidla.
 • Je-li jen jeden zdroj světla, nezapomeňte pravidelně otáčet své rostliny, jinak se stanou nevyrovnanými a rostou ve směru zdroje světla.
 • Nedoporučuje se, aby rostliny na okně mlhy za záclonami v noci, protože se stává příliš chladný.

Na záchod, nějaké rostliny.

Nejen, že koupelna má tendenci být chmurný pokoj v mnoha domovech, ale to je také náchylné k teplotním výkyvům, od teplého a vlhkého do chladného a drtivej v rychlém. Překvapivě je zde překvapivé množství rostlin, které mohou za těchto okolností přežít. Indie gumoví rostliny a ferny poskytují svěží, tropické zeleně a mohou být uloženy v téměř žádné koupelně bez problémů vůbec.

Jak se starat o hausbóty

Dodržováním několika jednoduchých pokynů můžete zajistit, aby vaše pokojové rostliny vzkvétaly. Čím větší je velikost listů a květů rostliny, tím více vody bude obvykle potřebovat. Jako překvapení všichni potřebují různá množství vody, takže při nákupu nového pokojového rostlin vždy čtou (a zachovejte) značku rostlin. Vždy pamatujte, že zavlažovací veličiny se liší v závislosti na sezóně: ​​během zimy, kdy se vývoj zpomaluje nebo zcela přestane, snižujte zalévání na polovinu, aby vaše rostliny byly zdravé. Při zalévání shora je výhodné umístit rostlinu do mělkého podnosu po dobu asi 30 minut a umožnit kompostu absorbovat vlhkost, kterou potřebuje (ale nedržte hrnec po delší dobu ponořen ve vodě) .

Pokud jde o vnitřní rostliny, je celkově výhodnější úplné namočení jednou za čas než konstantní pramínek kapaliny. Počkejte, až bude kompost téměř suchý před zaléváním; Kompost se stane světlejší hnědou, když vyschne a zabrání přetěžování. Pokud máte rostliny nebo sukulenty, jako je kaktus, vyvarujte se listů, protože to může podporovat hnilobu. Malé zalévání plechovky s dlouhou, tenkou výtokou je ideální pro zalévání rostlin uvnitř domu nebo kanceláře. Je méně pravděpodobné, že budete zapomenout zalévat rostliny, pokud budete mít tento kontejner poblíž rostlin. Pokud je to vůbec možné, použijte dešťovou vodu odebranou ze střechy; Nechte to stát v místnosti na hodinu nebo dvě, aby se před použitím zvýšila na teplotu místnosti.

Zavlažování kapání pro pokojové rostliny

Pokud jedete na dovolenou, nezapomeňte se o své rostliny dobře starat o instalaci kafáře vody do vnitřních rostlin. Není nutné připojit kapky k síti nebo k faucetu. Jako náhrada je plastová láhev naplněná vodou využívána jako skladovací nádoba. Zahrnuto je kapající hrot a tryska (hodnocená buď 10Cl nebo 15cl za den), což vám umožní ovládat množství vody uvolněné až 20 po sobě jdoucích dnů. Je to také skvělé pro vnitřní rostliny a závody na pracovišti.

Krmení

Použití kapalného krmiva poskytne rychlé vyzvednutí, ale během vegetačního období bude potřebovat opakované aplikace; Pohodlnější alternativou je použití hnojiv s pomalým uvolňováním vložených do kompostu, aby se poskytla konzistentnější zásobování živin. Místo použití standardního zahradního hnojiva je vždy vhodnější používat speciálně navržené hnojivo pro domácí pokoje. U listových rostlin existují speciální formulace s vysokou koncentrací dusíku, které jsou k dispozici. Začněte se krmit na jaře a pokračujte v letních měsících před tím, než se snižujte rostlinu, aby se umožnil přirozený pokles růstu rostliny po celou zimu. Vezměte na vědomí všechna konkrétní doporučení pro krmení a zalévání zahrnutá na štítku rostlin.

Mnoho rozsáhlých pokojových rostlin je odvozeno od svěžích tropických lesů a aby se mohly vzkvétat, budete muset tuto atmosféru znovu vytvořit u vás doma. Prvním krokem je zvýšení hladin vlhkosti v oblasti obklopující rostliny; Vložení rostlin do mělké misky nebo podnosu naplněné buď štěrkem nebo jílovým oblázky a udržováním misky nebo podnosu za všech okolností bude více než dostačující. Masting je také nezbytné, zejména pro rostliny, které se daří ve vlhkém klimatu, jako jsou kapradiny a orchideje Maidenhair, které potřebují časté mlhy. Použití ručního postřikovače k ​​mlhy zavěšení nebo koncových pokojových rostlin, které jsou vystaveny sušicím vzduchu ze všech směrů, může být prospěšné.

Péče o rostliny zahrnuje ořezávání, čištění a repotting pokojových rostlin.

Z vašich rostlin by měly být odstraněny mrtvé listy a květy, aby vypadající čisté. To také pomůže zabránit škůdcům a chorobám pryč od vašich rostlin. Je také důležité nenechat domácnost a nečistoty hromadit na listech, protože to bude ucpat malé póry přes které vlhkost musí být schopen uniknout. Očistěte listí jemným štětcem nebo jemně otřete listy s mokrým, linearním hadříkem k odstranění prachu. Můžete použít speciálně navrženého spreje nebo otřete odstranit prach a nečistoty z listů vašich domovních rostlin, aby se zachovalo vzhled listů, které jsou lesklé a zdravé. Tyto podpory při odstraňování skvrn vápna, které se vyrábí postřikem a zabránění vzniku depozice prachu, se nezasahují do procesu dýchání.

Aby se zabránilo jejich kořeny je omezen a uvězněný v jejich hrnce, většina domácností bude nakonec výstup své hrnce vyrůst. To si vyžádá jejich repo operace. Avšak odolávat pokušení udělat to příliš často, protože to může povzbudit je k překročení vašeho domu! Rostliny by měly být vždy replotted na jaře, pomocí čistírny hnilobné půdy nebo specializované mix spíše než general-purpose podnájem kompost, a resazoval do hrnce nebo kontejneru, který je o jednu nebo dvě velikosti větší než aktuální.

V případě rostlin, které generují odchylky.

V důsledku toho mohou být jakékoliv malé dětské rostliny, které rostou kolem základu rostliny, oříznuty a přesazeny v jiném kontejneru. Vaše domovy budou OK strávit letní měsíce venku, tak dlouho, jak jsou uchovávány v zastíněné poloze mimo přímé sluneční světlo, což je doporučeno. Vše, co je zapotřebí, je, že je přinesete dovnitř před první mrazem. Když se zalévá do dávky vinného réva, je možné zabránit těmto škůdcům v tom, že infikuje kořeny rostliny. Jiní škůdci, jako jsou aphidy, vlnité aphidy, šupinatí hmyz, a červený pavoučí, mohou zaútočit na hausbóty, takže držet na nich blízký pozor; pokud podlehnou, možná budete muset s nimi zacházet s insekticidem navrženým speciálně pro domácnosti.

Co dělají hospodyně?

 • Houseplants add life and color to our homes.
 • Některé domácnosti potřebují více péče než ostatní, takže plán odpovídajícím způsobem.
 • Vezměme si například sukulenty, jako je kaktus nebo aloe vera.
 • Podívejte se na kvetoucí rostlinu v kategorii kvetoucích rostlin v katalogu rostlin.
 • Palm strom s tropickými kořeny přináší do vašeho domova klid.
 • Viz naše středně velké rostliny, jako je Snake Plant a Leopard Lily.
 • Mír Lily je bi-roční kvetoucí hausbót.
 • Pouštní Překvapení Orchideje se daří pod vysokou vlhkostí a spoustu čerstvého vzduchu.
 • Citrusové stromy a keře poskytují barvu a vůni domů.
 • Když v květu, Aloe Vera, Bonsai, a Venus Fly Past vytvořit krásné kousky zaměření v každém prostoru.
 • Zkontrolujte štítek na orchideje aloe vera, abyste zjistili, kde by měl být vysazen.
 • Chraňte své rostliny před jasným slunečním zářením a radiátory, abyste se vyhnuli divoce listů.
 • Pokud máte jen jeden zdroj světla, nezapomeňte otočit své rostliny.
 • Rostliny jako Indie gumy a ferny nabízejí bohaté tropické listy, které mohou být udržovány v téměř jakékoli koupelně.
 • Pokud máš továrnu na roota.
 • Možná je budete muset vykopat.

Zapsáno
BrookPad Tým

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.