What causes hemorrhoids - symptoms and treatment?

Co způsobuje hemoroidy - příznaky a léčba?

Další informace o tom, co způsobuje hemoroidy, symptomy a léčbu, a také o tom, zda jsou hemoroidy bolestivé.

Jak víte, zda máte hemoroidy?

Jak víte, zda máte hemoroidy?

Co jsou hemoroidy a jak se jich můžete zbavit?

V análním kanálu jsou hemoroidy vaskulární útvary. Jsou ve svém přirozeném stavu polštáře, které pomáhají při kontrole střev. Když se bobtná nebo se zanícejí, rozvíjejí nemoc. Zácpa, průjem a dlouhodobé použití koupelny jsou všechny příznaky. Hemoroidy postihují kolem 50 až 66 procent lidí v určitém čase v jejich životě. Hemoroidy mají nejasnou etiologii, ale proměnné, které zvyšují břišní tlak, se považují za příbuzné. Medikované krémy mohou být podávány do postižené oblasti, ale jejich užitečnost je stále neprokázaná. Pokud jsou příznaky závažné nebo se s konzervativní léčbou nezlepšují, může být vyžadována chirurgický zákrok. Pacienti s hemoroidy jsou často ve věku 45 a 65 let. Jsou častější u bohatých a těhotných žen. Egyptský papyrus 1700 BCE má nejčasnější zdokumentovaný odkaz na stav. U žen je častější než u mužů a vyskytuje se častěji u mužů než u těhotných žen.

 • Hemoroidy análního kanálu jsou vaskulární struktury.
 • Přirozeně pomáhají s kontrolou střev.
 • Hemoroidy postihují 50% až 66% populace.
 • Studie ukázaly, že zvýšený tlak břicha je spojen s hemoroidy.

Hemoroidy jsou druh infekce.

Hemoroidy jsou vypouklé žíly v dolním konečníku, které způsobují nepohodlí. Vnitřní hemoroidy jsou obvykle bezbolestné, i když mají někdy tendenci krvácet. Hemoroidy na vnější straně těla mohou být bolestivé. Hemoroidy (HEM-UH-ROIDS), běžně známé jako hromady, jsou vypouklé žíly v konečníku a dolním konečníku, které jsou podobné křečovým žilám ve vzhledu a funkci.

Odejdou hemoroidy sami?

Většinu času, hemoroidní symptomy samy o sobě. Závažnost vašich příznaků určí přístup léčby doporučený lékařem. K dispozici jsou domácí léky. Jednoduché úpravy ve způsobu života mohou často zmírnit mírné hemoroidní symptomy během 2 až 7 dnů.

Jaké jsou příznaky a příznaky hemoroidů?

Pro léčbu vnějších hemoroidů. Jsou umístěny těsně pod povrchem kůže obklopující váš konečník. Ve vaší anální oblasti může dojít k svědění nebo nepohodlí, stejně jako další příznaky a příznaky. Kdykoli dojde k bolesti nebo utrpení, otok v oblasti obklopující váš konečník, krvácení.

Pro léčbu vnitřních hemoroidů. Vnitřní hemoroidy jsou hemoroidy, které jsou umístěny uvnitř konečníku. Obvykle nejsou viditelné ani pociťovatelné a zřídka způsobují bolest nebo nepohodlí. Namáhání nebo nepohodlí při průchodu výkaly však může vést k následujícím příznakům: Během pohybu střev neexistuje nepohodlí ani bolest. Je možné, že na toaletním papíru nebo na záchodě můžete objevit malé množství jasně červené krve. Prolapsované nebo vyčnívající hemoroidy jsou hemoroidy, které prosazují anální otvor, což způsobuje nepohodlí a podráždění. Hemoroidy, které mají tromboid. Pokud se krev shromažďuje v externím hemoroidu a tvoří sraženinu (trombus), může to způsobit následující komplikace: bolest, která je nesnesitelným otokem a zánět, jsou běžné. Kolem vaší genitální oblasti je pevná rána.

 • Nacházejí se v kůži, která obklopuje váš konečník.
 • Další indikace a příznaky mohou zahrnovat svědění nebo bolestivost ve vaší anální oblasti.
 • Vnitřní hemoroidy jsou rektální hemoroidy.

Co bych měl konzumovat, když mám hemoroidy a čemu bych se měl vyhnout?

Eating meals rich in fiber may help to soften and make it easier to pass your feces. Drinking enough water and other liquids may aid in the digestion of the fiber in your diet. The quantity of fiber contained in a food is shown on the nutrition information label of the item. The 2015-2020 Dietary Guidelines for Americans external link recommend 14 grams of fiber per 1,000 calories consumed.

What foods should I avoid if I have hemorrhoids? What should I avoid drinking?

It is recommended that you avoid eating too many items that have little or no fiber, such as cheese, chips, fast food, ice cream and meat. You should also avoid eating too many processed foods such as hot dogs and certain microwaveable meals if your hemorrhoids are caused by chronic constipation.

What factors might contribute to the worsening of hemorrhoids?

Under strain, the veins surrounding your anus tend to expand and protrude, causing them to enlarge and protrude. Hemorrhoids can develop as a result of increased pressure in the lower rectum as a result of the following factors: straining during bowel movements, sitting for long periods of time on the toilet, having chronic diarrhea or constipation, being obese, being pregnant, having anal intercourse, and having genital intercourse. Eating a low-fiber diet and engaging in regular hard lifting are two risk factors.

 • Stressed veins tend to get larger, protruding from the anus.
 • Hemorrhoids are linked to strenuous activity, lengthy periods of sitting on the toilet, and obesity.

What is the definition of constipation?

Constipation is defined as infrequent or difficult bowel motions. Stools are often firm and dry. Other signs and symptoms include stomach discomfort, bloating, and the sense of not having completed a bowel movement. Hemorrhoids, anal fissures, and fecal impaction are all possible constipation complications.

What does a hemorrhoid seem to be in appearance?

These veins grow because blood collects in them, causing the veins to grow outward into the membranes surrounding your rectal and anal tissue. This may become unbearable or unpleasant in certain cases. Hemorrhoids are not usually evident due to their size. However, as they enlarge, they might appear as red or discolored pimples or lumps on the skin.

Is it harmful to have hemorrhoids?

By the age of 50, almost half of the population has experienced one or more of the typical symptoms, which include rectal discomfort, itching, bleeding, and, in some cases, prolapse, among others (hemorrhoids that protrude through the anal canal). Although hemorrhoids are seldom life-threatening, they may be an unpleasant and frequent intrusion on one's life.

Je pravda, že toaletní papír zhoršuje hemoroidy?

Je pravda, že toaletní papír zhoršuje hemoroidy?

Should I re-insert my hemorrhoids into my body?

Internal hemorrhoids are normally painless, but they may sometimes bleed without causing discomfort. Hemorrhoids that have prolapsed may extend down to the point where they protrude outside your anus. A prolapsed hemorrhoid may return to its original position inside your rectum on its own. Alternatively, you might gently push it back inside.

What is the substance that hemorrhoids are packed with?

A thrombosed hemorrhoid is a hemorrhoid that has been filled with blood clots and is thus dangerous. Anal canals are lined with blood veins in the body of a person. A hemorrhoid is formed when these blood arteries become dilated or enlarged, which is caused by the accumulation of blood. Hemorrhoids may occur on the inside of the anal channel or on the outside of the anus, depending on their location.

What are hemorrhoids on the outside of the body?

External hemorrhoids are hemorrhoids that affect veins that are not located inside the anus. There is a risk of bleeding, cracking, and irritation with these hemorrhoids. The majority of external hemorrhoids may be treated at home using natural therapies. Hemorrhoids are often induced by squeezing the bowels when passing gas.

Jaký je nejlepší způsob léčby vnějších hemoroidů?

Konzumujte potraviny bohaté na vlákninu. Zvyšte svou spotřebu ovoce, zeleniny a celých zrn. Měly by být použity lokální terapie. Kromě použití volně prodejného hemoroidního krému nebo čípku, který obsahuje hydrokortizon, můžete také použít podložky, které obsahují vilínu nebo znecitlivující složku. Namočte do teplé lázně nebo pravidelně sedněte ve vaně. Užívejte léky proti bolesti, které se užívají perorálně.

Co jsou vnitřní hemoroidy a jak se vyskytují?

Vnitřní hemoroidy jsou hemoroidy, které jsou umístěny tak hluboko uvnitř konečníku, že je nevidíte ani necítíte. Často nejsou bolestivé, protože v této oblasti je tak málo neuronů snímajících bolest. Kromě krve ve stolici je krev na toaletním papíru po otření a krev v toaletní misce také příznaky vnitřních hemoroidů.

Jaký je nejlepší způsob léčby vnitřních hemoroidů?

Konzumujte potraviny bohaté na vlákninu. Zvyšte svou spotřebu ovoce, zeleniny a celých zrn. Měly by být použity lokální terapie. Kromě použití volně prodejného hemoroidního krému nebo čípku, který obsahuje hydrokortizon, můžete také použít podložky, které obsahují vilínu nebo znecitlivující složku. Namočte do teplé lázně nebo pravidelně sedněte ve vaně. Užívejte léky proti bolesti, které se užívají perorálně.

Co jsou trombózní hemoroidy a jak se vyskytují?

Tento stav je způsoben tvorbou krevní sraženiny uvnitř hemoroidní žíly, která zabraňuje průtoku krve a způsobuje bolestivé otoky análních tkání. Když se stanou vředy, trombózní hemoroidy nepředstavují ohrožení zdraví, ale mohou být velmi nepříjemné a způsobit krvácení z konečníku.

Je možné, aby trombózní hemoroidy zmizely samy o sobě?

Mnoho trombózovaných hemoroidů se samo vyřeší během několika týdnů od diagnózy. Pokud se u Vás objeví krvácení, které nezastaví nebo bolestivé hemoroidy, měli byste okamžitě navštívit svého zdravotnického pracovníka. Bandáž, ligace nebo excize nádoru jsou všechny možnosti terapie (hemoroidektomie).

Jaký je nejlepší způsob léčby trombózního hemoroidu?

Nejběžnější terapií trombózního hemoroidu je technika známá jako vnější trombektomie, která zahrnuje provedení malého řezu ve sraženině a vypouštění krve, která se tam shromáždila. Bude vám podáno lokální anestetikum, aby se vám zabránilo nepohodlí. Tato technika je nejúčinnější, pokud se provádí do tří dnů po výskytu hemoroidu.

Co znamená konzervativní terapie?

Dietní vláknina, nesteroidní protizánětlivé léky, lázeňské koupele a odpočinek jsou všechny příklady konzervativní terapie. Bylo prokázáno, že spotřeba vláken zvyšuje výsledky. Existuje jen málo důkazů na podporu použití topické léčby k léčbě hemoroidů. Tradiční čínská bylinná medicína má pochybnou účinnost a má potenciál pro negativní vedlejší účinky. Od roku 2013 nebyly léčivé přípravky ve Spojených státech licencovány, ale byly licencovány v Německu a Španělsku pro léčba chronických žilních poruch. Protože příznaky obvykle zmizí po těhotenství, skutečná léčba je obvykle odložena až po narození dítěte. Vzhledem k tomu, že neexistují žádné důkazy o výhodách sedění v lázních pro hemoroidy, americká společnost chirurgů tlustého střeva a konečníku je neschvaluje. Měly by být používány pouze po dobu 15 minut najednou a neměly by být příliš namáhavé a neměly by se nosit déle než 14 dní.

 • Nesteroidní protizánětlivé léky, lázeňské koupele a odpočinek patří mezi konzervativní léčby.
 • Ukázalo se, že konzumace vlákniny zlepšuje výkon.
 • Existuje minimální důkaz, který podporuje použití topických terapií k léčbě hemoroidů.

Kdy byste měli jít k lékaři?

Pokud zažíváte krvácení během pohybů střev nebo pokud máte hemoroidy, které se nezlepšily po týdnu domácího ošetření, okamžitě navštivte svého lékaře. Nepředpokládejte automaticky, že krvácení z rekta je způsobeno hemoroidy, zejména pokud si všimnete změn ve svých střevních návycích nebo si všimnete změn v barvě nebo konzistenci výkalů. Výskyt krvácení z rektálu může být způsoben řadou poruch, včetně rakoviny tlustého střeva a análu. Pokud máte významné rektální krvácení, lehkost, závratě nebo mdloby, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Jaké jsou rizikové faktory pro tvorbu hemoroidů?

Pravděpodobnost rozvoje hemoroidů stoupá s věkem. Důvodem je skutečnost, že tkáně, které podporují žíly ve vašem konečníku a konečníku, se mohou stát slabými a časem se rozšiřují. K tomu může dojít také, když jste těhotná, protože hmotnost dítěte vyvíjí tlak na anální oblast.

Jaké jsou důsledky komplikací?

Hemoroidy mohou způsobit řadu komplikací, z nichž nejčastější jsou následující: anémie. Anémie, ke které dochází, když nemáte dostatek zdravých červených krvinek, aby poskytovaly kyslík do vašich buněk, se může objevit ve vzácných případech v důsledku přetrvávající ztráty krve z hemoroidů. Hemoroid, který byl uškrcen. Občas, pokud je přívod krve do vnitřního hemoroidu odříznut, může se hemoroid „uškrtit“, což může mít za následek nesnesitelné nepohodlí. Vytvořila se krevní sraženina. V hemoroidu se může při příležitosti vyvinout sraženina, i když je to vzácné (trombosed hemoroid). Navzdory skutečnosti, že to není škodlivé, může to být mimořádně bolestivé a v některých případech může potřebovat lancance a drenáž.

 • Komplikace způsobené hemoroidy zahrnují následující: Anémie.
 • Krevní sraženina se může ve vzácných příležitostech tvořit ve hemoroidu (trombhered hemoroid).

Je nepříjemné mít hemoroidy?

Hemoroidy jsou vypouklé žíly v dolním konečníku, které způsobují nepohodlí. Vnitřní hemoroidy jsou obvykle bezbolestné, i když mají někdy tendenci krvácet. Hemoroidy na vnější straně těla mohou být bolestivé.

Jaký je pocit nepohodlí hemoroidů?

Pokud máte vnější hemoroidy, můžete cítit tlak, nepohodlí nebo dokonce silnou bolest, když sedíte. Můžete také zažít bolest nebo nepohodlí při pohybu střeva nebo otřesení postižené oblasti.

Jsou hemoroidy zdrojem podráždění?

Hemoroidy, běžně známé jako hromady, se zvětšují a vyboulí žíly, které se vyskytují v konečníku a dolní části konečníku (dolní břicho). Hemoroidy byly obvykle spojeny s zdlouhavými obdobími strávených na záchodě a také namáhaly během pohybů střev. Hemoroidy mohou být docela bolestivé a také dráždivé.

Kdy byste měli konzultovat lékaře?

Kdy byste měli konzultovat lékaře?

Co způsobuje svědění mých hemoroidů?

Když se krevní sraženina vyvíjí v rámci vnějšího hemoroidu, nepohodlí by se mohlo náhle objevit a být docela intenzivní. Je možné cítit nebo vidět ránu kolem oblasti Anus. Značky kůže (další kůže, která zůstane pozadu po rozpuštění sraženiny) jsou běžné a mohou se svědit nebo se stát nepohodlným, když jsou odstraněny. Vnitřní hemoroidy obvykle nejsou bolestivé, i když způsobují krvácení.

 • A blood clot forms inside an external hemorrhoid, which causes extreme irritation.
 • Kolem oblasti Anus je vidět hrb.

Jaké jsou nejlepší metody pro prevenci hemoroidů?

Nejúčinnější technikou, jak se vyhnout hemoroidům, je, aby vaše stolice měkké, aby se hladce pohybovaly skrz váš systém. Postupujte podle těchto pokynů, abyste se vyhnuli hemoroidům a zmírnili příznaky hemoroidů: konzumujte potraviny, které jsou bohaté na vlákninu. Zvyšte svou spotřebu ovoce, zeleniny a celých zrn. To vám může pomoci zabránit namáhání, které může vést k hemoroidům změkčením a zvýšením hmotnosti stolice. Postupně zvyšte množství vlákna ve vaší stravě, abyste zabránili problémům s plynem. Ujistěte se, že pijete hodně vody. Chcete -li zůstat co nejkvalitnější, vypijte šest až osm sklenic vody a dalších tekutin (ale ne alkoholických nápojů) denně.

Vezměte v úvahu doplňky vláken. Většina jednotlivců nekonzumuje požadované množství vlákna ve své stravě, což je v průměru 20 až 30 gramů denně. Pokud používáte doplňky vlákna, ujistěte se, že každý den pijete nejméně osm sklenic vody nebo jiných tekutin, abyste zabránili zácpě. V jakémkoli jiném případě mohou doplňky vyvolat nebo zhoršit zácpu, takže mějte opatrnost. Nevyvíjejte na sebe příliš velký tlak. Když namáháte a zadržíte dech při pokusu o evakuaci stolice, zvýšíte tlak v žilách dolního konečníku, což vede k zácpě. Měli byste jít, jakmile cítíte touhu. Pokud odložíte předávání střevního pohybu, dokud touha neprojde, může vaše stolice vyschnout a v důsledku toho bude obtížnější ji projít. Cvičení. Udržování fyzické aktivity může pomoci při prevenci zácpy a také ke snížení namáhání žil, které se může vyvinout po delší období postavení nebo sezení. Cvičení může také pomoci při ztrátě nadváhy, což může být přispívajícím faktorem k vašim hemoroidním příznakům. Vyvarujte se posezení po delší dobu. Posezení po delší dobu, zejména na záchodě, může v konečníku další zatěžovat žíly.

 • Zaměřte se na jídla bohatá na vlákna.
 • Konzumujte tekutiny pravidelně.
 • Chcete -li změkčit stolici, vypijte každý den šest až osm sklenic vody a dalších tekutin.
 • Prozkoumejte doplňky vláken.
 • Nepřekvapujte se.
 • Zvyšte nižší tlak rektální žíly zadržením dechu při průchodu stolice.
 • Chcete -li se vyhnout zácpě a zmírnit množství namáhání žil, měli byste udržovat aktivní životní styl.
 • Můžete cvičit, abyste zbavili váhu, která může způsobit vaše hemoroidy.

Jak jsou hemoroidy vyloučeny z těla?

Hemorroidektomie je chirurgický zákrok, který se používá k eliminaci hemoroidů. Postup bude prováděn v celkové anestezii nebo anestezii páteře, abyste se necítili žádné nepohodlí. Řezy se vytvářejí v tkáni obklopující hemoroid, aby se umožnilo snadnější odstranění. Hemoroid se odstraní poté, co je vyboulená žíla v hemoroidu svázána, aby se zabránilo dalšímu krvácení.

Je infekční mít hemoroidy?

Hemoroidy mohou být nalezeny buď v konečníku (vnitřní hemoroidy), nebo pod kůží obklopující konečník (vnější hemoroidy) (vnější). Hemoroidy ovlivňují asi 50% dospělé populace ve Spojených státech, včetně mužů i žen, podle Národních zdravotnických ústavů. Hemoroidy nejsou obecně škodlivé nebo ohrožující život, i když jsou nepříjemné. V žádném případě nejsou přenosné.

Je možné získat hemoroidy od jiné osoby?

Hemoroidy nejsou infekční a nejsou infekční. Nejsou schopni být převedeni na jiné lidi jakoukoli interakcí, dokonce i sexuální interakcí.

Jsou hemoroidy zdravotním rizikem?

Ve věku 50 let zažila téměř polovina populace jeden nebo více typických příznaků, mezi něž patří rektální nepohodlí, svědění, krvácení a v některých případech prolaps mimo jiné (hemoroidy, které vyčnívají skrz anální kanál). Ačkoli hemoroidy jsou zřídka život ohrožující život, mohou být nepříjemným a častým vniknutím do života člověka.

Je riskantní ignorovat hemoroidy, pokud nejsou léčeny?

Vnitřní hemoroidy, které nejsou léčeny, mohou mít za následek krvácení. Vnější hemoroidy mohou vést k trombóze [srážení krve], což může vést k vážnému nepohodlí z hemoroidálního uškrcení, stejně jako k dalším komplikacím. Možná trpíte trombózními hemoroidy, pokud jste si vědomi, že máte hemoroidy a trpíte akutním a těžkým análním nepohodlím.

Co se stane, pokud nebudete léčit hemoroid hned?

Hemoroidy, které nebyly léčeny, nezmizí samy o sobě. Hemoroidy, na druhé straně, pravděpodobně nezmizí samy o sobě. Vaše hemoroidy vám s největší pravděpodobností budou i nadále způsobovat nepohodlí a mohou se zhoršit, pokud neuděláte nic pro řešení situace.

Jaká je souvislost mezi ubrousky toaletního papíru a hemoroidy?

Jednou z metod prevence hemoroidů je odstranění všech stop nečistot a špíny z oblasti vlhkými ubrousky nebo mokrým toaletním papírem, aby se zmírnil zánět. Případně můžete použít kuchyňský postřikovač nebo bidetové toaletní sedátko. Vyhněte se zpoždění odjezdu na nadměrné množství času. Netlačte se ani se nesnažte vstát z postele, protože tlak by to mohl zhoršit.

Je pravda, že používání toaletního papíru zhoršuje hemoroidy?

Vyhněte se nadměrnému tření, protože to může dráždit pokožku a způsobit tvorbu hemoroidů. Drsnější Toaletní papír je nejproblematičtější, ale jakýkoli Toaletní papír se může cítit jako brusný papír, pokud se otírá příliš tvrdě nebo příliš dlouho. Když zažijete potřebu projít pohybem střev, poslouchejte impuls a jděte na toaletu co nejrychleji.

Je pravda, že stírání způsobuje hemoroidy?

Vnější hemoroidy jsou jasně vidět a cítit kolem análního vchodu. Když jsou zvětšené žíly oškrábány nebo poškozeny v důsledku namáhání, tření nebo stírání, může proudit krev.

Je typické dostat hemoroidy?

Hemoroidy postihují muže i ženy stejnou rychlostí a jsou docela bolestivé. Hemoroidy postihují přibližně polovinu populace ve věku 50 let. Hemoroidy postihují velké množství žen během těhotenství a porodu.

Máte hemoroidy a používáte bidetový postřikovač?

Pokud máte hemoroidy, které jsou způsobeny nebo horší zácpou, použití bidetu před pohybem střev Vám usnadní průchod tvrdé stolice. Bidetový sprej uvolňuje a stimuluje svaly svěrače, což vám umožní vyhnout se namáhání a tlačení stejně, jako byste jinak.

Poskytují bidetové toalety úlevu od hemoroidů?

Bidet může nepochybně pomoci při úlevě a prevenci hemoroidů. Podle některých studií může nízkotlaký proud teplé vody z bidetu pomoci zmírnit napětí na žilách, které způsobují hemoroidy způsobem, který je podobný způsobu sedací lázně. Bidetový nástavec může po použití prát vaše oblečení, takže vše, co musíte udělat, je poté je jemně poklepat do sucha.

 • Bidety jsou nepopiratelně účinné při zmírnění a prevenci hemoroidů.
 • Ukázalo se, že teplá voda z bidetu pomáhá snižovat tlak žil, což způsobuje hemoroidy.

Je možné použít bidet k léčbě hemoroidů?

Počet studií o bidetech pro hemoroidy je v současné době omezený, ale to, co bylo dosud provedeno, bylo povzbudivé. Malá studie z roku 2011 s elektronickými bidety a zdravými dobrovolníky zjistila, že nízký až střední tlak teplé vody může pomoci zmírnit tlak na konečník stejně jako typická teplá sedací lázeň.

Závěry o původu, symptomech a léčbě hemoroidů.

 • Piloty, obvykle známé jako hemoroidy, jsou oteklé žíly v konečníku a dolním konečníku, které vypadají podobně jako křečové žíly.
 • Jak se mohou hemoroidy zhoršit?
 • Stresované žíly mají tendenci se zvětšovat a vyčnívat z konečníku.
 • Zácpa, obezita, hemoroidy a dlouhé trvání sezení na záchodě jsou všechny věci, které mohou vést k hemoroidům.
 • Jak léčíte trombózní hemoroid?
 • Nejčastěji lidé léčí trombózní hemoroid tím, že dělají malý řez v sraženině a vyprazdňují krev, která se tam shromáždila.
 • Abyste se vyhnuli jakékoli bolesti, dostanete lokální anestetikum.
 • Mějte na paměti doplňky vlákniny.
 • Většina lidí nedostává dostatek vlákniny ve své stravě, což je v průměru 20 až 30 gramů.
 • Vyhněte se zácpě konzumací osmi nebo více sklenic vody nebo jiných tekutin každý den při používání doplňků z vláken.
 • Ve všech ostatních případech mohou doplňky způsobit nebo zhoršit zácpu.
 • Nepřetěžujte se.
 • Když zatěžujete a zadržujete dech při pokusu o vyloučení stolice, budete mít tendenci být zácpa.
 • Dráždí vás hemoroidy?
 • Ulehčují bidetové toalety hemoroidy?
 • Mít hemoroidy může pomoci použití bidetu.
 • Bylo prokázáno, že teplá voda z bidetu pomáhá snížit tlak v žilách, který způsobuje hemoroidy.
 • Bidetové přílohy mohou prádlo poté opláchnout, takže vše, co musíte udělat, je osušit.

 

Napsal
BrookPad Tým

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.