What is the best way to design a garden wall?

Jaký je nejlepší způsob, jak navrhnout zahradní zeď?

Další informace o tom, jak navrhnout zahradní zeď.

Jaký je nejlepší způsob, jak navrhnout zahradní zeď?

Jak vytvořit zahradní zeď?

Každá zeď nad výškou jednoho metru vedle veřejné silnice nebo dvou metrů vysoká volně stojící vyžaduje povolení k plánování. Pro robustní a robustní zahradní zeď by nadace neměly být hlubší než 30 cm (12 palců). Zvýšená postel s rostlinami na úpatí nevzhledné zdi to může pomoci skrýt. Zahradní stěny mohou zadržet půdu, aby vytvořily terasovou oblast nebo zabránily prudkému svahu. Stavební pravidla se nevztahují na ploty, stěny nebo brány. Navzdory nedostatku stavebních předpisů musí být struktury robustní a dobře udržované. Přírodní kámen je zdaleka nejdražší možností, s cenami se liší podle regionu. Materiály používané k vytvoření vašeho domu, stejně jako materiály používané v nedalekých budovách a stěnách, jsou další faktory, které je třeba zvážit. Pokud vyberete design, ujistěte se, že máte k dispozici správnou maltu. Chcete -li postavit cihlovou budovu, budete muset cvičit řezací cihly.

Změřte cihlu pravítkem a označte řeznou čáru na všech čtyřech stranách tužkou. Skóre linie po celou cestu kolem cihel jemně bušeným podložním s klubovým kladivem. Poté, s odsazením (nebo „žábou“) stranou dolů, zasáhněte to dostatečně tvrdě, aby to plně prořízl. Malta je lepidlo, které spojuje cihly nebo kameny zdi dohromady. Mezi malty obecného použití patří měkký písek, vápno, cement a vodu. Zaměstnanost zavírání Queen na alternativních kurzech, aby se rozložila klouby, vyžaduje 120 cihel na čtvereční metr podlahové plochy. Vytváření malty a tloučku je těžké, ale existuje několik triků. Udržujte své cihly a maltu v suchu, dokud nebudete připraveni je využít. Je důležité, abyste na nástroje nesušili cement nebo beton. Při ručním míchání malty nebo s cementovým mixérem použijte ochranné brýle, rukavice a masku na obličej. Pokud používáte mixér, zkombinujte písek a vápno před přidáním další vody. Všechno smíchejte, dokud není hladké. Pokud malta drží svůj tvar, je to správná konzistence. Pokud byl použit v míchací operaci, vyjměte písek z mixéru.

Krásná cihla nebo kamenná zahradní zeď je nákladnější než plot, ale vydrží po generace a bude vypadat dobře za všech povětrnostních podmínek. Schválení plánování je vyžadováno pro jakoukoli zeď, která je vysoká více než jeden metr na straně veřejné vozovky a pro jakoukoli volně stojící zeď, která je vysoká více než dva metry. Specifikace strukturálního inženýra budou pravděpodobně vyžadovány pro velké opěrné stěny, ale neměli byste je zkoušet bez předchozích zkušeností s prací na méně ambiciózních stavebních projektech. Přestože jsou metody pro konstrukci zdi poměrně jednoduché, pokud chcete, aby vaše zeď byla silná a robustní, musíte ji naplánovat a navrhnout správně, aby byla efektivní. Do značné míry bude design vaší zdi určen podle toho, pro co ji chcete použít.

Jaké materiály mohu použít k stavbě zahradní zdi?

Mezi materiály můžete postavit zahradní zeď z cihel, přírodního kamene nebo rekonstituovaného kamene. Trh nabízí rozmanitý výběr rekonstituovaného kamene, který se skládá z betonových bloků, které byly vyleštěny a zbarveny, aby připomínaly přírodní kámen.

Pokud jde o malování zahradní zdi, jaká je nejlepší barva?

Jako alternativu, bohaté, hluboké tóny, jako je páv zelená a fialová, stejně jako tmavě červená a žloutka žlutá, mohou být použity k doplnění listových rostlin a bledě zbarvených květin. Tyto barvy přitahují pozornost stejným způsobem jako oslňující diamanty a fungují nejlépe, když jsou využívány jako ohniskové body.

Jaký je nejlepší způsob, jak skrýt svou zahradní zeď?

Zvýšená postel s rostlinami na úpatí neatraktivní zdi může pomoci zakrývat zeď za ní. Tato technika je vhodná pro středně velké zahrady, které mají nezbytnou oblast pro umístění vyvýšené postele. Druh rostlin, které vložíte proti zdi, bude nejvýznamnější volbou, kterou uděláte. Vyberte rostliny, které budou prosperovat v mikroklimatu vytvořené vaší stěnou.

Jaká by měla být hloubka nadací pro zahradní zeď?

Začněte vykopávat v nejnižším bodě a propracovat se dolů, dokud nedosáhnete pevné půdy. Aby bylo možné postavit jednoduchou zahradní stěnu, by měl být příkop, který není hlubší než 30 cm (12 palců) hluboká, za předpokladu, že půda je pevná a správně vyčerpaná. Hloubka by však měla být 46 cm (18 palců) hluboko na nestabilní nebo slabé půdě.

Je nutné získat stavební povolení pro zahradní zeď?

Ploty, stěny a brány nepotřebují povolení stavebních předpisů. Navzdory skutečnosti, že stavební předpisy nejsou použitelné, musí být budovy strukturálně pevné a dobře udržované. Odborník na plánování vám může pomoci zajistit, aby váš zahradní projekt běžel dobře.

Je pro mě přípustné postavit zeď kolem mé zahrady?

Pokud si přejete postavit nebo upravit plot, zeď nebo bránu za následujících okolností: plot, zeď nebo brána nebo jakoukoli jinou hranici tvoří hranici se sousední budovou nebo jejím pozemkem; Plot, zeď nebo brána nebo jakoukoli jinou hranici tvoří hranici se sousední budovou nebo jejím pozemkem

Mnoho účelů zahradní zdi je následující:

Zahradní stěny mohou být použity pro různé účely, včetně následujících: zadržení nečistot, abyste mohli postavit řadovou oblast nebo zabránit strmě šikmému bance, aby se zhroutily, jsou dva příklady technik udržení Země. Běžnou praxí je uvedení betonové bariéry sousedící s silnicí nebo chodníkem za účelem snížení hluku nebo zajištění izolace. Chcete -li oddělit zahradu do různých sekcí nebo nabídnout další sezení kolem funkce, jako je terasa nebo rybník, můžete použít pergolu. Můžete jej použít k vytvoření nízkého a robustního základny, na kterém můžete nainstalovat plot nebo konstrukci mola, abyste podpořili režijní strukturu jako pergola.

Dekorativní zahradní stěny přicházejí v různých tvarech a velikostech.

Mezi materiály můžete postavit zahradní zeď z cihel, přírodního kamene nebo rekonstituovaného kamene. Trh nabízí rozmanitý výběr rekonstituovaného kamene, který se skládá z betonových bloků, které byly vyleštěny a zbarveny, aby připomínaly přírodní kámen.

Stěny vyrobené z cihel

Cihly jsou nejdostupnějším stavebním materiálem a jsou k dispozici v různých barvách založených na druhu hlíny používané při jejich výrobě a výrobní metodě. Mohou být také vícebarevné nebo skvrnité a mohou mít hrubou nebo hladkou texturu v závislosti na výrobci. Cihly z druhé ruky však mají obvykle opotřebovaný vzhled, který se hodí do starodávných domácích stěn, ale nejsou levné-a často neexistuje způsob, jak určit, zda jsou před zakoupením odolné vůči mrazu.

Stěny přírodního kamene jsou krásným pohledem.

Přírodní kámen lze zakoupit z lomů nebo regenerovaných kamenných yardů, ale je to velmi nákladné. Náhodné trosky, často známé jako svléčený kámen, je druh kamene, který si můžete koupit v jeho přirozené podobě. Polo oblečený kámen je nařezán do bloků s nerovnoměrným povrchem, které jsou poněkud konzistentní, zatímco plně oblečený kámen se strojovým obličejem se označuje jako Ashlar. Zde je vidět semi oblečený kámen používaný při stavbě této zdi.

Kamenné stěny, které jsou polosulé

Skutečná zeď suchých kamenů je konstruována z kamenů, které byly pečlivě vybrány tak, aby byly zcela robustní a nepotřebují použití cementu, aby je držely pohromadě. Tato zeď je vyrobena z polosušeného kamene, díky kterému se zdá rustikální. Má vzhled skutečné stěny suchého kamene, ale obsahuje maltové klouby, které nejsou viditelné.

Stěny se vzhledem suchého kamene

Tyto stěny jsou konstruovány z rekonstituovaných kamenných bloků, které vám umožňují dosáhnout vzhledu stěny suchého kamene za zlomek nákladů na pravou věc.

Materiály pro konstrukci stěn

Pouze začátek postupu zahrnuje rozhodování o druhu materiálu, který se používá pro vaši zahradní zeď. Cihlová zeď vyžaduje, abyste si před zahájením konstrukce vybrali vzor (také známý jako „vazbu“). A ať už si vyberete cokoli, musíte se ujistit, že máte po ruce vhodnou maltu.

Co hledat při výběru zdi materiálů

Existuje několik faktorů, které byste měli zvážit při výběru druhu materiálů, které je třeba využít pro vaši zahradní zeď, a jsou následující. Materiály, ze kterých je váš domov postaven - a také materiály, z nichž jiné budovy a zdi v místní oblasti - vaší finanční situace. Přírodní kámen je zdaleka nejnákladnější volbou, s náklady se liší od jedné oblasti do druhé. Přírodní kámen je k dispozici v různých barvách a texturách. Stupeň obvazu, který kámen podstoupil, se také odráží v ceně-dokonale řezaný kámen stojí více než špatně oblečený kámen. Cena Ashlar Stone je vyšší než cena holého kamene. Chcete -li odhadnout předběžné náklady, předpokládejte, že 1 tuna kamene bude produkovat asi 3,3 metrů čtverečních dokončených kamenů. Mějte však na paměti, že se jedná o odhad, protože každý kámen je z hlediska velikosti a hmotnosti jedinečný. Při výstavbě zdi z cihel je přesnost nezbytná, protože cihly jsou méně odpouštějící než přírodní kámen ve své konstrukci. Poté, co jste se dozvěděli základní metody, zjistíte, že náplň cihel je mnohem efektivnější než kamenné. Rekonstituovaný kámen je poměrně jednoduchý a není neúměrně nákladný. Protože jsou kameny k dispozici v různých velikostech, můžete odhadnout počet kamenů, které potřebujete, rozdělením oblasti zdí dimenzemi bloků, které chcete v projektu použít.

Cihly jsou vyřezávány různými způsoby.

Pokud se chystáte postavit jakoukoli cihlovou strukturu, budete muset procvičit řezání cihel. Ačkoli to však není tak jednoduché, jak to zdá, že kvalifikovaný zedník způsobuje, že byste neměli mít příliš mnoho obtíží učit se, jak to udělat. S pravítkem změřte cihlu a nakreslete linii tužky na všech čtyřech stranách cihly, abyste označili, kde bude řezací linie. Pomocí klubového kladiva skóre podél řezací čáry po celé cihlu s podložkou, která byla jemně poklepána. Poté, s odsazením (nebo „žábou“) stranou dolů, položte ji na trávu nebo písek a udeřte ji s podložkou dostatečně tvrdě, aby ji úplně prořízl. Při řezání cihel nebo bloků vždy použijte bezpečnostní brýle k ochraně vašich očí před létajícími zbytky.

V cihel se používá mnoho různých typů dluhopisů.

Obyčejná cihlová zeď je zkonstruována stanovením vrstev cihel (označovaných jako „kurzy“) a jejich stmelením spolu s maltou. „Bond“ odkazuje na způsob, jakým jsou cihly rozloženy, když jsou postaveny. S vazbou můžete vesmírné vertikální maltové klouby, aby se neobjevovaly na stejném místě na dvou nebo více po sobě jdoucích kurzech. Výsledkem je, že hmotnost na zdi je distribuována po celé své délce, takže je silnější a stabilnější. Natátři, anglické dluhopisy a vlámské vazby jsou tři druhy dluhopisů, které se nejčastěji používají k konstrukci zahradních stěn. Při výpočtu počtu cihel, které budete potřebovat pro určité vazby, nezapomeňte zohlednit dalších 5%, abyste zohlednili zlomení a cihly, které byly sníženy na polovinu.

Bond v anglickém jazyce

Tento vzorec může být vytvořen umístěním střídavých kurzů nosítka a záhlaví na podlahu. Vložte zavírače královny před konečnou záhlaví, abyste zajistili, že klouby na koncích zdi a v pravoch rocích jsou za všech okolností rozloženy. Na metr čtvereční podlahové prostory budete potřebovat asi 120 cihel.

Pouta vlámského

Na začátku každého kurzu se záhlaví a páry paralelních nosítka střídají, aby vytvořily stěnu s dvojitou kůží. Chcete -li rozložit klouby a střídat používání zavírání Queen na alternativních kurzech. Budete potřebovat asi 120 cihel na metr čtvereční podlahové prostory.

Spojovací vazba je druh lepení, které se používá k natažení kousku látky.

Tento druh vazby by se měl používat pro stěny jedné kůže, které jsou tloušťkou jedné cihly, jakož i pro stěny s dvojitým kůže, které jsou spojeny dohromady pomocí vazeb. Položte všechny cihly podélně, s dlouhou tváří každé cihly viditelné. Konec každého dalšího kurzu na rovné zdi je dokončen napůl cihel (polostaly), což vede k tomu, že každá vertikální křižovatka je soustředěna na cihly nad a pod ní. Stejně tak, abyste vytvořili rohy, stačí střídat záhlaví a nosítky. Na metr čtvereční podlahové prostory budete potřebovat asi 60 cihel.

Aditiva malty a malty jsou dva typy malty.

Morta je látka, která drží cihly nebo kameny zdi pohromadě. Malty obecného účelu se skládají z kombinace měkkého písku, vápna, cementu a vody; nebo směs měkkého písku, cementu, změkčovače a vody, v závislosti na použití. Je nutné přidat hydratované vápno na maltu, aby se zpomalil proces sušení a zabránil jeho praskání. Je také jednodušší pracovat s maltou. Plastifikátory a mrazem-onoky spolupracují na výrobě malých vzduchových kapes ve směsi, což je vyhlazuje. V chladnějším podnebí se používají k nahrazení vápna jako náhradu vápna. Protože Frost-proofer poskytuje pouze omezenou ochranu před mrazem, doporučuje se nekonstruovat vaši zahradní stěnu během teplot mrazu. Při přidávání plasticeserů do mixu vždy sledujte doporučení výrobce, protože příliš mnoho bude mít za následek příliš křehkou maltu. Některé zděné cementy již obsahují změkčovadlo, který je připraven k použití. Další možností je nákup sáčků malty, které již byly předem smíchány do správných rozměrů. Navzdory skutečnosti, že jsou nákladnější, jsou docela užitečné pro drobné úkoly. Kromě toho, pokud tak chcete, můžete si koupit různé barevné malty, aby odpovídaly různým typům zdí.

Směsi malty a tloučku

Přibližně 55 cihel může být položeno za použití jednoho 25kg sáčku písku kombinované s ostatními materiály a smícháno podle proporcí uvedených v níže uvedené tabulce.

Udržování věcí v úložišti

Udržujte suchost svých cihel a malta, dokud nebudete připraveni je využít. Je dobré zakrýt cihly, písek a štěrk plastovou fólií, aby se zabránilo poškození. Kromě toho se pokuste zvednout cementové sáčky ze země a zakryjte je plastovou fólií nebo je, pokud je to možné, udržujte je uvnitř.

Vážení a měření malty

Z velké části bude lopata stačit k měření materiálů pro maltu. Pokud se však barva malty změní na určitých druzích stěn (jako je obličej z cihel nebo špičaté zdivo), snižuje to celkový vzhled. Měření malty zabraňuje tomu, aby se to vyskytovalo, protože vám umožňuje měřit proporce mixu přesněji, než jednoduše používat lopatu, jak byste normálně dělali. Pomocí značky plstěného špičky nakreslete čáru na vnitřní straně kbelíku, která představuje jednu jednotku směsi. Poté, jeden po druhém, nalijte ingredience do kbelíku a ujistěte se, že každé měřítko je narovna s linií dole.

Jak vyrobit maltu a tloučku

Míchání malty ručně nebo použití cementového mixéru je možné; Míchání malty však ručně nemá praktický prospěch, pokud potřebujete jen malé množství malty. Měli byste využít maltu do dvou hodin od jejího vytvoření (a ještě méně, pokud je venku horké), takže si vytvořte tolik, kolik si myslíte, že v tomto časovém rámci budete moci použít. Jako velmi základní směrnice umožňují položit asi dvě minuty. Smíchejte maltu na hladinovém povrchu, jako je kus překližky, a pokud používáte mixér, ujistěte se, že je také na úrovni země. Je také důležité nenechat na vašem vybavení maltu nebo beton. Občas jim dejte dobré čištění pevným štětcem.

Nejprve je bezpečnost prvořadá.

Při míchání malty nebo betonu je důležité chránit své oči, ruce a obličej pomocí ochranných brýlí, rukavic a obličejové masky. Měli byste se také vyhnout vložení rukou nebo dokonce lopaty do mixéru, když běží.

Morta se mísí ručně.

Důkladně kombinujte suché ingredience malty ve velké míchací misce. Čistá voda (v kombinaci s plastifikátorem, pokud jej používáte) by měla být nalita do díry ve středu hromady, kterou byste měli vytvořit lopatou. Poté jemně vložte suchou směs do vody, což jí umožňuje nasáknout. Přidejte další vodu, pokud je to nutné získat hladkou konzistenci. Konzistence malty je velmi nezbytná - nesmí být v průběhu celého procesu příliš suchá nebo příliš rýma. Udělejte si ve směsi s lopatou, abyste viděli, jak to reaguje. Pokud je to jednoduché a malta si zachová svou podobu, dosáhli jste správné konzistence.

Využití mixéru

Naplňte mixér asi čtvrtinu kbelíku s vodou. Začněte přidáním poloviny písku, následuje cement a vápno, pokud jej používáte. Zapněte mixér a postupně přidejte zbytek písku a v případě potřeby více vody. Nezapomeňte vše plně smíchat, dokud nedostanete hladkou konzistenci.

Jak vytvořit zahradní zeď?

 • Každá zeď nad výškou jednoho metru vedle veřejné silnice nebo dvou metrů vysoká volně stojící vyžaduje povolení k plánování.
 • Pro robustní a robustní zahradní zeď by nadace neměly být hlubší než 30 cm (12 palců).
 • Zvýšená postel s rostlinami na úpatí nevzhledné zdi to může pomoci skrýt.
 • Zahradní stěny mohou zadržet půdu, aby vytvořily terasovou oblast nebo zabránily prudkému svahu.
 • Stavební pravidla se nevztahují na ploty, stěny nebo brány.
 • Navzdory nedostatku stavebních předpisů musí být struktury robustní a dobře udržované.
 • Materiály používané k vytvoření vašeho domu, stejně jako materiály používané v nedalekých budovách a stěnách, jsou další faktory, které je třeba zvážit.
 • Pokud vyberete design, ujistěte se, že máte k dispozici správnou maltu.
 • Chcete -li postavit cihlovou budovu, budete muset cvičit řezací cihly.
 • Změřte cihlu pravítkem a označte řeznou čáru na všech čtyřech stranách tužkou.
 • Skóre linie po celou cestu kolem cihel jemně bušeným podložním s klubovým kladivem.
 • Poté, s odsazením (nebo „žábou“) stranou dolů, zasáhněte to dostatečně tvrdě, aby to plně prořízl.
 • Malta je lepidlo, které spojuje cihly nebo kameny zdi dohromady.
 • Mezi malty obecného použití patří měkký písek, vápno, cement a vodu.
 • Zaměstnání zavírání Queen na alternativních kurzech k rozložení kloubů
 • Stěna s dvojitá kůže vyžaduje 120 cihel na metr čtvereční plochy.
 • Vytváření malty a tloučku je těžké, ale existuje několik triků.
 • Udržujte své cihly a maltu v suchu, dokud nebudete připraveni je využít.
 • Při ručním míchání malty nebo s cementovým mixérem použijte ochranné brýle, rukavice a masku na obličej.
 • Pokud používáte mixér, zkombinujte písek a vápno před přidáním další vody.
 • Všechno smíchejte, dokud není hladké.
 • Pokud malta drží svůj tvar, je to správná konzistence.
 • Pokud byl použit v míchací operaci, vyjměte písek z mixéru.

Napsáno
BrookPad tým

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.