What is Contemporary architecture design?

Co je to moderní design architektury?

Více informací o současném architektonickém designu najdete zde.

Současný design architektury

Co je to současná architektura?

Moderní architektura je nejběžnějším architektonickým stylem dvacátého prvního století. Modernistická a postmoderní architektura, která dominovala druhé polovině dvacátého století, nabízí modernistickou alternativu. Moderní architektura je globální jev; Hlavní nové budovy byly postaveny v Číně, Rusku, Latinské Americe a zejména v arabských zemích Perského zálivu. Některé struktury mají betonové komponenty pokryté skelnými nebo hliníkovými obrazovkami, extrémně asymetrickými fasádami a sekcemi visícími nad chodníkem. ISBJERGET, který se v dánském překládání „Iceberg“ v dánském stavu překládá v Dánsku Aarhus v Dánsku, který má 210 bytů, pronajatých i vlastněných.

Gasometr je řada čtyř obrovských věží produkujících cihlový plyn ve Vídni v Rakousku postavených na konci 19. století. Výstup na Roebling's Bridge, 22podlažní bytový dům v Covingtonu v Kentucky, má ostrý okraj a naklání se mírně ven, když stoupá v panoramatu. Některé byty jsou umístěny do věží, zatímco jiné se nacházejí v nových budovách připojených k věži. Jedno světové obchodní centrum v New Yorku je nejvyšší budovou Západu na 1 776 stopách (541 metrů) Jeddah Tower v Saúdské Arábii se předpokládá, že do roku 2020 dosáhne 1 008 metrů (3 307 ft). Čínská šanghajská věž je druhou nejvyšší budovou na světě na světě , 632 metrů vysoký (2 073 ft) Burj Khalifa v Dubaji, 829,8 metrů vysoký, je nejvyšší mrakodrap na světě a bude dokončen do roku 2020.

Centrum Paul Klee, postavené Renzo Piano, je umělecké muzeum ve Švýcarsku Berne. Whitney má fasádu v průmyslovém stylu, která vyhovuje okolnímu sousedství. Cílem císařského válečného muzea na sever v Anglii Manchester je napodobit obrovské a zlomené kousky Země nebo brnění. Louis Vuitton Foundation je galerie současného umění v Paříži. Koncertní síň Walt Disney, Los Angeles, je jedním z nejdůležitějších výtvorů kalifornského architekta Gehryho.

Auditorium Tenerife, navržené Santiago Calatrava, má křídlo podobné skořápce složenému z vyztuženého betonu. Casa da Musica v Porto v Portugalsku má dvě skleněné stěny. Eko-architektura dvacátého století je stále více módní. Mnoho metropolitních mrakodrapů má druhou vrstvu vnějšího skla, která pomáhá šetřit denní energii. Caixaforum Madrid je opuštěná cihlová elektrárna a přidává další podlahy, které nabízejí více místa.

K vybudování celoroční arény Allianz Arena v Mnichově v Německu se používá celkem 2 874 vzduchových panelů ETFE F-FOIL. Londýnská radnice, postavená Normanem Fosterem v roce 2002, je pravděpodobně nejlepším příkladem moderní architektury. Renzo Piano navrhl budovy parlamentu ve Vallettě na Maltě v roce 2015. Vrindavan Chandrodaya Mandir je hinduistický chrám v Indii Uttar Pradesh. Španělský architekt Rafael Moneo byl pověřen postavením nové katedrály postmoderního stylu pro Los Angeles v Kalifornii.

Viadukt Millau v jižní Francii je nejvyšším mostem na světě a nad základnou konstrukce stoupá na 343,0 metrů (1,125 ft). Posílený beton a pavilon ze skleněných vláken Zaha Hadid ve španělském Zaragoze. V roce 2004 vytvořil Michel Virlogeux v Anglii Gateshead River Bridge pro mezinárodní letiště Gateshead. Bibliotheca Alexandrina v Egyptě v Alexandrii je moderním pokusem znovu vytvořit slavnou Alexandrijskou knihovnu starověku. Transportní centrum Světového obchodního centra je druhým největším terminálem po celém světě.

Budova s ​​plochou střech se jeví jako součást letištní dráhy shora. Terminál se nachází pod pamětní fontánou a náměstí věnované obětem teroristických útoků v New Yorku z 11. září.

Co je současný architektonický design a jak se liší od tradičního designu architektury?

Moderní architektura je styl architektury, který je nejvíce převládající v 21. století. Neexistuje žádný dominantní styl; Zde lze nalézt cokoli od postmodernismu a high-tech po vysoce koncepční tvary a vzory, které se podobají sochu v obrovském měřítku. Budovy mohou být nyní plánovány a modelovány ve třech rozměrech na počítačích a díky moderní technologii je lze postavit s větší přesností a rychlostí. Na rozdíl od postmodernismu, který je zcela novou interpretací starověké architektury, se současné ztvárnění klasické architektury spoléhají na přírodní a ekologicky šetrné prvky, jako je Stone, Wood a Lime.

Na počátku dvacátého prvního století se objevila spousta organizací věnovaných propagaci místní a/nebo tradiční architektury, z nichž mnohé jsou dodnes aktivní. Michael Graves, Léon Krier, Yasmeen Lari, Robert Stern a Abdel-wahed El-Wakil jsou jedni z nejznámějších architektů spojených s novou tradiční vlnou. Byl založen architektem Yasmeen Lamanno ve formě mezinárodní sítě pro tradiční budovu, architekturu a urbanismus (INTBAU). Po roce, kdy byl založen, se jmenovalo doplňkové hnutí architektury. Na rozdíl od modernistické a postmoderní architektury, která dominovala druhé části dvacátého století, představuje modernistickou alternativu.

Burj Khalifa v Dubaji byla nejvyšší budovou na světě v roce 2019, zatímco šanghajská věž v Číně byla ve stejném roce druhá nejvyšší nejvyšší nejvyšší. Moderní architektura je celosvětový jev; V Číně, Rusku, Latinské Americe byly postaveny významné nové struktury a zejména v arabských národech Perského zálivu. Některé z budov zahrnují betonové komponenty, které jsou pokryty skleněnými nebo hliníkovými obrazovkami, vysoce asymetrické fasády a konzolové části, které visí přes chodník.

Práce omezeného počtu architektů, kteří spolupracují na projektech v celosvětovém měřítku, vedla k vytvoření většiny moderních architektonických památek. Mnoho těchto struktur postavilo architekti, kteří byli již známí na konci dvacátého století, včetně Mario Botta, Frank Gehry, Jeanne Nouvel, Norman Foster, Ieoh Ming Pei a Renzo Piano. Jiní jsou výtvory nové generace architektů, kteří se narodili během druhé světové války, jako je Zaha Hadid, Santiago Calatrava, Daniel Libeskind, Jacques Herzog, Pierre de Meuron, Rem Koolhaas a Shigeru Ban.

Jaký je architektonický design obytných budov?

Luxusní věže s kondominiem s extrémně drahými byty na prodej navrženými „Starchitects“ jsou běžné v současné rezidenční architektuře, zejména při přestavbě starších čtvrtí ve velkých městech. Tyto věže jsou často považovány za podpisová díla svých příslušných architektů. Architektura budov nemá nic společného s architekturou svého okolí, přesto vynikají, jako by se jedná o podpisy svého tvůrce.

Gasometr je sada čtyř obrovských věží na výrobu cihlů nacházejících se ve Vídni v Rakousku a byly postaveny na konci 19. století. Rozvoj smíšeného využití s ​​rezidenčními, kancelářskými a komerčními komponenty byl postaven uvnitř. Některé z bytů se nacházejí uvnitř věží, zatímco jiné se nacházejí v nových strukturách, které jsou spojeny s věžemi. Apartmány na vyšší úrovni jsou umístěny na vyšších podlažích, zatímco v kancelářích středních podlah a spodní patro se věnuje zábavním a maloobchodním střediskům.

Daniel Libeskind byl profesorem architektury na Kalifornské univerzitě v Los Angeles (UCLA). Byl průkopníkem hnutí dekonstruktivismu, které bylo založeno v 60. letech. Je nejznámějším pro své muzea, ale také postavil významný komplex obytných bytových domů v Singapuru (2011), stejně jako výstup na Roebling's Bridge, 22podlažní bytové struktuře v Covingtonu v Kentucky. Narodil se v New Yorku a vyrůstal v Covingtonu v Kentucky (2008) na rozdíl od můstkových kabelů, které jdou na vrchol, má tato struktura ostrý okraj a naklání se mírně ven, když budova stoupá v panoramatu.

ISBJERGET, který se v dánském překládání „Iceberg“ v dánském stavu, je komplex čtyř budov v Dánsku Aarhus, který zahrnuje 210 bytů, pronajatých i vlastněných. Na návrhu komplexu spolupracovaly dánské společnosti Cebra a JDS Architects, jakož i francouzský architekt Louis Paillard a holandské vyhledávání společnosti. Budovy jsou konstruovány tak, aby si všechny jednotky, dokonce i ty vzadu, užily výhled na moře.

Jaký je architektonický design současných mrakodrapů?

Mrkokrypper (často definovaný jako struktura nad 40 podlaží vysoká) [26 se původně objevil v Chicagu v 90. letech 20. století a byl většinou spojen se Spojenými státy v polovině 20. století. Mrakodrapy byly nalezeny prakticky ve všech hlavních metropolí na každém kontinentu během dvacátého prvního století. Struktura zarámovaná trubice, nová stavební technika vynalezená strukturálním inženýrem Fazlurem Rahmanem Khanem z Skimore, Owings a Merrill v roce 1963, byla první svého druhu. To zase umožnilo konstrukci super vysokých struktur, které vyžadovaly mnohem méně vnitřních stěn, mělo výrazně více okenního prostoru a bylo odolnější vůči bočním tlakům, jako jsou závažné větry.

Jedno světové obchodní centrum, které bylo dokončeno v roce 2015 a stojí na výšce 1 776 stop (541 metrů), je nejvyšší mrakodrap na západní polokouli. Jednou z nejslavnějších moderních památek v Londýně je 30 St. Mary Ax, často známá jako „The Gherkin“, kterou postavil Norman Foster v roce 2004 a je jednou z nejznámějších budov města. Když byla v roce 2017 dokončena věž Federace v Moskvě, která je vysoká 373 metrů, byla to v té době nejvyšší struktura v Evropě.

Burj Khalifa v Dubaji, který stojí na 829,8 metrů vysoký, je nejvyšší budovou na světě (2 722 ft) Jeddah Tower v Saúdské Arábii, která se očekává, že dosáhne 1 008 metrů (3 307 stop), když je dokončena v roce 2020, bude nejvyšší, bude nejvyšší, bude nejvyšší, bude nejvyšší, bude nejvyšší, bude nejvyšším nejvyšším v roce 2020, bude nejvyšší Struktura na světě. Bude to první struktura na světě, která dosáhne výšky více než jednoho kilometru (1 008 stop). Stavba byla zahájena v roce 2013 a očekává se, že bude dokončena do roku 2020, podle časové osy projektu. Adrian Smith a jeho vlastní společnost jsou architekty pro mrakodrap, který by měl být dokončen v roce 2020 a převezme se jako nejvyšší struktura na světě z Burj-Khalifa.

S výškou 632 metrů je šanghajská věž v Číně druhou nejvyšší strukturou na světě (2 073 ft) výtahy v této budově, která cestuje rychlostí 20,5 metrů (40 stop) za sekundu, nebo 74 kilometrů za hodinu, což je výroba, takže ji dělá nejrychlejší výtah na světě. Modernita je zdůrazněna ve většině budov; Abraj al Bait, komplex sedmi věžních hotelů postavených saúdskou vládou, aby pojala poutníky cestující na místo Svatého v Mekce, vyniká jako pozoruhodná výjimka.

Jaký je architektonický design současných muzeí?

Architekt se sídlem v Madridu Santiago Calatrava vytvořil Quadracciho pavilon pro Milwaukee Art Museum ve Wisconsinu, které bylo otevřeno v roce 2009. Jedním z nejvýraznějších rysů budovy je jeho pohyblivá, křídlo podobný Brise Soleil, který se otevírá pro Wingspan 217 stop ( 66 m) Během dne a složení přes vysokou, zaklínací strukturu během noci nebo během silného počasí. Walker Art Center v Minneapolis, které bylo otevřeno v roce 2005, postavili švýcarští architekti Herzog a De Meuron, kteří byli také zodpovědní za Tate Modern Museum v Londýně. Další pětipodlažní věž, pokrytá jemně vyřezávaným šedým kovem, aktualizuje a kontrastuje s strohou starší modernistickou budovou postavenou Edwardem Larrabee Barnesem, poskytuje vítanou aktualizaci a kontrast. Také se mísí se dvěma kamennými kostely těsně přes ulici.

Švýcarští architekti Herzog & De Meuron byli zodpovědní za návrh muzea de Young v San Franciscu. Účelem nového muzea mělo zapadnout do přírodního prostředí parku a zároveň odolávat zemětřesením značné velikosti. Je podporován posuvnými deskami s míčem a viskózními tlumiči tekutin, které absorbují kinetickou energii, což jí umožňuje pohybovat se až na tři stopy (91 cm). Zentrum Paul Klee, navržený Renzo Piano, je uměleckým muzeem ve švýcarském městě Berne. Muzeum, které se skládá ze tří zvlněných kopců postavených z oceli a skla, je navrženo tak, aby odpovídalo okolnímu prostředí. Výstava (která je téměř zcela pod zemí, aby byla chráněna jemné kresby Klee před účinky slunečního svitu) je umístěna v jedné struktuře, zatímco další dva „kopce“ mají vzdělávací centrum a administrativní kanceláře.

Daniel Libeskind je americký architekt, který se narodil v Polsku. Dříve pracoval jako akademik, než obrátil svou pozornost na architekturu, a byl zakládajícím členem architektonického hnutí známého jako dekonstruktivismus. Fasáda jeho muzea imperiální války na sever v Manchesteru v Anglii (2002) se má podobat masivním a roztříštěným kouskům půdy nebo brnění a má za cíl představovat devastaci způsobenou válkou. V roce 2006, budova Hamiltonu v Denverském uměleckém muzeu v Denveru v Coloradu, která se skládá z dvaceti šikmých letadel, z nichž žádný není paralelní nebo kolmý k sobě navzájem a je potažen 230 000 čtverečních stop titanových panelů. Stěny galerií jsou všechny zřetelné, svahové a asymetrické uvnitř, stejně jako strop.

Byl to radikální odklon od sochařských muzeí Frank Gehry k navrhování nového Whitneyho muzea amerického umění v New Yorku, které navrhl Renzo Piano v roce 2015. Whitney má fasádu průmyslového stylu, která dobře zapadá do okolí. Architektonický kritik New York Times, Michael Kimmelman, popsal strukturu jako „mishmash forem“, ale poukázal na to, že připomíná centrum architekta Renza Piana Pompidou v Paříži. Existují opravdu dvě budovy, které tvoří San Francisco Museum of Modern Art, z nichž každá navrhla jiný architekt. Kromě původní pětipodlažní postmodernistické budovy navržené švýcarským architektem Mario Bottou přidala norská architektonická společnost Snhetta do komplexu (2016) výrazně větší desetipatrovou bílou galerii (2016), bude zahrnovat zelenou živou zeď původních rostlin, 25 -Poot (7,6 metrů) vysoké skleněné stěny, které umožní chodcům vidět umělecká díla, a skleněné světlíky, které poskytnou dostatek přirozeného světla nejvyšší úrovni kancelářských prostor (ale nikoli galerií) v nové struktuře.

Byl vytvořen Shigeru Ban, japonským architektem, který získal Pritzker Prize za architekturu v roce 2014 za jeho práci na centru Pompidou-Metz, který se nachází ve Francii Metz. Kromě toho, že je široká 90 metrů (300 stop), má střecha plocha 8 000 metrů čtverečních (86 000 čtverečních stop) a je tvořena kilometry vázaného laminovaného dřeva. Nadace Louis Vuitton, navržená Frankem Gehrym, je galerií moderního umění v Paříži, která se nachází sousedící s parkem Bois de Boulogne. Gehry popsal svou architekturu jako ovlivněn skleníkem Grand Palais z Pařížské expozice z roku 1900 a obrovské skleníky Glass of Jardin des Serres d'Ateuil, který se nachází v blízkosti parku a byl postaven Jean-Camille Formigé v roce 1894–. 95. „Inspiroval mě Glass Grand Palais z Pařížské expozice z roku 1900,“ řekl Gehry. Struktura je pokryta zakřivenými skleněnými panely, které se podobají plachtě, které jsou rozšířeny větrem, což je design, který je podobný jako Gehry's Walt Disney Concert Hall.

Architektura a design současného

Jaká je architektura a design současných koncertních sálů?

Auditorio de Tenerife, postavený Santiago Calatrava, je charakterizován skořápkovým křídlem vyrobeným z vyztuženého betonu. Exteriér je vyroben z nerezové oceli a je tvarován jako plachty plachetnice. Vnitřek je zdoben ve stylu vinice, s publikem sedí v kruhu kolem jeviště. Koncertní sál Walt Disney v Los Angeles, dokončený v roce 2003, je jedním z nejvýznamnějších děl kalifornského architekta Franka Gehryho ve Spojených státech.

Casa da Musica v Porto, Portugalsko, navržený nizozemským architektem Rem Koolhaasem v roce 2005, je mezi hudebními haly neobvyklý v tom, že má dvě stěny, které jsou zcela složeny ze skla, spíše než z obvyklé třetiny. Neoklasická struktura v Nashvillu, Tennessee, navržená Davidem M. Schwarzem a Earlem Swenssonem (2006) a založená na modelech ze starověkého Říma a Řecka, Symphony Center Symphony je skvělým příkladem stylu.

Elbphilharmonie Music Hall v Hamburku v Německu, navržený Herzogem & De Meuron, je nejvyšší obývanou strukturou města a největší koncertní sál na světě. Skleněná hudební hala, navržená ve stylu vinice a posezení 2100 lidí, se nachází na nepoužívaném skladu. Budova Music Hall má hotel na jedné straně a struktura nad ním má na opačné straně budovy čtyřicet pět bytů. Oblast ve středu struktury je oddělena od zbytku budovy „skořápkou“ omítky a papírových panelů, jakož i izolací, která vypadá jako načechrané peří polštáře.

Philharmonie de Paris, navržený francouzským architektem Jean Nouvelem, oficiálně otevřel své dveře v roce 2015. Vnější strana struktury je formována jako oslnivá nerovnoměrná skála, s horizontálními ploutvemi, které ji proříznou, aby odhalily zesilovač nahoru na vrchol. Bylo to přirovnáváno jako kosmická loď, která havarovala na okraji města architektonickým kritikem London Guardian, když poprvé otevřel dveře v roce 2003.

Co je moderní architektura eko-architektury a jak se liší od tradiční architektury?

Eko-architektura se stává populárnější ve dvacátém prvním století. Budovy, které mají vlastnosti, které šetří teplo a energii nebo které vytvářejí vlastní energii prostřednictvím solárních článků a větrných mlýnů, a které využívají sluneční teplo k výrobě horké vody, se nazývají pasivní domy. Mnoho městských mrakodrapů, například 30 Saint Mary Ax v Londýně, má na vnější straně dvojitou vrstvu skla, která pomáhá ušetřit energii během dne. Některé budovy zahrnují zahrady, zelené stěny a zelené střechy do designu jejich budov.

Celá komunita osmdesáti dvou domů v Hackbridge, poblíž Londýna, postavená v souladu s principy eko-architektury, Bedzed je modelem pro udržitelný život. Domy jsou orientovány na jih, aby využívaly dostupné sluneční svit a trojnásobná okna poskytují izolaci. Solární panely poskytují hlavní část elektřiny, dešťová voda se shromažďuje a znovu používá a vozidla je zakázána vstoupit do oblasti. V roce 2010 byl Bedzed schopen snížit spotřebu energie o 45 procent a spotřebu horké vody o 81 procent ve srovnání s průměrem čtvrtí.

Caixaforum Madrid je muzeum a kulturní centrum v Madridu ve Španělsku, navržené švýcarskými architekty Herzog & De Meuron a umístěné na Paseo del Prado 36. Primární budovou je opuštěná elektrická elektrická elektrárna, přičemž nové úrovně jsou postaveny na vrcholu. poskytnout více prostoru. Je příležitostně možné recyklovat neobvyklé materiály, aby je využily v ekologické architektuře; Například denim ze starých modrých džíny lze použít jako izolační a papírové vločky lze použít k vytvoření panelů.

Jaký je architektonický design stadionů?

K výstavbě Allianz Arena v Mnichově v Německu, která je udržována nafouknutá suchým vzduchem po celý rok, se používá celkem 2 874 vzduchových panelů ETFE. Národní stadion Toyo Ito v Kaohsiungu na Tchaj -wanu je podle architekta navržen ve tvaru draka. Její další rozlišovací charakteristika je řada solárních panelů, které pokrývají téměř celý vnější stranu komplexu a dodávají drtivou většinu energie požadované komplexem.

Pekingský národní stadion byl vytvořen švýcarskou architektonickou společností Herzog & De Meuron ve spolupráci s čínským architektem Li Xinggangem a byl otevřen v roce 2008. Vzorec o čínské keramice sloužil jako inspiraci pro design „ptačího hnízda“ na vnější straně budovy. Když byl hotový, stadion byl největší uzavřenou oblastí na světě a byla to také největší ocelová budova na světě, s 26 kilometrů rozbalené oceli ve své konstrukci.

Jaký je architektonický design veřejných budov?

Jakmile byly téměř rovnoměrně slavnostní a pochmurné, vládní budovy začaly na konci dvacátého století přijímat více sochařských a dokonce vtipných tvarů. Londýnská radnice, navržená Normanem Fosterem v roce 2002 a domov pro úřad Greater London Authority, je možná nejvýraznějším příkladem současné architektury. Budovy parlamentu ve Vallettě na Maltě, navržené Renzo Piano v roce 2015, vyvolaly debatu kvůli kontrastu mezi jejich současným stylem a starobylými budovami kolem nich.

Jedná se o lodní budovu vyrobenou ze skla a oceli, která sedí na bílém betonu, navrženém Zaha Hadidem pro přístavní úřad v Belgii v roce 2016. Konstrukce fazetovaného skla má také vzhled diamantu, který je, který je také Symbol Antfertova pozice jako největšího diamantového trhu v Evropě. Byl to jeden z Hadidových posledních uměleckých dílů před jeho smrtí v roce 2016.

Jaký je design náboženské architektury?

Rafael Moneo, španělský architekt, byl pověřen vybudovat novou katedrálu pro město Los Angeles v Kalifornii v postmoderním stylu. Katedrála Northern Lights, navržená nadnárodní společností Schmidt, Hammer a Lassen, která má sídlo v Dánsku, se nachází v Norsku Alta, která je jedním z nejsevernějších světových měst. Dánská národní knihovna v Kodani, která byla navržena stejnou společností, která vytvořila dánskou národní knihovnu v Kodani, se nachází ve městě.

Vrindavan Chandrodaya Mandir je hinduistický chrám, který se nachází v indickém státě Uttar Pradesh. Po dokončení to bude nejvyšší náboženská budova na světě, po dokončení 700 stop (213 metrů nebo 70 podlaží). Anglikánská katedrála St. Jude's v Igloo ve tvaru Igloo v Iqaluit, hlavním městě Nunavutu v Kanadě, je jedinečným architektonickým úspěchem. Japonský architekt Shigeru Ban vytvořil kartonovou katedrálu v Christchurch na Novém Zélandu, která je vyrobena výhradně z lepenky.

Jak dnes vypadá architektura moderních mostů?

Viadukt Millau v jižní Francii je nejvyšším mostem na světě, přičemž jeden stožár se stoupá na 343,0 metrů (1 125 stop) nad základnou struktury, což z něj činí nejvyšší most na světě. Vytvořili jej architekty Norman Foster a Michel Virlogeux, kteří spolupracovali jako strukturální inženýři. Viadukt Millau zahrnuje údolí Tarn a je součástí autoroutu A75-A71, která spojuje Paříž s Béziers, Montpellier a dalšími destinacemi. Betonová struktura s vnějším krytem skleněných vláken v různých odstínech šedé, pavilon mostu Zaha Hadid v Zaragoze ve Španělsku je vyroben z vyztuženého betonu a skleněných vláken. Aby se lodě umožnily projít pod mostem Gateshead Millennium, který se nachází v Newcastlu na Tyne, most se nakloní na jednu stranu. Gateshead River Bridge v Anglii navrhl Michel Virlogeux v roce 2004 pro mezinárodní letiště Gateshead.

Jaký je architektonický design univerzitních budov?

Budova Wing Wing, která byla navržena Frankem Gehrym a dokončena v roce 2015, je budova obchodní školy na University of Technology Sydney v australské Sydney. Budova je umístěna na School of Business a byla dokončena v roce 2015. Je to první budova Gehry v Austrálii a je to také jeho první mezinárodní projekt. V roce 2013 postavil chilský architekt Alejandro Aravena (narozen 1967) na pontifikální katolické univerzitě v Chile v Santiagu v Chile. Věže byly navrženy Aravenou a dokončeny v roce 2013.

Jaký je architektonický design moderních knihoven?

Bibliotheca Alexandrina v Egyptské Alexandrii, navržená norskou společností Snhetta (2002), je snahou replikovat renomovanou Alexandrijskou knihovnu starověku v současné podobě. Byla dokončena v roce 2002. Přibližně 160 metrů v obvodu je hlavní studovanou místnost zakončena 32 metrů vysokou střechou skleněnou skleněnou skleněnou skleněnou sklutou, která je nakloněna směrem k moři jako slunce a měří přibližně 32 metrů na výšku. Stěny jsou vyrobeny z šedého Aswan Granite, která byla vyřezána postavami ze 120 různých lidských skriptů, aby vytvořila jedinečný design.

Jaký je architektonický design moderních nákupních center a maloobchodních prodejen?

Nákupní centra jsou kolosální budovy, které dominují komerční architektuře, spojují maloobchodní prodejny, stravovací zařízení a zábavu pod jedinou střechou, aby sloužily potřebám veřejnosti. Downtown obchodní domy a butiky konkrétních značkových štítků soutěží s nákupními centry o pozornost zákazníků. Budovy, jako je tento, mají obvykle upozornit a odrážet technologickou sofistikovanost zboží, které nabízí. Obchody značek designérů se snaží, aby jejich značka byla prominentní a odlišila se od obchodních domů tím, že nabízejí jedinečné zboží. Shop Louis Vuitton v oblasti Tokia's Ginza se vyznačuje skořápkou, která je vzorovaná a perforována ve stylu znaku značky.

Jaký je architektonický design moderních dopravních uzlů?

Aby se vyhověl zvýšenému počtu lidí, kteří přicházejí na olympijské hry v Pekingu v roce 2008, Norman Foster postavil nový terminál s názvem Terminál tři. Terminál, který se nachází poblíž Washingtonu, DC, je druhým největším světem po zařízení pro mezinárodní letiště Dulles. Zdá se, že struktura ploché střecha je součástí letištní dráhy. Nachází se pod pamětní fontánou a náměstí věnovaným obětem teroristických útoků v New Yorku z 11. září v New Yorku, dopravní centrum Světového obchodního centra slouží jako dopravní centrum.

Hlavní body současné architektury?

 • Neexistuje žádný dominantní styl; Zde lze nalézt vše od postmodernismu a high-tech po vysoce koncepční formy a vzory v obrovském měřítku.
 • Luxusní kondominiové budovy s velmi nákladnými byty postavenými „Starchitects“ jsou oblíbené v moderní rezidenční architektuře, zejména při rekonstrukci historických čtvrtí ve velkých městech.
 • Jedno světové obchodní centrum postavené v roce 2015 je nejvyšší budovou na západní polokouli na 1 776 stopách (541 metrů).
 • Jedním z nejznámějších současných londýnských památek je 30 St. Mary Ax, běžně známá jako „The Gherkin“, postavená Normanem Fosterem v roce 2004 a jeden z nejslavnějších mrakodrapů ve městě.
 • Dubajská Burj Khalifa, vysoká 829,8 metrů, je nejvyšší mrakodrap na světě (2 722 ft) Jeddah Tower v Saúdské Arábii, očekává se, že po dokončení v roce 2020 dosáhne 1 008 metrů (3 307 stop).
 • De Young Museum v San Franciscu bylo navrženo švýcarskými architekty Herzog & De Meuron.
 • Nové muzeum bylo navrženo tak, aby vyhovovalo přirozenému prostředí parku a zároveň odolávala těžkým zemětřesením.
 • Byl navržen Shigeru Ban, japonským architektem, který získal cenu Pritzker Architecture Prize 2014 za svou práci v centru Pompidou-Metz ve Francii Metz.
 • Kromě toho, že je střecha široká 90 metrů (300 stop), má plochu 8 000 metrů čtverečních (86 000 čtverečních stop), sestávající z kilometrů vázaného laminovaného dřeva.
 • Paříž Philharmonie, postavená francouzským architektem Jean Nouvel, byla slavnostně otevřena v roce 2015.
 • Vnější struktura je vytvořena jako brilantní nerovnoměrná skála, s horizontálními ploutvemi, které ji proříznou, aby odhalily zesilovač výše.
 • Vytvořil švýcarskou architektonickou firmu Herzog & De Meuron ve spolupráci s čínským architektem Li Xinggangem, otevřený v Pekingu byl otevřen v roce 2008.
 • Vzor na čínskou keramiku inspiroval design „ptačí hnízdo“ mimo strukturu.
 • Viadukt Millau v jižní Francii je nejvyšším mostem na světě a stoupá na 343,0 metrů (1,125 ft) nad základnou konstrukce, což z něj činí nejvyšší most na světě.
 • Architekti Norman Foster a Michel Virlogeux, kteří pracovali jako strukturální inženýři, navrhli.
 • Viadukt Millau protíná údolí Tarn a je součástí dálnice A75-A71 spojující Paříž s Béziers, Montpellier a dalšími místy.
 • Aby zvládl rostoucí množství cestujících přicházejících na olympijské hry v Pekingu 2008, Norman Foster postavil nový terminál tři.
 • Terminál, který se nachází poblíž Washingtonu, DC, je druhým největším světovým zařízením na mezinárodní letištní zařízení Dulles.
 • Budova s ​​plochou střech se zdá být součástí přistávací dráhy na letišti.

Napsáno
BrookPad tým

 

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.