Limitless by Jim Kwik

Neomezený od Jim Kwik

Upgradujte svůj mozek, naučte se něco rychleji a odemkněte svůj výjimečný život

Neomezený od Jim Kwik

KOUPIT KNIHA - neomezená od Jim Kwik

Co je předmětem neomezené knihy?

Podle knihy Limitless (2020) je možné plně využít úžasné síly vašeho mozku. Je věnována každému, kdo si kdy myslel, že jsou příliš hloupí, příliš pomalí nebo příliš nekompetentní, aby dosáhli. Naučte se, jak odemknout potenciál vašeho mozku - a získat schopnost dosáhnout všeho, na co si myslíte.

Kdo to čte neomezenou knihu?

  • Lidé, kteří jsou celoživotními studenty a mají vysoké ambice
  • Samokriticizátoři, kteří se obávají, že se nikdy nebudou moci učit tak rychle jako všichni ostatní
  • Podnikatelé, studenti a pracovníci, kteří chtějí zapadnout učení do jejich hektických plánů, mohou z tohoto programu těžit.

Kdo přesně je Jim Kwik?

Jim Kwik je světově proslulý specialista na meta-learning-proces učení, jak se učit-a zveřejnil mnoho knih a článků o tomto tématu. Kwik se narodil s poškozením učení v důsledku zranění během mládí. Zatímco roky bojoval ve škole, Kwik začal objevovat tajemství samotného učení. Byly to jeho objevy, které tvořily základ pro Kwik Learning, výukový software, který nyní využívají lidé a podniky ve více než 100 zemích po celém světě.

Co přesně je v tom pro mě? Uvolněte potenciál vašeho mozku studovat a dosáhnout všeho.

Jim Kwik, autor, se narodil s katastrofickým zraněním mozku, které utrpěl jako dítě. To způsobilo, že měl postižení učení, což znamenalo, že musel pracovat mnohem tvrději než ostatní studenti, aby uspěli ve škole. Navíc byl vystaven velkému šikaně. Dokonce i učitel na něj údajně označil za „dítě s rozbitým mozkem“ kvůli jeho stavu. Po celá léta autor věřil, že v důsledku svého postižení by musel vynaložit velké úsilí, aby se naučil nové věci. Kwik na druhé straně zjistil, že na vysoké škole byla další trasa. Nemusel pracovat tvrději; Potřeboval jen efektivněji studovat. Techniky, které objevil, mu umožnily zaostřit jeho koncentraci, zlepšit jeho paměť a začít absorbovat materiály rychleji, než kdy předtím.

Vy, stejně jako autor, možná drželi nepravdivé představy o vaší vlastní postavě. Z následujících poznámek se dozvíte, že jen několik malých úprav vašeho postoje, motivace a technik vám může pomoci stát se opravdu neomezenými. Tato sada poznámek vás naučí, proč řidiči taxi mají větší mozky než běžná populace, jak Bach může pomoci vašemu studijnímu úsilí a proč nejste o nic lepšího čtení než třetí srovnávač.

Technologie usnadňuje naše životy, ale může také zasahovat do naší schopnosti učit se nové věci.

Je digitální technologie pozitivním nebo negativním vývojem? Navzdory skutečnosti, že otázka je základní, je řešením všechno kromě. Smartphony a tablety na jedné straně se mohou zdát být bezplatná zařízení. Koneckonců nám umožňují „outsourcing“ některé z přímých procesů našeho mozku. Zní to fantasticky, že? Možná tomu tak není. Podle některých odborníků se tento digitální zvyk stává problémem ve společnosti. Myslí si, že to má negativní dopad na naše kognitivní dovednosti. Zvažte, jak všichni neustále přepínáme mezi věcmi - od práce po kontrolu upozornění až po textové zprávy - aniž byste se zastavili. Jeden neurolog, Daniel J. Levitin, si myslí, že tento mechanismus vede mozek k rychlejšímu spálení palivem, což vede k tomu, že jsme se cítili ustaraní a unavení. Hlavním bodem je, že ačkoli technologie usnadňuje naše životy, může také narušit naši schopnost učit se.

We have continuous access to a plethora of information that is literally at the tip of our fingers. The fact that the typical individual now consumes three times more information than they did in the 1960s should come as no surprise. In any case, bombarding oneself with that much knowledge isn't always a positive experience. Proč? Because having access to information anytime you need it causes your memory to deteriorate. It withers away, like a muscle that hasn't been used in a while. Alternatively, pushing oneself to remember information really results in the creation and strengthening of new memories. The overuse of technology may also impair your ability to think critically in certain situations. After all, there isn't a dearth of differing viewpoints on the internet. Some might argue that it is a positive development since it enables us to see problems from a variety of different viewpoints.

However, the reality is that the majority of us do not actively seek out other points of view. Instead, we select a few sources with which we already agree and utilize them to strengthen our views, basically adopting the perspectives of others that have already been formed for us. This implies that our ability to reason and solve problems starts to deteriorate, and we begin to lose our ability to think critically. As a result, it is now more essential than ever to maintain optimal brain function. What is the best way to go about it? Jim Kwik made a few recommendations. One easy suggestion, which is particularly relevant in the digital era, is to set aside 30 minutes each day to switch off all of your electronic gadgets. Allow yourself to relax and be creative at this time. Allow your thoughts to roam.

But what happens if you do wind up spending too much time with your electronic devices? Is it going to alter you – and your brain – for the rest of your life? Možná tomu tak není. As we will see in the next section, our brains are both robust and adaptive.

Each of us has the ability to alter the way our brain functions.

Is it possible that you have said to yourself, "I'm too stupid to learn a second language," "I have a poor memory," or "I'm simply not good at this topic" more than once? It's easy to slip into the trap of believing that we're somehow less talented than our colleagues when we spend too much time comparing ourselves to them. However, we may not be able to achieve our full potential as a result of this. You may be dissatisfied with your current performance - but it does not rule out the possibility of achieving greatness in the future. Your brain is extremely neuroplastic, as scientists call it, which means that it may change over time. Simply said, it implies that it evolves throughout the course of your life. It's a fantastic deal.The most important lesson here is that everyone of us has the ability to alter our brain's function.

A large number of individuals believe that our brains achieve their maximum capacity around the time of puberty. Then, according to the legend, it's all downhill from there. Fortunately, there is a plethora of data that suggests the opposite. Consider the situation of taxi drivers in London. In order to get a license, individuals must complete a substantial amount of coursework and pass an exceedingly tough examination. To become a London cabbie, a prospective driver must spend three to four years remembering each of the 25,000 streets in a 10-kilometer radius of the city. All of this learning has a significant impact on their cognitive abilities. Researchers examined the gray matter in the memory regions of London taxi drivers compared to that of regular individuals and discovered that drivers actually had greater gray matter.

Zdá se, že praxe zapamatování tisíců ulic řídí jejich mozek, aby vyvinuly nové nervové spojení v důsledku zážitku. Mění strukturu jejich mozků a může dokonce způsobit, že rostou velikosti. Co přesně to pro nás znamená? Dobrou zprávou je, že všichni můžeme udělat přesně to samé, což je úleva. Ale v první řadě musíme očistit mozky toho, co autor označuje jako lži. Fráze „Limited Ideas Basered“ je zkrácena jako „život“. Jedním z nejškodlivějších lží, které jsme se učili, je to, že naše IQ je nastaveno na zbytek našeho života. Není to tak jednoduché. Je pravda, že výsledky testů IQ mají tendenci zůstat v průběhu času konstantní. Inteligence však neposoudí vaši schopnost učit se. Kromě toho neodráží vaši skutečnou intelektuální úroveň, která se může časem kolísat a zlepšovat.

Protože tato lež - pojem set IQ - je omezující a škodlivé, je třeba se jí vyhnout. Každý má schopnost být génius - prostě tomu nevěříme, když to vidíme před námi. Výsledkem je, že je na čase začít odstavit se z těchto lží a začít přemýšlet optimističtěji.

Negativní nápady by měly být vyloučeny z vaší hlavy a nahrazeny dobrými.

Každý den má každý z nás desítky tisíc nápadů, které nesdílíme s nikým jiným. Značný počet z nich jsou dotazy. A mnoho lidí to dělá znovu. Všichni máme tzv. „Dominantní otázky“, které jsou ty, které se v našich rozhovorech objevují častěji než ostatní. Například autor byl jednou požádán, aby strávil nějaký čas s hvězdou Willem Smithem na filmu zasazeném v Torontu, který rád přijal. Herci a posádka pracovali venku uprostřed zimy, od 18:00. Až do 6:00 hodin, po celou dobu výroby. Bylo to během krátkého období prostojů, že Smith a autor zjistili, že jednou z nejčastěji žádaných dotazů herce bylo: „Jak mohu tento zážitek učinit ještě kouzelnějším?“ Smith podnikl řadu akcí v reakci na jeho hlavní dotaz. Na rozdíl od relaxace využil své přestávky, aby sloužil všem horkou čokoládu a dělal vtipy, díky nimž byla celá událost příjemnější pro všechny zúčastněné.

Nejdůležitější lekcí je osvobodit svou mysl negativních nápadů a místo toho je nahradit dobrými. Co si tedy myslíte, že jsou v tuto chvíli nejčastěji kladeny otázky? A považujete to za prospěšné? Mnoho z nás, bohužel, mají negativní nebo nespokojené myšlenky, například „Jak mohu přimět lidi jako já?“ nebo „Jak mohu přesvědčit ostatní, aby mě měli rádi?“ Alternativně „Jak se mohu stát neviditelnými?“ Tyto druhy otázek jsou kontraproduktivní. Jediné, co dělají, je skrýt vaši pravou povahu. Místo toho se můžete pokusit přijít s čerstvými otázkami, které vám poskytnou více moci. Téměř jistě se budou lišit pro každého z nás. To jsou otázky, které si autor klade: „Jak to mohu vylepšit?“ A „Jak moje mysl funguje, abych mohl správně fungovat?“

Většina dotazů má pozitivní povahu. A mají schopnost vykonávat velmi zásadní funkci: mohou změnit váš postoj z negativního, omezeného na pozitivní, neomezený. Tento nový způsob myšlení může být v dlouhodobém horizontu dokonce dobrý pro vaše zdraví. Například výzkum ukázal, že jednotlivci, kteří jsou optimističtí, mají o 13 procent méně pravděpodobné, že trpí srdečními chorobami nebo depresí. Takže, až se příště chytíte a řeknete věci jako „nemůžu“, „nejsem“ nebo „ne“, zkuste tyto slova obracet. Místo toho udělejte následující prohlášení: „V tom jsem nebyl vždy vynikající, ale nevylučuje to možnost, že v tom dnes bude skvělý.“ Pamatujte na okamžiky, kdy jste byli úspěšní - i když to bylo jen částečně.

To vše jsou vynikající strategie pro začátek umlčení vašeho vnitřního kritika. Pokud se vám líbí, můžete jí dokonce dát směšnou osobnost, plná šílených fyzikálních vlastností a hloupým jménem. Měl by být zesměšňován kdykoli se vás pokusí stáhnout dolů a měli byste se stát zdaněním rozlišování mezi touto kritickým a skutečnou. Naučte se být optimističtí a ocitnete se více vnímavé k radosti života a všem možnostem, které nabízí.

Motivujte se ke změně svého chování tím, že jasně identifikujete sebe a svůj důvod k tomu.

Pojmy „vášeň“ a „účel“ se často používají ve stejné větě. Tato slova se používají k mluvení o všem, co uvnitř nás vyvolá oheň, něco, co rádi děláme víc než cokoli jiného. Ve skutečnosti však vášeň a účel jsou dvě velmi odlišné věci. Vášeň je něco, co uvnitř vás existuje. Očekávání nebo předsudky ostatních lidí o vás jsou skryty pod vaším vnitřním jádrem, kde je lze najít pouze hlubokým kopáním. Účel je však zaměřen na to, co nyní zažíváte. Je to něco, co můžete sdílet s ostatními nebo že můžete přispět světu. Můžete například mít silnou touhu naučit se, jak tkaní košů. Je však možné, že vaším cílem je naučit lidi, jak tkát koše. To se může zdát složité, ale pokud chcete mít nekonečnou zásobu pohonu a energie, je důležité nejprve identifikovat vaši vášeň a poté tuto vášeň využít k objevování mise vašeho života.

Nejdůležitější lekcí, kterou z toho odebíráte, je: motivovat se ke změně svého chování jasně identifikovat sebe a svůj důvod k tomu. Zvažte následující scénář. Zvažte 70letého, který je v dobrém zdravotním stavu. Aby se ráno ráno dostal do tělocvičny, probudí se každý den v 5:00. Proč? Brzy ráno nebo vzpírání jsou dvě věci, které může být nadšený. Ne. Dělá to proto, že věří, že v tom je větší dobro. A to je jediný účel držet krok se svými vnoučaty. Co to pro vás znamená osobně? Zvažte, jak často se snažíte najít touhu dokončit věci. Možná byste měli zvážit, proč jste se rozhodli provést tyto práce na prvním místě. Pokud řešení souvisí s vaším cílem, budete více inspirováni k tomu, abyste na něj jednali.

Kromě toho existuje druhá technika pro motivaci. Zvažte svou vlastní identitu a to, co vás odlišuje od ostatních. Odpovědi na tyto otázky mají potenciál být mocnými motivátory pro změnu chování. The author uses the example of the research carried out at Stanford University to illustrate his point. Participants were split into two groups by the psychologists. Řekli jedné skupině: „Jak si myslíte, že je pro vás hlasovat?“ Otázka položená druhé skupině byla poněkud odlišná: „Jak je to důležité, abyste byli voličem?“ The other group responded positively. Those who were asked if they were registered to vote were 13 percent more likely to vote than those who were not.What does this teach us about ourselves? In other words, it seems that when you identify with a goal you want to accomplish or a habit you want to cultivate, your motivation increases.

However, although that response is promising, it falls short of the mark. If you are lacking in motivation, there may be a variety of other factors at play. Some of these will become more obvious in the following remarks.

Get adequate sleep, consume nutritious meals, and engage in regular physical activity to keep your brain healthy.

Výsledkem je, že máte jasný smysl pro účel a motivaci k jednání. Stále však existuje něco, co vám může bránit v dosažení vašich cílů. Co je to ten úder? Existuje mnoho možných příčin, včetně nedostatku energie způsobené konzumací nesprávného druhu jídla nebo nedostatek spánku. Deprivace spánku je spojena s širokou škálou problémů s fyzickým a duševním zdravím. Mezi stavy na tomto seznamu patří deprese, podrážděnost, srdeční choroby a dokonce i Alzheimerova choroba. Stručně řečeno, nekompromisujte svůj spánek! Správné množství spánku, výživy a fyzické aktivity je nezbytné, aby váš mozek fungoval na jeho optimální úrovni. Nejdůležitější lekcí je postarat se o váš mozek tím, že se dostane dostatečný spánek, konzumujte výživná jídla a pravidelně cvičíme.

Na první pohled se zdá, že spánek a cvičení nemají nic společného. Ve skutečnosti však velmi důvěrně souvisí. Pravidelné cvičení vám může opravdu pomoci lépe spát. Účastníci 16týdenní studie o účincích aerobního cvičení na spánku například zjistili, že každou noc spali déle poté, co každý den chodili do tělocvičny. Přesněji řečeno, bude to trvat další a čtvrt hodiny. Skutečnost, že fyzická aktivita je nezbytná, není možná již zpráva. Tak proč s tím nic neděláme? Konec konců máme všichni důvody. Je zdlouhavé zvednout závaží. Nemáme čas a členství v tělocvičně je příliš nákladná.

Skutečností je však to, že výhody cvičení překračují všechny a všechny tyto obavy o širokou marži. A tyto výhody nejsou omezeny pouze na svalový růst a hubnutí; Mají také dopad na vaši kognitivní funkci. Pravidelné aerobní cvičení může zvýšit velikost vašeho hippocampu, což je paměť a učební centrum vašeho mozku. Výsledkem je, že váš mozek potřebuje dostatek spánku a pravidelné fyzické aktivity. Co je tam dalšího? Existuje však další důležitý požadavek: vysoce kvalitní jídlo. Podle názoru Dr. Lisy Mosconiho, neurovědence a výživového lékaře, existuje pro mozek 45 různých zdrojů výživy. Avokádo, borůvky, brokolice, tmavá čokoláda, vejce, listové zelené, losos, kurkuma, vlašské ořechy a voda patří mezi 10 nejlepších potravin ke konzumaci. Spánek, cvičení a zdravá strava jsou důležité. Otázkou je, jak můžete zajistit, aby se z nich stala dostatek zvyklí?

Budete muset vynaložit nějaké úsilí. Může to trvat cokoli od 18 do 254 dní, než se stane zvyk - ale můžete to udělat, bez ohledu na to, jak dlouho to trvá! Začněte tím, že provedete jednu malou úpravu najednou a postupem času se nový zvyk postupně, ale neustále stane součástí vaší každodenní rutiny.

Zvyšte svou produktivitu tím, že se dostanete do stavu toku a využijte sílu drobných akcí k dosažení vašich cílů.

Pamatujete si, kdy jste byli naposledy vstřebáni v úkolu, že jste úplně ztratili z dohledu po dobu času? Pravděpodobně jste zažili, co psychologové označují jako „tok“. Když jsme v tomto stavu, máme dojem, že práce, kterou děláme, je téměř snadná. Máme pocit, že jsme testováni - přesto není test příliš obtížný překonat. A máme sklon cítit pocit pohodlí a potěšení z toho, co děláme, v důsledku našich akcí. Když jsme v toku, naše produktivita se může zvýšit až o 500 procent, což je jeden z nejvýhodnějších aspektů toku. daleko od toho.

Jaké metody používáte k tomu, abyste se dostali do toku? To vše začíná odstraněním všech zdrojů rozptýlení. Snažit se restartovat tok při kontrole účtů sociálních médií každých pár minut je nemožné. Ukázalo se, že po přerušení může trvat až 20 minut, než se vrátí do práce. Abyste mohli tuto práci úspěšně plnit, musíte zajistit, abyste měli dostatek času. Zavázat se k závazku nejméně 90 minut, ale je lepší dvě hodiny. Během práce také odolejte nutkání k multitasku. Vědci ukázali, že multitasking skutečně snižuje schopnost člověka být produktivní. Být v toku je většinou úžasný pocit. Vzhledem ke současné podmínce záležitostí však některé povinnosti nemohou být účinně splněny. Téměř často jsou buď obtížné, nebo prostě nejsou příjemné účastnit se. Takže, co byste jim řekli, kdybyste museli? Můžete však použít jinou strategii: malé kroky.

Prokrastinace je přirozená reakce na činnosti, které jsou obtížné nebo časově náročné. IT však má významné psychologické náklady. Úkol, který nebyl dokončen, způsobuje stres v mozku. Jednoduše nejste schopni o tom přestat přemýšlet, dokud není úkol dokončen. A je jich více: otálení je často spojeno s pocity viny a studu. Co si myslíte, že jednotlivci mohou udělat, aby těmto emocím zabránili? Jsou mnohem náchylnější k otálení! Avšak provedením drobných, základních opatření k plnění zaměstnání můžete překonat své tendence otálení a dosáhnout úspěchu. Řekněme, že se bojíte vyhlídky na psaní zdlouhavé řeči. Pro začátek se můžete přesvědčit, že nemusíte celý dokument dokončovat najednou. Jediné, co musíte udělat, je napsat klíčovou poznámku.

Je možné, že při sestavování všeho můžete zjistit, že jste na roli, a vykončíte více práce, než jste původně očekávali. Tímto způsobem tímto způsobem rozebíráte úkoly, výrazně zvýšíte pravděpodobnost úspěšného dokončení práce.

Efektivní využití času studia.

Co podle vás má Bach společného s učením? Nebuďte obavy, pokud poškrábáte hlavu, protože odkaz je nic jiného než zjevný. Četné studie ukázaly, že existuje úzká souvislost mezi hudbou, náladou a akademickým výkonem. Ukázalo se, že některé druhy hudby výrazně zlepšují naši schopnost učit se. To je, když Bach vstoupí na obrázek. Barokní hudba s tempem v rozsahu od 50 do 80 rytmů za minutu je zvláště účinná při zaměření pozornosti. Hudba je pouze jedním z životních hacků, které nám mohou pomoci při využívání méně známých schopností našeho mozku k podpoře učení a udržení. Nejdůležitější lekcí, kterou z toho odebírá, je efektivní využití času studia.

Schopnost soustředit se při studiu je posílena vůní, stejně jako je hudbou. Smells jsou často spojeni s vzpomínkami. Zvažte například, jak vás vůně konkrétního koření může přepravit zpět k vaření vaší babičky. Existuje mnoho příkladů toho, jak mocné vůně mohou být, pokud jde o přinášení vzpomínek do popředí naší mysli. Nyní, když si toho víte, možná budete chtít experimentovat s vůněmi, až příště studujete test nebo připravujete na prezentaci. Když studujete, nasaďte na zápěstí několik kapek éterického oleje. Poté, těsně před testem nebo prezentací, opakujte proces. Je možné, že vůně vám může pomoci připomenout vaše vzpomínky!

Jim Kwik, the author, offers a number of other strategies to aid in your learning. For instance, you may wish to make use of the concepts of primacy and recency. Something you learn immediately at the beginning of a session is more likely to stay in your memory for a longer period of time. Things that come immediately at the conclusion of a session should be done in the same way. Co to pro vás znamená osobně? Now that you've learned these concepts, you may want to rethink how you're going to approach your learning. Perhaps the most essential topics should be placed at the beginning and conclusion of each lesson, with the middle section reserved for things that aren't as critical.

The Pomodoro method may be used to make effective use of priority and recency in your work. Pomodoros are 25-minute pieces of productivity that are used in this technique to divide up your work or studies into manageable bits. A 5-minute rest is taken after each Pomodoro session is completed. It's as easy as setting a timer on your computer! It is possible that pomodoros will perform even better if they are used in conjunction with another method called active recall. Basically, it entails going over some information and then immediately verifying it to make sure that it has sunk in properly. It's as simple as closing your book or pausing the video you're watching and jotting down what you've learnt so far.

So you've reached the conclusion of the lesson. Are you ready to call it a day? Not exactly, to be honest. Another technique that may be found in the book is spaced repetition. Every step involves going through your content on a frequent basis. You might do some studying in the morning before breakfast and then again in the evening before dinner, if that works for you. This will assist in ensuring that the information is retained. Next, let's take a look at what more you can do to make the new information you've acquired even more memorable.

Techniques such as visualization may assist you in improving your memory and attention.

Concentration works similarly to a muscle in that the more you use it, the stronger it becomes. Here's one technique to get your heart rate up: visualize the target of your concentration as a glistening ball of light. Consider the following example: If you're having a discussion, the dialogue is represented by a glowing ball. When you notice that your attention is beginning to wander, bring it back to the bright light. Pretend there is nothing else in the world. This is known as a visualization method, and techniques like this can help you improve your focus on your abilities.They are also very effective when it comes to memorizing information. The main point to take away from this is that visualization methods may help you improve your memory and attention.

It is common for individuals to believe that they either have a "excellent memory" or a "poor memory." Instead, you may choose to believe that you have a trained memory, or even that you have an untrained memory. So, what is the best way to improve your memory? Visual imagery is the most effective method of learning to connect words with numbers or, indeed, anything else that has to be memorized in the first place. Jak to tedy funguje? Zvažte následující scénář. Take the following terms into consideration: fire hydrant, balloon, battery, barrel, board, and diamond. It is possible that if you were required to remember this word list, you would do it by repeating the words over and over again. However, this approach was unsuccessful. You'll most likely forget all you've learnt in a short period of time.

Místo toho se snažte vymýšlet směšný příběh založený na slovech. Obraz, který přijde na mysl, je pravděpodobně jedním z požárního hydrantu, který se zvedá do vzduchu balónky. Baterie, na druhé straně, jsou zodpovědné za popraskání balónů a tyto baterie jsou umístěny v masivních barelech. Celé zařízení-baterie uzavřené v sudech, které jsou špičaté k balonům-jsou poháněny do vzduchu velkou deskou, která se chová jako sedew a spouští se baterie do vzduchu. A konečně, masivní diamant slouží jako podpora celé rady. Podívejte se na to, jak mnohem lepší jsou slova jsou nyní zakořeněná ve vaší paměti. Podobná metoda by mohla být použita jako pomůcce při přípravě na veřejnou mluvení. Je označována jako technika loci. Chcete-li tuto výhodu využít, nejprve vyberte 10 nejdůležitějších témat, která chcete pokrýt. Dále vizualizujte umístění nebo místnost, se kterou jste obeznámeni, a uvažujte o jeho trase.

Každý z vašich mluvených bodů by měl být nyní spojen s určitou položkou nebo umístění v místnosti-váš klíč, například, může být zastoupen ve vaší ložnici světlo. Nakonec zkoušky nacvičujeme s pomocí prohlídky na vašem místě, na které se odkazuje jako na loci. Dobře vyškolená paměť vás dostane na rychlou cestu k osvojení nového jazyka, poskytování vynikajících prezentací, nebo jen být dobře vyškoleným odborníkem v každém předmětu.

Čtení je nezbytnou součástí učení a vy můžete zlepšit své dovednosti čtení.

Počeme to, čtení není oblíbená rekreační aktivita každého. Mnozí jedinci považují práci za tuhé, nudné a časově náročné. Pro takové jedince je knedování po nárocích v práci nejlépe dosaženo v přední části televizního vysílání nebo při hraní videohry. Výzkum však ukázal, že existuje spojitost mezi schopností čtení a celkovým dosažením života v dospělosti. Čím větší je vaše schopnost číst, tím pravděpodobnější je to, že budete přijati pro vysoce placené zaměstnání a čím větší je vaše šance na úspěch. A tady je další věc: čtení je skvělý způsob, jak dát svůj mozek dobrý výkon. Ve stejnou dobu stimuluje širokou škálu různých duševních procesů. Pomáhá zvýšit množství paměti a soustředit se na zvyšování koncentrace. Vzdání se čtení se podobá vzdávání se vzdělání v jeho nejzákladnějším smyslu. Nejdůležitější zde je, že čtení je nezbytnou složkou učení, a že můžete zlepšit své dovednosti čtení.

Co myslíte, že vaše rychlost čtení je? Pro většinu jedinců je to asi 200 slov za minutu. Překvapivě, většina dospělých nečte rychleji než základní školní děti. To je vzhledem ke skutečnosti, že lekce o tom, jak číst často končí mezi druhou a páté třídy. Co způsobuje, že někteří jedinci čtou pomalu? Řešení se často vyskytuje v technice zvané podvokalizace. To prostě znamená, že když lidé čtou, jsou psychicky vyslovovat každé slovo, jak to nahlas číst nahlas. To má negativní dopad na jejich čtení dovednosti. Když podroknete, můžete číst pouze při rychlosti, o které hovoříte. Pokud je to popsáno, nevzdávejte se ještě naděje. Vaše mysl je schopná zpracovávat informace mnohem rychleji. Počítání nahlas, jak jste si přečetli, vám může pomoci k minimalizaci subvokalizace. Stačí opakovat čísla "jedna, dva, tři," a tak dále, jak jdete dolů na stránku.

Počítání při čtení je náročný úkol. Naučí však váš mozek používat menší subvokalizaci. Začnete si vizualizovat slova, spíše než je mluvit, jak čas pokračuje. Když zvládnete tuto techniku, čtení se stane spíše jako sledování filmu, než poslouchat přednášku. Použití Pacer je další vynikající technikou ke snížení subvokalizace a při čtení přečteno více „vizuálně“. Proces je jednoduchý: stačí zasunout prst dolů po stránce, když čtete, abyste mohli začít. Tato metoda je úspěšná, protože naše oči jsou naprogramovány tak, aby sledovaly pohyblivé věci, což činí tuto techniku ​​docela efektivní. Když čtete s vizuálním Pacer, můžete zlepšit rychlost čtení kdekoli od 25 do 100%! Žádná z těchto strategií samozřejmě nebude účinná, pokud se vážně zavádíte ke čtení. V důsledku toho jsem každý den vyčlenil alespoň 30 minut na čtení.

Nyní, když jste zlepšili rychlost čtení, je čas řešit poslední část hádanky: naučit se efektivněji myslet.

Chcete-li zlepšit své schopnosti řešení problémů, experimentujte s čerstvými a rozmanitými způsoby myšlení.

Kdo je první člověk, který si napadne, když uslyšíte termín „génius“? Možná na mysli Albert Einstein nebo Marie Curie. Inteligence může být klasifikována do mnoha odlišných kategorií. Zvažte například případ Venus Williamsové. Ona je také v mnoha ohledech génius-někdo s výjimečnou tělesnou kinestetickou inteligencí. To znamená, že je velmi zdatná při používání jejího těla. Důležitou lekcí je, že aby bylo možné zlepšit řešení problémů, musí člověk experimentovat s novými a různými způsoby myšlení. Dozvědět se, jaký druh intelektu máte, je jen prvním krokem ke zlepšení vaší schopnosti myslet jasněji a efektivněji. K dispozici je také spousta dalších strategií.

Například můžete experimentovat s různými způsoby myšlení; Můžete se pokusit přistupovat k problémům způsobem, který je pro vás zcela neznámý; Můžete experimentovat s porušováním myšlenkových vzorů. Jednou z metod, jak toho dosáhnout, je obléknout si „myšlení“. Zvažte následující scénář: Máte sbírku klobouků v různých barvách. Když se díváte na problém, můžete nyní přepínat mezi klobouky každých pár minut. Předstírejme, že máte na sobě červený klobouk. To naznačuje, že je čas zaujmout emocionální přístup k této otázce. Zelený klobouk na druhé straně může inspirovat vynalézavost.

Avšak ani sofistikovaný přístup, jako je tento, nemusí v některých případech stačit. Některé problémy potřebujete, abyste přemýšleli úplně jiným způsobem, než jste zvyklí: exponenciálně než lineárně. Když si myslíte, že pokud jde o exponenciální růst, již po krizi po krizi vyřešíte krizi. Jako alternativu byste měli objevit základní zdroj problému a odtud jej řešit. Naveen Jain, vynálezce a příjemce technologické medaile Albert Einstein, je jedním z zastánců exponenciálního myšlení v podnikání. Zvažte například případ jeho podnikání Viome. Jeho motivací k prokázání toho bylo jeho přesvědčení, že nejzávažnějším základním zdravotním problémem, kterému čelí zeměkoule, je chronické onemocnění.

Jeho podnikání se tedy zabývá výzkumem a vývojem opravných prostředků pro takové nemoci? Jain si na druhé straně vybral jinou strategii. K jeho úvěru uznal, že naše imunitní systémy jsou výrazně ovlivněny tím, jak naše střevní bakterie tráví jídlo, spíše než hledáním částečných odpovědí. Výsledkem je, že Jain vyvinul metodu pro vyhodnocení střevní mikrobioty dané osoby. Umožňuje jednotlivcům zlepšit své zdraví konzumací jídel, která jsou nejvhodnější pro jejich individuální potřeby. Je možné, že vaším konečným cílem není řešit velké problémy, jako je ten, který Jain řeší. Experimentováním s různými způsoby myšlení však budete moci přivést na stůl různé perspektivy. Je téměř pravděpodobné, že to zlepší vaše šance na dosažení velkých věcí.

Závěr románu je neomezený.

Nejdůležitější lekcí v těchto poznámkách je, že mnozí z nás kladou umělé limity na náš talent, protože máme nesprávné představy o našem intelektu nebo jiných dovednostech. Skutečností však je, že se nemusíte narodit jako génius, abyste byli úspěšní. Je nutné jen to, abyste si rozvíjeli své vlastní jedinečné dovednosti a pohon. Děláte to tím, že definujete svou misi a využijete ji jako motivátora k tomu, aby pokračoval. Je to tedy otázka výběru nejvhodnější techniky pro učení, soustředění, zapamatování, čtení a myšlení z četných dostupných možností. Vaše učení se v důsledku toho stane opravdu neomezeným. Poradenství, které lze uvést do akce: vytvořte seznam věcí, které nechcete dělat. Vytváření seznamů úkolů je tradičním nástrojem produktivity, ale problém je v tom, že jsou neúčinné, že vám pomáhají upřednostňovat vaše činnosti. Tehdy se hodí seznam „nedělejte“. Chcete -li jej vytvořit, začněte uvedením všech prací, které nemůžete udělat kvůli nepředvídaným okolnostem. Poté vytvořte seznam aktivit, které byste mohli zvážit „rušná práce“. Poté uveďte všechny úlohy, které byste mohli přiřadit ostatním nebo úkoly, pro které již máte zaveden automatizovaný systém. Mějte seznam věcí, které byste se dnes neměli pokoušet!

KOUPIT KNIHA - neomezená od Jim Kwik

Napsáno BrookPad Tým založený na neomezeném od Jim Kwik

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.