Buying guide for bathroom lighting fixtures.

Nákup průvodce pro svítidla na osvětlení koupelny.

Chcete se dozvědět více o nákupu osvětlení koupelny?

Koupelnové osvětlení

Průvodce nákupem osvětlení koupelny

Koupelna je jednou z nejčastěji používaných pokojů v domácnosti. S pomocí návrháře můžete vytvořit praktický a příjemný systém osvětlení koupelny. Každé příslušenství je hodnoceno pro mokré, vlhké nebo suché použití. Většina vnitřního osvětlení je určena pro suché nastavení, ale toalety poskytují jedinečné potíže. Koupelny jsou obvykle nejmenší pokoje v domě, ale to neznamená, že musí být nudné.

K vytvoření ohromujících osvětlovacích schémat mohou být použity různé možnosti osvětlení i v nejmenších koupelnách. Pokud nemáte přirozené světlo, váš osvětlovací systém bude muset osvětlit tuto životně důležitou oblast, takže se ujistěte, že funguje správně. Stropní světla, světla skříně a nástěnná světla jsou vynikající možnosti. Koupelnové zóny a hodnocení IP jsou základními faktory, které je třeba zvážit. Předpisy zapojení IEC rozdělují koupelnu do rizikových zón.

Aby se správně fungovala, musí být příslušenství odolné vůči vodě odolné proti vodě. Funkce DE-Mist udržuje sklo čisté a jasné. Nainstalujte lázeňskou vanu s LED světly do vaší koupelny pro maximální relaxaci. Chcete-li si vytvořit vlastní jedinečný zážitek, zkombinujte naše vany s vířivým nebo wellness systém s barvě měnící se chromoterapií. Instalace zapuštěných downlights je skvělý způsob, jak relaxovat na konci dne nebo ráno znovu nabití. Pokud je nad nimi jen izolace podkroví, doporučujeme instalovat difuzory tepla nebo izolační stráže.

Návrhy na osvětlení pro koupelnu

Koupelna je jednou z nejčastěji používaných pokojů v domě a z dobrého důvodu. Je to místo, kde se ráno připravíte a kde si můžete odpočinout po náročném dni v práci nebo ve škole. S ohledem na to je důležité zvolit vhodné osvětlení situace. S pomocí návrháře můžete vyvinout systém osvětlení koupelny, který je funkční i relaxační, což vám umožní zapojit se do svých oblíbených aktivit a zároveň relaxovat. Sestavili jsme seznam návrhů na osvětlení koupelny, které zlepší způsob, jakým budete komunikovat s vaší oblastí.

Je čas obnovit koupelnu nebo udělat plnou renovaci?

Množství potřebného času a peněz se velmi liší v závislosti na velikosti vašeho projektu. Máte jednoduchou touhu nahradit vaše aktuální osvětlení koupelny a znovu použít stejné příslušenství ve vaší nové koupelně? Možná se osvětlení v celé místnosti znovu nainstaluje jako součást většího projektu renovace koupelny. V každém případě vám shromažďování měření vám pomůže lépe porozumět vašim výběrům. Pokud se pustíte do projektu renovace koupelny, navrhujeme, abyste si před začátkem práce vybrali své osvětlení. Pokud je vyžadována nějaká elektrická nebo montážní práce, budete moci určit, zda by to mělo být zváženo.

Je osvětlení v koupelně jiné?

Pro ty z vás, kteří se pro váš dům podívali na různé volby osvětlení, jste si možná všimli, že každé příslušenství má hodnocení pro použití ve vlhkém, vlhkém nebo suchém prostředí. Rozdíly mezi armatury odrážejí okolnosti, za které jsou zamýšleny. Většina vnitřních světel je určena pro suché prostředí, ale koupelny mají vlastní sadu výzev.

Je osvětlení v koupelně jiné?

Nařízení o osvětlení se řídí, která světla mohou být použita v různých oblastech koupelny, známá jako zóny, a světla by měla být v těchto zónách hodnocena IP, aby dodržovala předpisy. Později půjdu do podrobností o koupelnových zónách. Existují určité položky, které nemůžete použít, jako je přenosné osvětlení v koupelně, což znamená, že nejsou povolena žádná světla stolu nebo podlahy.

Je možné mít nějaké světlo v koupelně?

V zásadě, pokud chcete nainstalovat světla do koupelny, která jsou ve stanovených „zónách“, musí mít příslušenství nejméně 5. (vysvětleno níže). Mimo zadané zóny však může být jakékoli konvenční osvětlení bez problémů použity.

Jsou LED světla v pořádku pro použití v koupelnách?

LED diody: V posledních letech se jako životaschopné alternativy pro osvětlení koupelny objevily cibule s lehkou diodou (LED). Navrhují se barevné teploty v rozmezí od 2700 k 3000 K a CRI 90 nebo vyšší, jako je tomu u ostatních. Jas LED dioda, který se měří v lumenech, by měl být pečlivě prozkoumán.

Kolik světel by v koupelně měla být?

Jaká úroveň osvětlení je vyžadována ve vaně? Odpověď je závislá na jednotlivci a práci, kterou dělají. 10 nohou (FC) může být spousta pro někoho, kdo se právě probudí a zamíchá do koupelny, aby používal zařízení. Pro zlepšené vidění po sprše bude pravděpodobné, že 100FC bude vyžadováno pro lepší viditelnost při holení.

Vezměte například koupelnu.

Koupelny jsou často nejmenšími pokoji v domácnosti, ale to neznamená, že musíte být omezeni při výběru designu. Ve spojení s sebou lze použít rozmanité druhy osvětlení k vytvoření krásných osvětlovacích schémat i v těch nejmenších koupelnách. Pokud nemáte přirozené světlo, váš osvětlovací systém bude zodpovědný za osvětlení tohoto základního prostoru, proto se před pokračováním ujistěte, že funguje pro všechny vaše zamýšlené účely.

Koupelnové osvětlení přichází v různých stylech.

Existují dvě možnosti pro rozsvícení vaší koupelny a oba musí být použity ve spojení mezi sebou. Osvětlení úkolů vám pomůže při dokončení vaší každodenní rutiny, jako je efektivněji holení nebo použití kosmetiky. Mezi možnosti osvětlení patří zapuštěná dolů, reflektory, světla skříně a zrcadlová světla. Okolní osvětlení v koupelně. Okolní osvětlení vám může pomoci při vytváření vhodného prostředí, od přípravy na relaxaci. Jako možnosti jsou k dispozici stropní světla a nástěnná světla.

Downlights, které jsou zapuštěny.

Jsou moderní, elegantní a lze je snadno začlenit do jakéhokoli designu, protože jsou integrovány do stropu a leží na povrchu, který osvětlují. Nainstalujte v libovolných rocích, lebkách nebo výklencích, abyste skutečně přivedli faktor wow ke stolu. Jedná se o fantastickou volbu pro malou koupelnu, protože nezabírají mnoho prostoru a přesto poskytují hodně osvětlení.

Pokud jde o instalaci, bezpečnost je na prvním místě.

Dávejte pozor na ověření požárního hodnocení downlights, které chcete použít. Instalace těchto světel vyžaduje vrtání děr ve stropě, což v podstatě ohrožuje požární odolnost stropu. Účelem záměru s hodnocením požáru jsou pomoci při obnově této situace, přičemž hodnocení (měřeno v jednotkách času) ukazuje, jak efektivní je světlo při oddálení vývoje požáru, a proto je zbývající čas na útěk.

Reflektory

Reflektory se skládají z jediného světelného montáže, které může pojmout jednu nebo několik žárovek. Vyberte si mezi dvěma styly: bar (lampy s lineárním designem) a deska (lampy se zakřiveným designem) (lampy se seskupené často na kulaté nebo čtvercové základně). Reflektory mohou být upraveny rychle a jednoduše pomocí jednoho příslušenství.

Osvětlení v zrcadle

S pomocí osvětleného zrcadla můžete spojit dvě potřeby koupelny do jedné. Jsou to inteligentní spořiče vesmíru ve formě zrcadel namontovaných na zeď, která mají buď vestavěné nebo připojené světla, aby poskytovaly další osvětlení úkolů. Hledejte zrcadla, která obsahují funkci DE-Mist, která zaručuje, že sklo je vždy skvěle osvětlené a bez mlhy.

Osvětlení pro skříňku

Máme široký výběr světel koupelnové skříně, která rozjasní oblast kolem nebo uvnitř vaší koupelnové skříně. Nainstalujte do jednotky tak, aby sloužila jako osvětlení úkolu, což usnadňuje prokopávání obsahu toaletních potřeb a léků. Případně byste ji mohli umístit pod nebo dokonce na stranu skříně, abyste poskytli další okolní osvětlení.

Světla ve stropě

Koupelní stropní světla jsou často splachovaná nebo polotvořená úchyty, v závislosti na designu. Mezi svítidlem a stropem není buď žádná nebo velmi malá mezera, což umožňuje používat celou výšku místnosti s těmito druhy příslušenství. Výsledkem je, že jsou vynikající volbou pro malé koupelny.

Světla na zdi

Vyzkoušejte světla koupelny, pokud chcete něco trochu dekorativnějšího. Mohou být zavěšeni na úrovni očí, kde se stanou krásným ohniskem ve vašem domě, nebo mohou být více utilitární, jako je holicí světlo.

Zóny a klasifikace IP jsou důležité úvahy.

Vzhledem k vysoké úrovni páry a vlhkosti nalezené v koupelnách musí být všechna svítidla instalovaná v koupelně odolná vůči vodě, aby byla zajištěna správný provoz. Pokud jde o vhodnost osvětlení koupelen, existují dvě kritéria, která zvažujeme: nebezpečné zóny a hodnocení IP.

Koupelnové zóny a hodnocení IP jsou důležité úvahy.

Pravidla zapojení Mezinárodní elektrotechnické komise rozdělily koupelnu do nebezpečných zón. Tyto zóny označují vzdálenost mezi lidmi a zdroji vody a v důsledku toho diktují, jaký druh osvětlení může být bezpečně použit. Pokud jde o elektrické předměty, hodnocení IP (Ingress Protection), známé také jako IP kód nebo mezinárodní ochranné značení, určuje, jak dobře jsou utěsněny před pevnými a kapalnými cizími látkami. V případě světel koupelny je druhá číslice kritická a čím vyšší je počet, tím lepší je odpor vůči vodě.

Extravagance pro náročný patro

Zvažte instalaci lázeňské vany s LED světly v koupelně pro konečné potěšení z koupelny. Kombinace jedné z našich vany s vířivým nebo wellness systémem, který zahrnuje světla měnící barvu měnící se, vám umožní vytvořit si vlastní jedinečný zážitek. Tato světla, spolu se silnými tryskami, nabízejí opravdu jedinečný zážitek z koupání, ať už se chcete na konci dlouhého dne odpočinout nebo znovu opětovné nabití první věci ráno.

Nejprve je bezpečnost prvořadá.

Uvažujete o instalaci zapuštěných dolů? Výsledkem je, že zapuštěné svítidla mohou potřebovat difuzory tepla nebo izolační stráže, které jsou kolem nich instalovány, pokud je nad nimi jen izolace podkroví než lidé, kteří v nich žijí. Jejich použití je povinné se starými halogenovými žárovkami, protože produkují velké množství tepla; Navrhujeme je však také pro LED světla, protože jejich použití bez nich může snížit délku života vašich světel.

Body, které si pamatujete při nákupu světel koupelny.

 • Koupelna je jednou z nejčastěji používaných pokojů v domácnosti.
 • S pomocí návrháře můžete vytvořit praktický a příjemný systém osvětlení koupelny.
 • Každé příslušenství je hodnoceno pro mokré, vlhké nebo suché použití.
 • Většina vnitřního osvětlení je určena pro suché nastavení, ale toalety poskytují jedinečné potíže.
 • Koupelny jsou obvykle nejmenší pokoje v domě, ale to neznamená, že musí být nudné.
 • K vytvoření ohromujících osvětlovacích schémat mohou být použity různé možnosti osvětlení i v nejmenších koupelnách.
 • Pokud nemáte přirozené světlo, váš osvětlovací systém bude muset osvětlit tuto životně důležitou oblast, takže se ujistěte, že funguje správně.
 • Stropní světla, světla skříně a nástěnná světla jsou vynikající možnosti.
 • Koupelnové zóny a hodnocení IP jsou základními faktory, které je třeba zvážit.
 • Předpisy zapojení IEC rozdělují koupelnu do rizikových zón.
 • Aby se správně fungovala, musí být příslušenství odolné vůči vodě odolné proti vodě.
 • Funkce DE-Mist udržuje sklo čisté a jasné.
 • Nainstalujte lázeňskou vanu s LED světly do vaší koupelny pro maximální relaxaci.
 • Chcete-li si vytvořit vlastní jedinečný zážitek, zkombinujte naše vany s vířivým nebo wellness systém s barvě měnící se chromoterapií.
 • Instalace zapuštěných downlights je skvělý způsob, jak relaxovat na konci dne nebo ráno znovu nabití.
 • Pokud je nad nimi jen izolace podkroví, doporučujeme instalovat difuzory tepla nebo izolační stráže.

Napsáno
BrookPad tým

 

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.