Mother's Day – 9 May

Den matek-9. května

Přečtěte si více o Den matek, který se slaví 9. května.

Den matek

Proč slavíme Den matek?

Den matek je svátek, který ctí rodnou matku a mateřství, rodičovské vazby a vliv matčiny v kultuře. Je pozorována v různých dnech po celé zeměkouli, ale především v měsících března a května.
Den matek, jak ho známe dnes, začal ve Spojených státech na počátku dvacátého století díky úsilí Anny Jarvise. Má to málo společného s mnoha dávnými festivaly matek a mateřství, které se objevily po tisíce let po celém světě, jako je řecký kult Cybele, matka bohyně Rhea, římský festival Hilaria nebo křesťanská Laetare v neděli oslava. V některých státech je však Den matek také spojen s těmito staršími zvyky.

Oslava kolem slova

Přestože svátek Spojených států byl přijímán několika dalšími národy a slaví se druhé neděli v květnu, dnešní obřady oslavující mateřství na různých dnech byly přezdíveny "Den matek", jako je Mothering Sunday in the United Kingdom. Východní pravoslavná oslava prezentace Ježíše Krista do chrámu v Řecku (2. únor juliánského kalendáře). V Řecku se pozorují jak sekulární, tak posvátné Matky Dnů. Navzdory skutečnosti, že Sunday Sunday není stejné jako Den matek, je často označován jako "Den matek".
Datum zvolené v některých zemích je důležité pro většinu víry, jako je Panna Marie Day v katolických zemích. Další národy si vybírají historicky významné období. Bolivijský Den matek je například den sjednání připomínající válku, v níž ženy bojovaly, aby ochránily svého syna. Úplný seznam lze nalézt v sekci "Mezinárodní minulost a kultura".
Některé národy, jako je například Rusko, místo matek matky pozorovali Mezinárodní den žen, zatímco jiné, jako je Ukrajina, jednoduše oslavily obě svátky. Den matek byl nově přijat v Kyrgyzstánu, ale "Mezinárodní den žen se rozhodně rok od roku zvyšuje."

Kdy je Den matek a proč je to zaznamenáno?

V roce 1914 Woodrow Wilson vydal vyhlášení vyhlášení druhé neděle v květnu jako Den matek, národní svátek uctívání matek. Navzdory jejímu úspěchu při vymýšlení Den matek se Jarvis stal rozhněvaným komercializací svátku.

Co opravdu znamená Den matek?

Den matek je celosvětová událost připomínající mateřství, která se v mnoha ohledech slaví. Anna Jarvis založila americkou verzi Matky dne v roce 1908 a stala se oficiální americkou dovolenou v roce 1914.

Jaký byl původ Den matek?

Den matek byl založen Anna Jarvis z Philadelphie, jehož matka vytvořila ženské sdružení na podporu přátelství a zdraví. V kostele zesnulé matky v Graftonu, Západní Virginii, měla v květnu 1907 obřad v kostele. Do pěti let, téměř každý stát musel pozorovat den, a v roce 1914, americký prezident Woodrow Wilson prohlásil, že je národní svátek.

Je Den matek oslavován po celém světě?

Ve Spojených státech je druhá neděle v květnu zákonným státním svátkem, nikoli svátek veřejnosti. Den matek je pozorován ve více než 50 státech po celém světě, i když ne všechny národy to pozorují ve stejný den.

Jaká květina je spojena s Den matek?

Karafiáty jsou jakousi květinou, která se používá k tolika odlišných konotace, není divu, že Carnace je nejpopulárnější květina na Den matek dárky. Karafiáty a Den matek jsou neoddělitelně propojeny.

Co dělá Den matek ve Spojeném království jedinečný?

Vzhledem k tomu, že Sjednocení neděle začalo jako náboženský zvyk ve Spojeném království, datum se liší každý rok. Je to tři týdny před Velikonocemi na čtvrté neděli Lent. Vzhledem k tomu, lunární kalendář mění data Lent a Velikonoce každý rok, datum matek je také den pozmění.

Jaký je význam Den matek, který se v květnu rozpadá?

Anna Jarvis založena na Den matek v květnu 1908, podle britannica.com. Jarvis ' matka byla dobře známá pro formování ženských organizací na podporu dobrého zdraví a camaraderie. V roce 1905 zemřela její matka. Jarvis chtěl věnovat svůj den knucení úsilí matek o své děti poté, co její matka zemřela.

Jaký je nejlepší způsob, jak vytvořit dárek pro svou matku?

Uřízněte hedvábný papír do různých tvarů a velikostí k vložení do vázy v oblíbených barvách své matky. Chcete-li vytvořit jedinečnou ozdobnou vázu, použijte lepidlo odolné vodě na hedvábný papír a vázu. Zahrňte kytici nejoblíbenějších květin své matky, když jí dáte tento dar.

Co mohu udělat doma na Den matek?

Matčiny denní aktivity, které jsou jednoduché Doručit snídani do ní v posteli. Pošlete dopis. Udělejte karaoke noc ve vašem domě! Udělej svíčku s jejím oblíbeným parfémem pro ni. Uveď ji, ať se uvidí ve filmu. Jsou k dispozici psychologické údaje. Účastnit se lekce jógy jako pár. Registrujte se k odběru barev-a-pití!

Den Mothers Den

Den matek Dary na jejich Finest

Pomyslně vybraná přítomnost je úspěšná. Greeting táta a slaví s ním u stolu je báječný koncept, takže co děláš, jestli mu chceš něco dlužit? Vyberte si něco praktického, jako jsou útulné pantofle, elektrický holič, elektrický juicer, tablet, gril, chytrost, běžecké boty, holící sada, kožené peněženky, nebo nový hrnek. Ale co když už ty věci máš? Chytrý bidet může být pozorný a praktický dárek. Tento koncept dárků je užitečný, protože umožňuje upgrade svého WC na inteligentní bidet. Tech gadgets jsou běžné u mužů, a oni mohou také pomoci s hygienou tím, že se mýt ruce s vodou. V závislosti na tom, kde žijete, může tato dovolená spadat do různých dnů. To je důvod, proč kontrola, kde je pokles je chytrá věc. Posílám pozdravy a trávíš čas se svou matkou a přinesete mi velkou radost.

Čas na oslavu

Nyní můžete nahradit svůj záchod pomocí BrookPad elektronický bidet. Stačí vyměnit staré záchodové sedadlo pro SplashLet -elektronická toaleta pro bidet. Bude trvat méně než pět minut na montáž, pokud máte elektrické zásuvky a vodní ventil v blízkosti WC. Budete také zažívat vytápěné sedadla, čištění vody a sušení vzduchu. Cokoli, stejně jako vzduch, voda a sedadla, tlak vody, a dokonce i umístění pračky trysek, může být změněn na váš vkus. Zpřístupněte technologie, které vám pomohou při zlepšování hygieny a pohodlí toaletního prostředí. Pro současnost je to vynikající a realistická volba.

Měli byste si být vědomi hlavního závěru o Den matek.

 • Den matek je 9. května.
 • Den matek je oslava, která oslavuje matku rodiny, stejně jako mateřství, rodičovské vztahy a kulturní dopad matek.
 • Je oslavován v různých dnech po celém světě, ale především v měsících března a května.
 • Díky úsilí Anny Jarvise, Den matek, jak ho známe dnes, začalo ve Spojených státech na počátku dvacátého století.
 • Anna Jarvis z Filadelfie začala matek den poté, co její matka zřídila ženské organizace na podporu přátelství a zdraví.
 • 12. května 1907 uspořádala v Graftonu ve West Virginii vzpomínkovou službu v její zesnulé matčině kostele.
 • Do pěti let, téměř každý stát měl ctěný den, a prezident Woodrow Wilson ze Spojených států učinil to národní svátek v roce 1914.
 • Druhá neděle v květnu je zákonným státním svátkem ve Spojených státech, ne jako veřejný svátek.
 • Den matek se slaví ve více než 50 zemích po celém světě, i když ne všechny země to oslaví ve stejný den.
 • Podle britannica.com Anna Jarvis začal Den matek v květnu 1908.
 • Stylový bidet by mohl být pozorný a užitečný dar.

Zapsáno
BrookPad Tým

 

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.