Make Time by Jake Knapp and John Zeratsky

Make Time by Jake Knapp and John Zeratsky

How to Focus on What Matters Every Day

Make Time by Jake Knapp and John Zeratsky

Buy book - Make Time by Jake Knapp and John Zeratsky

What is the subject of the Make Time book?

Make Time (2018) makes the apparently unattainable appear feasible, and then delivers on its promises. These tips will assist you in doing just what the title suggests: gaining more time for yourself. Of course, there are only so many hours in a day, and you can't make up for lost time by creating more. In exchange for their incisive diagnosis of how and why you lose your time to busyness and distractions, they offer a highly personalized plan and an abundant buffet of practical techniques for recovering your time, enabling you to spend more time doing the things you really like in život.

Who is the target audience for the Make Time book?

  • Professionals who are stressed out as a result of the hectic pace of contemporary life
  • The majority of users of social media and smartphones believe that their gadgets and applications own them, rather than the other way around.
  • Quarter-life crisis, mid-life crisis, and late-life crisis sufferers who feel their lives are slipping away in a flurry of activity and distraction

Who are Jake Knapp and John Zeratsky, and what do they do?

Previously employed IT sector insiders Jake Knapp and John Zeratsky utilized the approach and techniques described in these notes to reclaim their lives and devote time to their real interests, which eventually resulted in significant changes in their professional paths.

John worked at Google for 10 years, where he was a key contributor to the development of Gmail and Google Hangouts. Jake has worked as a designer for technology firms such as YouTube for about 15 years. They met while working at Google Ventures, where they created a design methodology that they revealed in their New York Times bestseller book Sprint: How to Solve Big Problems and Test New Ideas in Just Five Days. They are married and have two children. Their careers have advanced to the point where they are both professional writers, and John spends a significant portion of his year pursuing his passion for long-distance sailing.

Co přesně je v tom pro mě? Reclaim your time from the snares of activities and distractions, so that you may devote it to the things that matter to you.

When it comes to contemporary living, it may often seem as if there are never enough hours in the day to get everything done that we want to accomplish. Ultimately, however, if we are honest with ourselves, we will see that the culprit is not just the contemporary world, but also ourselves. We have a tendency to overcommit ourselves and get overworked. We then spend the remainder of our day hooked on social media, television, and email after we've finished being busy! The answer, it would seem, is straightforward: we must quit being busier than we need to be and avoid the distractions that are sapping our energy and stealing our time. Of course, saying these things is far simpler than really doing them. Identifying the root reasons for busyness and distraction will be critical to having a realistic chance at completing them successfully. After that, we must put in place a plan to deal with them. We'll need some actual strategies in order to put that plan into action.

V rámci těchto poznámek prozkoumáme, proč jsme tak zaneprázdněni a rozptýleni, proč samotná produktivita a vůle nestačí k řešení problému a jak vytvořit čtyřstupňový plán, který získá zpět náš čas a produktivitu. Až přijde čas uvést tento plán do akce, podíváme se na vzorek 20 z 87 technik úspory autorů, které můžete využít k vytvoření vlastního přizpůsobeného přístupu k získání vašeho života. V těchto poznámkách je vysvětleno, jak identifikovat a bojovat proti dynamickému duu časů, které se objevují super darebáky, známé jako rušný rozjetý vůz a nekonečný bazén; Proč se snažit být produktivnější se může cítit jako běh rychleji na křečkovém kole; a geniální technika, jak se držet dál od kofeinových havárií.

V důsledku našich činností a odklonů ztratíme čas.

Proč získáme dojem, že nikdy není dost času na dosažení věcí, které v našich životech skutečně chceme dosáhnout? Zdá se, že nejjednodušší vysvětlení je, že v daný den je jen příliš mnoho - příliš mnoho e -mailů, na které je třeba reagovat, příliš mnoho schůzek na to, aby se mohly zúčastnit, a příliš mnoho příspěvků na Facebooku, které by měly být zmíněny. To je však pouze částečně. Celá realita je taková, že náš nedostatek času je do jisté míry výsledkem našich vlastních rozhodnutí. V této situaci jsou ve hře dva jevy. Prvním z nich je rušný rozjetý vůz, jak název napovídá. Toto je současná mentalita, která nám říká, že musíme do každé minuty dne napěchovat co nejvíce práce, abychom byli úspěšní. To nás nutí, abychom byli nepřetržitě produktivní, což má za následek přeplněné doručené pošty, zaseknuté plány a nekonečné seznamy úkolů v našich telefonech a počítačích.

Druhým jevem je nárůst počtu nekonečných bazénů. S největší pravděpodobností, pokud jste v posledním desetiletí žili v tajném podzemním bunkru, jste již seznámeni s následujícími podmínkami. Zvažte platformy sociálních médií, jako jsou Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Netflix a zpravodajské webové stránky. Jediným dotykem nebo kliknutím na myši jsou v podstatě neomezené, nevyčerpatelné a neustále snižující zdroje materiálů-ať už se jedná o znalosti, zábavu nebo kombinaci obou.

Jak bude potvrdit kdokoli, kdo se setkal s jedním z těchto nekonečných bazénů, mohou to být významný časový účast-a statistiky to podporují. V průměru trávíme čtyři hodiny denně sledováním televize a další čtyři hodiny denně při pohledu na naše mobilní telefony, což je ekvivalent práce na plný úvazek. Zvažte přidané stres tohoto druhého zaměstnání na vrcholu našeho pravidelného zaměstnání na plný úvazek, které je již dostatečně zaneprázdněné, jak je, a která se často v důsledku rušného rozjetého vozu často rozlévá do našich nepracovních hodin. Je zcela zřejmé, kam jde po celou dobu, že?

Zhoršuje se, když si uvědomíte, že zaneprázdněné skupiny rozjetých vozidel a nekonečných bazénů se spojily a vytvořily vlastní kombinované značky. Když jsme vyčerpáni z jízdy po rušném rozjetém ​​vlaku, jsme snadno v pokušení skočit do nekonečných bazénů a pasivně absorbovat informace, které musí nabídnout. V důsledku toho jsme zatěžováni nekonečným počtem povinností a odklonů a odráželi tam a zpět mezi dvěma celými den - den co den. Problém je tedy v tom, jak se můžeme z této situace dostat? To je koneckonců, o čem je zbytek těchto poznámek! Nejprve se podíváme na to, co byste se měli vyhnout. Poté zjistíme, co dělat.

Produktivita sama o sobě nedělá nic kromě zvyšování množství času stráveného zaneprázdněním.

Když se rušný rozjetý vůz pečuje podél dálnice současného života, je sledován zabitím různých organizačních systémů Gurus, z nichž každý vám slibuje efektivnější způsob dokončení práce. Důvody těchto systémů je založeno na velmi přímém vzorci. Máte konkrétní množství práce; V tomto případě to nazýme x. Pokud X množství práce spotřebovává veškerý dostupný čas, zdá se, že odpověď je jednoduchá: práce x rychlejší, aby měla více volného času! Bohužel, protože X je spíše proměnná než konstanta, věci nejsou tak jednoduché. Dnešní vždy náročný svět má nekonečný posloupnost pracovních míst, které bychom mohli vykonávat najednou, takže jakmile dokončíte jednu povinnost, je okamžitě nahrazen jinou atd. Poté, co jste vyčistili svou doručenou poštu, dorazí další e -mail. Odpovíte na jednu žádost a pak další přichází od spolupracovníka.

Výsledkem je, že se můžete projít seznamem úkolů co nejrychleji v naději, že dosáhnete nepolapitelné cílové čáry, ale inkoust na vaší konečné zaškrtnutí bude mít sotva čas na vyschnutí, než se na seznamu objeví jiná položka . Čím více dosáhnete, tím více zjistíte, že to musí být provedeno. Je to podobné jako pronásledování mrkve na křečkovém kole v závodě na krysích. Můžete běžet rychleji a rychleji, ale nikdy se s nimi nebudete moci dostat, protože kolo se bude i nadále otáčet stejnou rychlostí jako vy. Výsledkem je, že zvýšená produkce vede ke zvýšené aktivitě. Slouží také k posílení myšlení, které vás vedlo k tomu, abyste se na prvním místě dostali na „rušný“ rozjetý vůz. Nejen, že se připravujete na selhání tím, že se přiřadíte nerealistickým cílem, ale také zvyšujete stav zaneprázdnění ve svém životě v důsledku vašeho nadměrného důrazu na to, aby vše včas bylo provedeno.

Přidáno k tomu, umístíte se naposledy na seznam priorit. Zvažte, kde položky na vašem seznamu úkolů pocházejí, abyste pochopili proč. Jsou tyto věci, které byste se rozhodli provést, kdybyste dostali příležitost tak učinit? Ne, ne ve většině případů. Jsou to věci, které na vás přinutili ostatní. Nejsou to vaše priority; Jsou to priority ostatních. Deprioritizujete se tím, že dáte ostatní na sebe. V důsledku věnování vašeho času a energie cílům jiných lidí se ocitnete s menším časem a energií pro své vlastní zájmy a iniciativy. Je nevyhnutelné, že věci odložíte až do „jiného dne“, který nikdy nepřijde. Být vyčerpán z závodění na křečkovém kole s produktivitou a nedostatkem více pokroku směrem k vašemu skutečnému volání vás učiní zvláště zranitelnými k vklouznutí do nekonečných fondů rozptýlení, o kterých budeme podrobněji diskutovat.

Samotná vůle nebude stačit k tomu, abychom nám zabránili rozptýlení.

Místo toho, abyste byli uvězněni v nekonečném fondu rozptýlení, jako je Facebook nebo Twitter, nemohli byste se jednoduše vyhnout vstupu do bazénu úplně na prvním místě? Dejte své odhodlání pracovat a prostě řekněte ne. Je nešťastné, že koncept „jednoduše říkat ne“ je potrubní sen. Nekonečné bazény byly dovedně navrženy tak, aby překonali váš odpor a vtáhli vás do jejich zdánlivě neomezeného obsahu a okolí. Podniky, které je vyrábějí, mají silný zájem o to, aby se to stalo. Čím více, kolikrát používáte jejich aplikace, tím více peněz vydělávají. Armády brilantních, dobře míněných techniků skočí do akce a pomocí sofistikovaných metod měření dat určí, co upoutá vaši pozornost. Je mnohem jednodušší znovu vybudovat a znovu vybudovat aplikaci než, řekněme, vozidlo, které jim umožňuje iterovat mnoho verzí jejich aplikace, dokud neobjeví ten, který je pro jejich cílovou publikum nejatraktivnější.

Snažte se však na ně příliš rozzuřit nebo na generální ředitele IT společností. Jen se pokoušejí plnit své povinnosti, poháněni skutečnou vášní pro technologii a tlaky hyper-konkurenčního podnikání. Místo toho můžete vinu umístit na své předkové a přední strany. Využívá jen výhodu způsobu, jakým byla naše mysl evolučně naprogramována ve starověku, že existují nekonečné bazény. Bylo pro nás výhodné, abychom se tehdy snadno rozptýlili. Byli jsme zachráněni před tím, než jsme byli pohlceni tygrem šavle, protože nás udržovali v pohotovosti pro neočekávané změny v našem okolí, jako je šustění keř. Protože jsme tehdy žili v blízkých kmenech, bylo nám prospěšné, abychom byli zaujati příběhy, drby a sociálním postavením, což nám umožnilo učit se jeden od druhého, zůstat v aktuálním stavu s kmenovými zprávami a porozumět naší pozici v kmeni Pořadí klování mimo jiné.

A konečně, protože jít zabíjet mastodony nebo sbírat bobule znamená nikdy vědět přesně, kdy nebo kde můžete mít štěstí, naše mozky se vyvinuly, aby byly poháněny možností obdržet neočekávané odměny. Tímto způsobem, i když se ukázalo, že konkrétní údolí nebo shluk keřů postrádá mastodony nebo bobule, mohli bychom pokračovat v lovu výživy. Tyto predispozice byly pro nás v té době velmi užitečné. Díky těmto rozptýlení nás činí zranitelná telefonická oznámení, která vzbuzují náš zájem, titulky clickbait, které nás lákají příběhy, tweety, které šíří drby, Instagram následovník počítá, které kvantifikují náš sociální status, a nekonečné Facebook krmení, které slibují nepředvídatelné odměny za zajímavé odkazy skryté mezi nudou Příspěvky. S kombinací odborně navržených aplikací a mozků, které byly formovány za starověké okolnosti, nebudeme schopni odolat pouze prostřednictvím naší vůle. Potřebujeme plány a techniky, o kterých budeme podrobněji diskutovat později!

Pokud chcete překonat účinky činností a odklonů, musíte změnit výchozí nastavení chování.

Pokud samotná síla Willpower nestačí k překonání nekonečných bazénů a pokud produktivita jen slouží k posílení rušného přilnavosti rozjetého vozu na nás, co můžeme udělat, abychom se osvobodili od jejich uchopení? Stejně jako u porážky supervillainu je řešení nalezne na nalezení konečného zdroje jejich supervelmoci a jeho odstranění z jejich vlastnictví. Stručně řečeno, kořen problému lze uvést následovně: reaktivita. Nekonečné bazény a rušný rozjetý vůz čerpají svou sílu z naší schopnosti reagovat na environmentální podněty, aniž by přemýšleli o tom, co děláme. Je vaší profesionální povinností odpovědět na e -mail od kolegy, který vás hned položil otázku. Obrazovka telefonu bliká s oznámením a máte pocit, že se na něj podíváte.

Děláte tyto věci, aniž byste si všimli, že je děláte - a to je přesně problém. Jízda na rušném vlaku a namáčení v nekonečných bazénech se stala našimi přirozenými behaviorálními reakcemi na tlaky našeho pracovního života a rozvojem digitální technologie. Vzhledem k tomu, že naše mozky jako počítače a naše akce jako programy, můžeme tvrdit, že nemyslně reaktivní chování v našem životě nahradilo vědomé rozhodování. Takto jsme již připraveni reagovat na podněty požadavků a technologií, které zažijeme po celý den, kdy vstáváme ráno. Jako příklad, když poprvé zapnete telefon, zašle vám konkrétní oznámení, zobrazí se konkrétní obrázky na pozadí a přehrávají konkrétní vyzváněcí tóny. Je to podobné tomu, jak, když poprvé zapnete telefon, bude výchozí, aby vám zaslal konkrétní oznámení, zobrazení konkrétních pozadí a přehrávání konkrétních vyzváněcích tónů.

Ti, kteří vědí, jak používat telefon, jsou také obeznámeni s procesem přeprogramování jeho základních nastavení tak, aby přizpůsobili výstrahy, tapety a vyzvánění tak, aby vyhovovaly jejich preferencím. Naším záměrem je v následujících poznámkách diskutovat o procesu přeprogramování vlastního výchozího nastavení, abychom se vyhnuli nevědomě reaktivním, což může vést k sklouznutí do pastí rušného rozjetého vozu a nekonečných fondů. Možná vás zajímá, v tomto okamžiku, kde s tím jdeme. Koneckonců, pokud naše výchozí nastavení způsobí bezpodmínečnou reaktivitu, pak je řešením všímavá proaktivita. V následující poznámce budeme lépe porozumět tomu, co to je a jak ji vyvinout.

Pokud jde o změnu výchozího nastavení, budete potřebovat strategie a plán na uvedení zátarasů mezi vámi a vašimi časově se zvyšujícími návyky.

V Homerově Odyssey je Odysseus konfrontován s jeho vlastní verzí nekonečných bazénů: Sirény, kteří ho hrozí, že ho utopí. Lodě byly vtaženy do útesů jejich svůdnými vokály, což způsobilo, že se rozbili na skály, kde zpívali. Řecký hrdina Odysseus si byl vědom svých vlastních limitů, když se k nim odplul. Byl si dobře vědom, že nebude schopen odolat sirénům jen na síle svého odhodlání. V důsledku jeho touhy slyšet melodie sirén a zároveň se vyhýbat kolizi se skály, Odysseus přišel s jednoduchým, ale geniálním řešením. Jako proaktivní opatření se připoutal k stožáru své lodi a nařídil členům posádky, aby jim vložili včelí vosk do uší a bránili jim v reagování na volání sirén.

Jednoduše řečeno, přemýšlení a dělat jako Odysseus je nejjednodušší přístup k popisu, jak být vědomě proaktivní. Rušné bazény rozjetého a nekonečného bazénu mohou být stejně lákavé jako sirény, pokud jde o přitahování pozornosti. Abychom se vyhnuli nalákání jejich melodiemi nebo je dokonce slyšeli, můžeme mezi námi a nimi postavit zdi, podobně jako Odysseus v příběhu Odyssey. Existuje několik jednoduchých, ale efektivních strategií, které můžete použít k postavení těchto bariér. Později se do toho dostaneme podrobněji, ale prozatím zvažte následující příklad: Vytvořte blokátor webových stránek, abyste se zabránili tomu, aby se podlehli pokušení procházení přes Facebook! V tuto chvíli si možná myslíte: „Dost, jen mi dejte strategii!“ Držte se jen o něco déle, protože by bylo kontraproduktivní nabídnout jen spoustu nápadů a technik. Důvodem je skutečnost, že samotné strategie nestačí. Budete potřebovat plán, abyste je udrželi na správné cestě.

Protože neexistuje žádná univerzální sada technik, které budou fungovat pro všechny, je to v tomto případě zejména. Každý jednotlivec je jedinečný a potřebujete sadu technik, které jsou přizpůsobeny obrysům vaší konkrétní osobnosti. Následující přístup vám pomůže při identifikaci shromažďování strategií, které jsou pro vás nejúčinnější. Když je tento přístup rozdělen do nejjednodušších termínů, je extrémně jednoduchý a lze jej rozdělit na čtyři snadné kroky: zaměření, zaměření, energii a reflexe. O každém z těchto fází si můžete přečíst v následujících poznámkách a na jejich závěru budete připraveni identifikovat strategie, které lze použít k úniku současných sirén, které vás přimýšlejí o to, abyste promítali váš čas a peníze.

Zvažte výběr aktivity nebo projektu, který bude sloužit jako vrchol vašeho dne, který vám pomůže soustředit se na zde a nyní.

Jak vidíte, pouze zvyšování produktivity něčí neřeší otázku přetížení. Ve skutečnosti, protože váš seznam úkolů nikdy nekončí, může situaci zhoršit tím, že přispěje k mentalitě „Rušného rozjetého vozu“. Přiřazením stále více a více krátkodobých povinností nebudete moci uvolnit více času na dosažení věcí, které opravdu chcete dělat. Kromě toho, snaha dělat co nejvíce nebo neuroticky spravovat váš rozvrh, aby bylo možné co nejúčinněji dokončit věci, neposkytuje výsledky. Ale místo toho, abyste to udělali, jednoduše se budete udržovat rušnější, což vám zrychlí vaše dny a necháte vás unavení v době, kdy bude vaše práce a práce u konce - stěží připravené dosáhnout věcí, jako je psaní knihy, kterou jste vždy chtěli psát nebo trávit smysluplný čas se svou rodinou.

Pokud se soustředění na dokončení krátkodobých činností není odpovědí, pak je nutné se soustředit na dlouhodobé cíle. Pomocí však také malou pomoc. Spíše než jsou přítomni v současné době, jsou v tom nepřítomni, příliš zaujatí vzdálenou budoucností. Nyní není nic z toho zamýšleno jako odrazující se vytváření seznamů úkolů, vytváření kalendářů, dokončení domácích prací nebo stanovení cílů. Dlouhodobé cíle vám pomáhají při orientaci cesty vašeho života. Vytváření seznamů úkolů, vytváření jízdních řádu a stanovení krátkodobých cílů vám může pomoci sledovat váš pokrok a plnění úkolů podél cesty. Jsou nezbytné, ale nestačí, aby vám pomohli zotavit se ze ztráty ztracené časové ztráty.

Mezi vašimi krátkodobými a dlouhodobými cíli existuje šťastné médium: cíl, na který se můžete dnes soustředit, ale to může také působit jako vodicí světlo, když procházíte zbytkem svého života. Každodenní vrchol je něco, na co se můžete na konci dne ohlédnout s hrdostí. Může to být cokoli od dlouhodobé činnosti nebo projektu po něco tak jednoduchého, jako je čištění domu. Pokud vám byla tato otázka položena, pravděpodobně jste s ní obeznámeni: „Jaký byl vrchol vašeho dne?“ Pokud chcete vědět, jaký bude váš vrchol den před uzavřením dne, můžete přijít s odpovědí předem úpravou otázky mírně: Jaký chcete, aby byl vrchol vašeho dne? Samozřejmě je mnohem jednodušší položit otázku, než je poskytnout odpověď. Poté se podíváme na několik strategií, které si pomáháme při zodpovězení otázky.

Vyberte si významný, potěšující nebo šťastný vrchol, který může být dokončen za 60 až 90 minut na památku této příležitosti.

Nejdůležitější jsou k dispozici ve třech základních příchutích, podobně jako neapolská zmrzlina: významná, smysluplná a radostná. Protože každý vyžaduje odlišnou metodu, projdeme je jeden po druhém. Pokud si vyberete první metodu, zvažte následující otázku: „Jaký je nejvíce naléhavější, naprosto zásadní úkol nebo projekt, do kterého se dnes zabývám?“ Nahlédněte do svého seznamu úkolů, doručené pošty e-mailu nebo rozvrhu těchto vysokých bodů. Možná máte klienta, který dnes očekává návrh, nebo možná vaše dítě chce dnes večer pomoc s jejím kostýmem Halloween. Zvažte následující scénář: Máte dnes desetiminutový formulář. Dokončete formulář všemi prostředky, ale nedělejte z něj vrchol vašeho dne! Chcete cokoli, co trvá 60 až 90 minut, aby bylo dokončeno jako zvýraznění. Kratší aktivity vám nedovolují trávit dostatek času do zóny. Je nepravděpodobné, že nebudete schopni udržet svou koncentraci po delší dobu.

Druhou metodou je zeptat se sami sebe: „Co se mi na konci dne cítím nejtěšenější?“. Neexistuje to, co musíte udělat, ale to, co chcete dělat, je předmětem této diskuse. Jedná se o druh projektů, které jsou ideálními kandidáty na tento druh reflektoru, protože nejsou časově citlivé a mohou být dokončeny v přiměřeném čase. Obvykle obdržíte toto potěšení od všeho, co buď poskytuje odbytiště pro talent, který byste chtěli vyvinout, nebo vám umožní dosáhnout něčeho, co je pro vás osobně důležité. Například, možná máte v práci dlouhodobý vášnivý projekt, který jste chtěli začít, nebo možná chcete prozkoumat možné umístění na dovolené, o kterých jste přemýšleli.

Další metodou je zeptat se sami sebe: „Co mi nabídne největší radost?“ jako třetí otázka. Být méně nekonečně reaktivní a vědoměji proaktivní není o vytvoření nějakého dokonale naplánovaného dne s cílem posednutým myšlením; Spíše jde o život naplňujícího a šťastnějšího života. Chcete -li tento život žít, musíte někdy pustit a udělat něco jen proto, že to máte rádi, ať už se to učí, jak hrát novou píseň na kytaru nebo číst román. Cokoli chcete dosáhnout, dejte si povolení k tomu a udělat to! Takže to máte: tři různé druhy vrcholů, každý s vlastním stylem. Který z nich si vyberete? Každý den byste měli sledovat své instinkty a vybrat si možnost, která se vám zdá nejpřirozenější.

Experimentujte s několika strategiemi, které vám pomohou při výběru hlavních událostí.

Je možné, že budete stále potřebovat pomoc s výběrem vašich vrcholů. Ihned poté se podíváme na některé možná prospěšné přístupy. Nejprve však projdeme některými návrhy, jak je uvést do akce. Jedním slovem se vyhněte pokusu o implementaci všech těchto strategií současně. Budete ohromeni a s největší pravděpodobností skončíte. Je to proto, že v jednom sezení existuje příliš mnoho strategií! Navíc nemusíte všechny dokončit; Spíše musíte jen experimentovat s několika z nich. Prohlédněte si, které z nich jsou účinné a které jsou pro vás neúčinné, a poté si udržujte ty, které jsou účinné a zahodí ostatní. Pojďme k naší počáteční sadě taktických úvah. Některé z nich jsou samovysvětlující, takže je jednoduše přeskočíme kvůli účelnosti. Ostatní budou na hloubku pohlížejí.

Jednou z strategie pro identifikaci vašich vrcholů je vytvořit seznam vašich priorit a poté je zařadit, abyste si připomněli, na který z nich je nejdůležitější soustředit se. "Jak to dnes mohu pokračovat?" Možná se divíte. Pokud jste rozděleni mezi dva možné hlavní body, můžete využít svůj seznam na hodnocení a rozhodnout, který z nich je nejdůležitější. Další strategií je opakovat včerejší zvýraznění, pokud jste se k tomu nedostali, nedokončili jste to, chtěli se naučit novou dovednost nebo zvyk, nebo se jí to líbilo natolik, že to chcete udělat znovu.

Na třetím místě můžete také kombinovat řadu malých, otravných úloh do jediného velkého složeného úkolu. Používání této strategie má dvě výhody. V první řadě vám poskytuje potěšení z dokončení domácích prací, které vám váží na mysli. Zadruhé, tím, že se do vás vnášíte důvěrou, že se k nim nakonec dostanete, mohou se tyto ne-ne-neurgentní činnosti akumulovat, aniž by neustále soupeřily o vaši pozornost a zastavily se do rušné hybnosti rozjetého vozu. Další strategií je podívat se na váš seznam úkolů a dělat práci, která je pro vás v té době nejdůležitější. Nakonec, pokud máte zvýraznění, což je dlouhý projekt, můžete jej rozdělit na fáze a spojit tyto části dohromady a vytvořit vícedenní funkci. Doufáme, že na závěr jedné z těchto strategií budete mít vysoký bod. Nyní je čas uvést plán do akce, což je téma další poznámky.

Využijte strategie správy času, abyste zajistili, že máte dostatek času na své zvýraznění.

Mít cíl, který není příliš malý, ani příliš velký a prohlásí, že „dnes to bude vrchol mého dne“ je jedna věc; Mít cíl, který není příliš malý, ani příliš velký, je docela jiné. Ale je to úplně jiná věc, abych se k tomu dostal. Abyste to mohli udělat, musíte naplánovat čas na své vrcholy. Zde je několik strategií, které mohou mít pomoc. Můžete odhadnout, jak dlouho vám bude trvat dokončení svých vrcholů a naplánovat je na svůj den. Zvažte o krok dále a plánování pravidelných časů ve svém kalendáři pro úkoly na vysoké úrovni. Položte to o krok dále a vytvořte komplexní plán pro svůj den - možná dokonce půl hodiny až půl hodiny, včetně základních úkolů, jako je „pití kávy“ v příslušných slotech. To vám může umožnit vytlačit co nejvíce času z vašeho dne - jen se ujistěte, že kromě svých povinností zahrnete své vrcholy!

Alternativně, pokud je to možné, přeskupujte nebo zruší své povinnosti uvolnit nějaký čas ve svém kalendáři. Pokud přeuspojte určitá schůzky, možná zjistíte, že jste získali překvapivé množství času. A konečně, pokud si chcete na začátku nebo na konci každého dne získat zpět čas, můžete se buď naučit být ranní osobou nebo se stát úspěšnějším nočním člověkem. To znamená, že někdo, kdo prostě nezačne ztrácet čas na webech sociálních médií, jako je Facebook nebo YouTube, protože hodiny zasáhnou dvanáct.

Tyto poslední dvě strategie jsou obtížnější implementovat, než se zdá. Proto je vyžadováno další pokyny. Aby bylo možné rozvíjet zvyk růstu brzy ráno, je výhodné použít světlo k obnovení okolností životů našich předků - usínání při západu slunce a probuzení s úsvitem. Alternativně snižte světla ve vašem domě a pár O několik hodin před spaním, nastavte si gadgety obrazovky do nočního režimu a při vstupu do ložnice je vypněte, abyste měli stejný účinek. Je důležité získat dostatek spánku předtím, abyste se vyhnuli probuzení brzy následujícího dne, což můžete usnadnit tím, že se vám v noci dodáte dostatek světla. Naštěstí to může udělat simulátor Dawn, což je gadget, který vás postupně koupe v silnějším a jasnějším světle ráno.

Pokud se chcete stát úspěšnější noční sovou, zvažte čas naplánování vašich aktivit na konci večera nebo brzy ráno. Než přijde čas, udělejte něco pro doplnění baterií a poté, když je čas na hlavní událost, vypněte účty sociálních médií, abyste zajistili, že zůstanete soustředěni. Jak dobíjíte baterie, zůstanete napojeni na internet a udržujte svou koncentraci? Dále se na to podíváme.

Využijte strategie, abyste udrželi rozptýlení na uzdě a soustředili se na vaše vrcholy.

Nyní, když jsme viděli některé strategie pro nalezení času pro naše vrcholy, podívejme se na některé strategie, jak se na ně soustředit, vyhýbat se rozptýlení a skutečně využívat čas, který jsme stanovili. V první řadě můžete odstranit aplikace pro smartphony související s nekonečným bazénem, ​​jako jsou Twitter a Facebook. Není třeba se trápit; Vaše GPS, hudba a další základní aplikace zůstanou přístupné. - - Pokud chcete jít na míli navíc, můžete dokonce odstranit e -mailovou aplikaci. Může se to zdát absurdní, ale zvažte toto: Jak často opravdu do telefonu opravdu skládáte e -mailovou odpověď s malou a nepohodlnou klávesnicí? Pravděpodobně ne pravidelně. Většinu času vaše e-mailová aplikace slouží stejně jako aplikace pro oznámení o úzkosti. Snažte se tedy zbavit se toho. Alternativně můžete do počítače nainstalovat nástroje pro blokování softwaru a webových stránek, abyste omezili množství času, který můžete strávit na sociálních médiích nebo e -mailem na svém zařízení.

Můžete se také pokusit o mírnější přístup, například přihlášením z jakýchkoli účtů sociálních sítí, které můžete mít. Tímto způsobem, kdykoli je potřebujete zkontrolovat, si nebudete muset pamatovat, abyste zadali své přihlašovací údaje. V důsledku drobných nepříjemností budete odradit od používání sociálních médií zbytečným způsobem a budete mít příležitost pozastavit se a zvážit, zda opravdu chcete trávit čas tímto způsobem.

Kromě toho, než abyste udrželi krok se zprávami každý den nebo dokonce hodinový, můžete ho dohnat jednou týdně, pokud chcete. Ano, na chvíli budete trochu mimo smyčku. Kolik z informací, které získáte ze zpráv, je však relevantní pro volby, které musíte v současnosti učinit, je však diskutabilní. Není možné většinu z toho odložit na týden? Některé z nich jsou opravdu ohrožující život, ale o těchto příbězích téměř jistě slyšíte v nějaké formě v nějaké formě, ať už je přes chladič vody nebo v textové zprávě upozorněte vás, že sopka je připravena vybuchnout.

Navíc, když máte náhodný, přechodný dotaz, například „Kdo je herečka v té televizní show?“ nebo „Jak se jmenuje té televizní show?“ Místo toho, abyste okamžitě googlovali cokoli, zapisoval si to na kus papíru a dal jej někam bezpečně na později. Výsledkem je, že se budete moci vyhnout pádu králičí díry Google jednoho následného dotazu za druhým, a současně si budete jisti, že budete mít čas na své velmi „základní“ studie později. V naději, že některé z těchto strategií vám pomohou soustředit se, mějte na paměti, že i když ano, budou mít málo užitečného, ​​pokud jste příliš vyčerpaní na to, aby využili čas, který zpřístupní. Další část diskutuje o tom, jak na to Zůstaňte energický po celý den.

Dobře se starejte o své tělo, abyste si udrželi svou mentální energii.

V dnešní společnosti se jednotlivci často chovají, jako by mysl a tělo byly různé entity, jako by jedinou funkcí těla je přepravovat mysl z místa na místo. Mezitím zabíráte svůj čas hlavně mentálními činnostmi spojenými s moderním životem, jako jsou navigace počítačových monitorů. Kdokoli s fyzickým tělem si samozřejmě dobře uvědomuje, že tomu tak není. Je možné vidět souvislost mezi myslí a tělem z první ruky, ať už se cítíte mentálně unaveni po jídle příliš mnoho jídla nebo mentálně pod napětím po cvičení. V důsledku toho je zřejmé, že péče o jeden vyžaduje péči o druhého. Pokud chcete energetickou mysl, musíte se postarat o své tělo - ale jak to můžete udělat? K dispozici je řada protichůdných rad. Jaký je nejlepší způsob, jak to všechno procházet?

Naštěstí je většina informací, které potřebujete, přímá a pochází přímo z prehistorického období evoluce člověka. Způsob, jakým dnes žijeme, je ovlivněn některými jednoduchými, ale důležitými faktory ze životního stylu našich předků: rozmanitá a řídká strava, vzory spánku, které odrážejí rytmus dne, spoustou sociální interakce a téměř konstantní pohyb s nízkým klíčem, jako je chůze , přerušované výbuchy intenzivnější činnosti, jako je zvedání těžkých předmětů, abychom jmenovali alespoň některé. To byl způsob, jakým lidé žili 188 000 z jejich 200 000 let na Zemi, od začátku zemědělské revoluce asi před 12 000 lety až do dnešního dne. Navzdory skutečnosti, že lidé jsou stále navrženi pro všechny výše uvedené činnosti, je výchozí nastavení současného života již nepodporuje. Alternativou je salonek a sledování obrazovek, konzumace zpracovaných potravin a napětí v co nejvíce spánku.

Životní styl se v důsledku toho nespalují s fyzickými požadavky a těla - a proto mysl - trpí dopady, které jsou v jejich rozsahu významné. Kromě zjevných zdravotních problémů, díky nízké energii vás dělá více náchylné k tomu, abyste byli odstraněním a plýtváním času, zatímco jste energičtí, budete se cítit připraveni zvládnout téměř jakýkoli úkol. Péče o vaše tělo vyžaduje návrat k principům, které podporují způsob života našich předků a přitom si stále udržovat výhody současného života, což je tajemství dobrého zdraví. Ne, nejde o přijetí přísné paleo diety nebo o něco podobného; Spíše jde o to, aby vaše vývojově tvarované požadavky více v souladu s vašimi společenskými návyky. Následující část pojednává o různých strategiích, které vám mohou pomoci při dosahování tohoto cíle.

Využijte strategie k opětovnému oživení vaší mysli i těla.

Podobně jako to, jak naši starověcí předkové řídili své životy, mohou být strategie pro péči o naše mozky a těla rozděleny do čtyř kategorií: cvičení, jídlo, sociální interakce a spánek. Pro každou z nich se podíváme na jednu nebo dvě různé strategie. Nezapomeňte, že se nemusíme účastnit triatlonu nebo o něčem jiném závažném, abychom dostali nějaké cvičení. Bylo prokázáno, že jednoduché každodenní činnosti, jako je jogging nebo plavání po dobu 20 minut, nabízejí významné výhody pro naše kognitivní dovednosti, emoce a obecné zdraví. Když je čas podstaty, nemusíme ani trávit celých 20 minut. Výsledky nedávné studie naznačují, že sedm minut tréninku s vysokou intenzitou intervalu nám může poskytnout ještě větší výhody než hodinu mírného cvičení. Sprinty, push-up, pull-up, dřepy a vzpírání mohou být provedeny za 5 až 10 minut, což poskytuje opětovné nabití cvičení, které vám umožní cítit se skvěle.

Pokud jde o výživu, konzumujeme skutečné jídlo s mírou, stejně jako naši předci: zelenina, ořechy, ryby a maso. Velikost podávání může být snížena, aniž by se osoba, která se cítí zbavena, sleduje tento snadný trik: nejprve položte salát na jídlo do středu talíře. Poté uspořádejte zbytek jídla kolem něj. Tímto způsobem bude celé jídlo plné, ale většina z toho bude tvořena zelení. Kromě toho mohou mít kofeinové havárie negativní dopad na naši energetickou hladinu. Pokud jim chcete zabránit, zvažte opětovné kavárnu asi 30 minut před nehodou, která je obvykle těsně po obědě. Pokud počkáme, až už jsme havarovali, bude příliš pozdě na to, abychom se zachránili. Je trochu obtížné vysvětlit zde molekulární principy, ale základní linie je, že musíme doplnit starý kofein čerstvým kofeinem, než se může vrhnout chemikálie vyvolávající ospalost známé jako adenosin a převzít kontrolu nad mozkem.

Pokud jde o spánek, odolejte nutkání nahradit ztracený čas. To způsobuje poruchu našich vnitřních hodin, což způsobuje narušení našeho vzorce spánku. Zaváž se sám sobě. Probuďte se každý den ve stejnou hodinu, dokonce i o víkendech – a držte se toho. Pamatujte si, že stejně jako naši starověkí předkové, kteří žili v malých, úzkých kmenech, máme vlastní touhu socializovat se, což je důvod, proč nás přitahují ostatní lidé. V dnešní době se náš "kmen" skládá z našich přátel, spolupracovníků a rozšířených členů rodiny. Je možné uspokojit naši touhu po spojení tím, že trávíme čas s některým z těchto jedinců – ale někteří z nich jsou obzvláště zkušení v posilování našich nálad. Trávit kvalitní čas s těmito jednotlivci zejména.

Nebo, ještě lépe, sedněte si s nimi a snězte společně výživné jídlo, zatímco necháte telefony doma. Může být dosaženo několika cílů současně, jako například spojení s naším kmenem, správné jídlo, vyhýbání se nekonečným bazénům a vystoupení z zaneprázdněného bandwagonu, abychom jmenovali několik.

Zvažte výsledek testování těchto strategií.

Existuje celkem dvacet strategií obsažených v této sadě poznámek pro provedení prvních tří fází strategie Make Time: identifikovat, soustředit a energetizovat. Všechny tyto strategie stojí za experimentování! Můžete se cítit trochu ohromeni všemi dostupnými možnostmi. I když si vzpomenete na návrh vyzkoušet jednu novou techniku najednou, stále můžete mít pocit, že je toho hodně, k čemu se nedostanete. Tady je strategie, jak se s tímto pocitem vypořádat. Strategie by měly být považovány za recepty v kuchařce a první tři fáze strategie by měly být považovány za snídani, oběd a večeři. Pro každé jídlo denně můžete experimentovat pouze s jedním jídlem. Stejně jako byste se necítili povinni procházet celou kuchařkou, neměli byste se cítit povinni používat tyto techniky.

Účelem kuchařky je jednoduše poskytnout vám různé možnosti, které můžete vyzkoušet. Můžete si vybrat a vybrat ty, které jsou nejvhodnější pro vaše požadavky. Procházíte je, ochutnáte výsledky a rozhodnete se, kam pokračovat. Totéž lze říci o "receptech", které jsou dány těmito přístupy. Cíl je jednoduchý: určit, které z nich jsou pro vás nejlepší. Vyzkoušejte je a pak zaznamenávejte, vyhodnocujte a nahlásíte své zjištění. Chcete-li to udělat, dejte si každý den stranou několik minut, abyste přemýšleli o svých vrcholech, zda jste si na ně udělali čas, jaké strategie jste použili, co fungovalo a co ne, jaká zlepšení jste mohli udělat a jakou taktiku budete používat následující den k dosažení svých cílů. Poslední fází metody Make Time je naplánovat si čas pro sebe.

Můžete také vyhodnotit úroveň koncentrace a energie na stupnici od 1 do 10, což vám pomůže udržet přehled o tom, jak se vám daří. A abyste měli během procesu dobrý přístup, můžete si zapsat vzpomínku na něco, za co jste vděční. Budete citlivější na všechny dobré události, které se mohou ve vašem životě v důsledku toho objevit. Pokud vše půjde podle plánu, budou tyto pokroky významné. Uvolní vám více času, energie a soustředění, abyste se mohli věnovat aktivitám, iniciativám a lidem, které jsou pro vás nejdůležitější. Můžete dokonce znovu vzbudit starou vášeň nebo najít novou, jako výsledek uvolnění se, abyste mohli sledovat své zájmy. Možná budete schopni sledovat své profesní cíle s čerstvou energií. Je možné, že jedna z vašich snah nebo zájmů se může vyvinout v úplně nové povolání.

To je přesně to, co se stalo v případě spisovatelů. Jeden z nich se rozhodl opustit Google a pokračovat v kariéře psaní. Druhý opustil YouTube, aby usiloval o kariéru v závodech plachetnic. Jaká je konečná destinace vaší cesty? Chcete-li ji objevit, existuje jen jeden způsob, jak to zjistit, a to je začít!

Udělejte čas na závěr konečným shrnutím.

Základním bodem v těchto poznámkách je, že rušné bazény rozjetého a nekonečna jsou hlavní důvody, proč se cítíme, jako bychom nikdy neměli dost času: postoj, který podporuje aktivitu pro svůj vlastní účel, a aplikace, které nás udržují obsazeny neomezenou komunikací a zábavou. Aby bylo možné bojovat proti těmto dvěma protichůdným silám časového plýtvání, samotné produktivita a odhodlání jsou nedostatečné. Místo toho musíme přijmout vědomý a proaktivní přístup k jednání s nimi. Za tímto účelem můžete použít řadu strategií k provedení čtyřkrokového přístupu, který zahrnuje výběr denního zvýraznění, soustředění na něj, dobíjení baterií a komentování výsledků. Poradenství, které lze provést: Začněte provádět tento přístup co nejdříve. Zobrazit tyto poznámky vyberte jednu techniku ​​pro každou z prvních tří fází a začněte vybírat zvýraznění, soustředit se na něj a energizovat se právě teď.

KOUPIT KNIHA - Udělejte si čas od Jake Knapp a John Zeratsky

Napsáno BrookPad Tým založený na čase od Jake Knapp a John Zeratsky

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.