Feel Great, Lose Weight by Rangan Chatterjee

Cítit se skvěle, zhubnout od Rangana Chatterjee

Dlouhodobé, jednoduché návyky pro trvalé a udržitelné hubnutí

 

Cítit se skvěle, zhubnout od Rangana Chatterjee

KOUPIT KNIHA - cítit se skvěle, zhubnout od Rangana Chatterjee

Co přesně je předmětem cítit se skvěle, zhubnout?

Na rozdíl od jiných knih o dietě, které podporují rychlá řešení a výstřelky, je pocit velké hubnutí (2020) komplexním průvodcem zdravým životem. Začlenění zkušenosti Dr. Rangana Chatterjeeho vás vybavuje znalostmi a dovednostmi, abyste byli mechanikem vašeho vlastního zdraví, a demonstrují, jak doladit vaše stravovací návyky a životní styl, abyste udržili na váze a dlouhodobě se cítili skvěle.

Kdo je cílovou skupinou pro The Feel Skvělé, zhubnout knihu?

  • Ti, kteří jsou skeptičtí ohledně výstřední stravy
  • Každý, kdo má zájem dozvědět se více o vědě o snižování hmotnosti.
  • Lidé, kteří hledají dlouhodobý a dlouhodobý přístup ke zlepšení jejich zdraví.

Jaká je identita Rangana Chatterjeeho?

Dr. Rangan Chatterjee je lékař ze Spojeného království. Napsal tři nejprodávanější knihy, z nichž poslední je plán čtyř pilířů. Také se objevuje jako hostující hvězda v populárním televizním seriálu BBC One v domě.

Co přesně je v tom pro mě? Strategie ke snížení váhy bez pocitu provinile.

Eliminovali jste přebytečné uhlohydráty. Také jste se zbavili tuku. Tato ranní cvičení v 6:00 hodin se pro vás stala způsobem života. Stručně řečeno, vyzkoušeli jste každou dostupnou metodu, ale váha buď zůstala nebo se vrátila rychleji, než ji můžete ztratit. Zní to povědomě? Pokud tomu tak je, a pokud jste připraveni provést změnu, dorazili jste na správné místo. Dozvíte se důvodů, proč máte tendenci přibírat na váze - důvody, o kterých si v tuto chvíli možná ani neuvědomujete. Navíc všichni vedou ke stejnému závěru: nemáte vinu. Vaše tělo právě provádí svou zamýšlenou funkci.

Je však možné se zapojit do svých biologických procesů, aby se vaše zdraví resetovalo a zbavila liber. V těchto poznámkách se podíváme na vědu, která je základní snižování hmotnosti a jak to funguje. Nejdůležitější věcí, kterou je třeba si pamatovat, je, že najdete cestu k tomu, abyste se cítili úžasně a užívali si svého života s větší energií a lehkostí. Zjistíte, co mechaniky vozidla mají společného s vaším zdravím, jak spalujeme tolik kalorií jako starověké lovce-sběrače, a proč může být příliš mnoho cvičení pro vaše zdraví v této sadě přednáškových poznámek škodlivé.

Hormonální signály, které regulují naše stravovací vzorce, se občas mohou dostat ze synchronizace s našimi skutečnými potřebami.

Co se stane, když je palivová nádrž automobilu téměř vyčerpána? Na palubní desce se osvětluje světlo a signalizuje, že je čas doplnit vozidlo. Pokud řidič stále ignoruje signál, vozidlo dojde benzín - nebo napájení - a nakonec přestane fungovat. To je vše, co je k tomu. Lidské tělo je v tomto ohledu srovnatelné. Místo plynu nebo energie však zoufale potřebuje jídlo. A místo toho, aby zobrazoval světlo indikátoru s nízkým palivem, detekuje hlad, což vám naznačuje, že je čas doplňovat vaše vozidlo. Bohužel, věci se občas mohou pokazily pod kapotou. Signály našich těl se občas mohou stát vadnými, což nás vede k přejídání nebo udržení tuku, pokud to opravdu není nutné. Nejdůležitější lekcí v tomto dopise je, že biochemické signály, které regulují naše stravovací vzorce, se mohou někdy synchronizovat.

Prvním krokem na cestě k dlouhodobému snížení hmotnosti je seznámení s těmito znaky a rozpoznání je, když k nim dojde. Obzvláště existují čtyři, že se znovu a znovu vrátíme. Dříve jsme hovořili o Hungerovi, který je první z těchto varovných signálů. Druhým signálem je plný signál, který nás informuje, když je čas přestat jíst, tak pojďme dál. Když tukové buňky produkují hormon zvaný leptin, lidé zažívají pocit sytosti. To informuje tělo, že už nepotřebuje další palivo. Víte, jak se benzínové čerpadlo automaticky vypne, když je nádrž vašeho vozidla zcela prázdná? Opravdu je to trochu takové. Pokud tento signál nefunguje správně, budete náchylnější k přejídání.

Třetím druhem signálu je signál s tukem. Tento je regulován hormonem známým jako inzulín, který se vyrábí během několika minut po konzumaci zdroje potravy. Kvůli přítomnosti inzulínu je vaše tělo instruováno, aby přestalo rozkládat tuk a místo toho spálilo jídlo, které jste právě jedli - podobně jako hybridní vozidlo hladce přepíná mezi plynem a elektřinou. A konečně máme smysl vážení. To je váha, o které si váš mozek myslí, že je nejvhodnější pro váš typ těla. V případě, že začnete zhubnout, vaše tělo změní faktory, jako je váš metabolismus a chuť k jídlu, aby vás udržovaly při vaší současné hmotnosti. Každý, kdo má nadváhu nebo obézní, s největší pravděpodobností nesou nadváhu. Byl by to ekvivalent malého vozidla, který věří, že má palivovou nádrž velkého SUV.

Všechny čtyři z těchto signálů mají schopnost resetovat. Zjistíte, jak se stát mechanikem svého vlastního zdraví a jak se vypořádat se signály, které vám vaše tělo posílá do následných poznámek.

Skutečná jídla udržují zprávy mozku správně. Zpracovaná „blažená“ jídla mohou způsobit onemocnění lidí.

Koblihy, koblihy, koblihy. Existuje někdo, kdo se jim nelíbí, ať už je naplněn smetanou nebo potaženo čokoládou? Od chvíle, kdy se vaše zuby kopají do dásní, jste pocitem převezeni po řece lahodného potěšení. Ale pak, oh můj, tady přicházejí špatná zpráva. Potěšení postupně mizí a brzy jste zpět ve světském světě bez cukru každodenního života. Výsledkem je, že sáhnete po krabici. Je tu ještě jedna. Samozřejmě není nic špatného s malou shovívavostí občas. Možná si však nevíte, že jídla, díky nimž se cítíte dobře, jako jsou koblihy, mohou ve skutečnosti způsobit, že si signály vašeho těla budou smazat. Nejdůležitější lekcí je, že skutečná jídla udržují vaše signály správně fungující. Zpracovaná „blažená“ jídla mohou způsobit onemocnění lidí.

Co přesně tedy je v této souvislosti „skutečné jídlo“? Skutečná jídla na druhé straně obsahují pouze jednu součást podle slušného pravidla. Ovoce, zelenina, luštěniny, celá zrna a mořské plody jsou příklady potravin s vysokým obsahem antioxidantů. Čím méně jsou zpracovávány a čím blíže jsou ke své původní podobě, tím výhodnější jsou. Snažte se nahradit co nejvíce kalorického příjmu těmito celými potravinami. Potlačují vaši chuť k jídlu a pomáhají vašemu tělu při udržování zdravé váhy samy o sobě. Navíc jsou účinné při potlačování touhy po vysoce zpracovaných, nezdravých a příjemných jídlech.

Co přesně je blažené jídlo? Cokoli, co má vysokou koncentraci zpracovaných uhlohydrátů a průmyslových olejů. Často jsou zabaleny ve velkém s dlouhými seznamy složek. Čipy, pečivo, čokoládové tyčinky a zpracované maso jsou jen několika příklady toho, o čem mluvíme. Je těžké odolat - a lidé, kteří je dělají, si toho dobře uvědomují. Vidíte, váš mozek je pevně zapojen, aby reagoval mimo jiné na určité vlastnosti potravy, jako je tuk, cukr, sůl a určité uhlohydráty. Když je konzumujete, jste odměněni nárůstem dopaminu, který vás povzbuzuje k tomu, abyste je znovu konzumovali. Znovu a znovu, znovu a znovu,

Potraviny, díky nimž se cítíte dobře, je obtížné věnovat pozornost leptinu, plnému signálu těla. V první řadě, aby se vaše tělo rozbilo vysoce rafinované uhlohydráty a olej, produkuje vaše tělo obrovské množství inzulínu, který, když je spotřebován ve velkém množství, bude soutěžit s leptinem o prostor v mozku. Podruhé, lahodná jídla posílají váš imunitní systém do overdrive. Jinými slovy, vyvolávají zánět, který způsobuje, že pozornost vašeho těla je přitahována od leptinového signálu a k jiným věcem. Může se to zdát, jako by se vaše tělo spiklo proti vám. Pokouší se však jen pomoci! Pro většinu evoluce člověka byla tato kalorická blažená jídla obtížná a my jsme potřebovali ušetřit naši energii, abychom přežili zimní měsíce. Problém je v tom, že je nyní lze najít téměř všude.

Ale nevzdávejte se naděje. Kromě toho objevíte několik dalších způsobů, jak udržet své signály pod kontrolou, kromě toho, že budete jíst spoustu čerstvých, celých jídel.

Když jíme, když jíme a jak jíme, jsou často stejně významné jako to, co jíme.

Seznamte se s Alanem, rodičem a praktikem, který pracuje v komunitě. Mnoho let bojoval se svou váhou. Po zbytek dne by byl v pohodě: ovocný koktejl na snídani a vydatná polévka na oběd. Po dlouhém a stresujícím dni v kanceláři však podlehl své chuti k jídlu, dokončil druhý talíř, oddával se dezertu a všechno to doplnil čipy před televizí. Alan by měl jíst více ráno a méně večer, podle autora knihy. Alan se rozhodl převést ji na omeletu ráno a na zbytky na oběd až po velkém jednání. A bylo to úspěšné! Zjistil, že už nemá hlad u jídelního stolu a že se často může připojit ke své rodině s pouhým salátem. Alan sledoval, jak ho libry spadly po dobu měsíců. Když jíme, když jíme, je často stejně důležité jako to, co jíme, podle hlavního bodu tohoto dopisu.

Alanova osobní zkušenost je podporována vědeckými důkazy. V jedné studii dostaly dvě skupiny stejný počet kalorií, ale byly jim podány v různých intervalech. It was found that those who consumed the most of their calories in the morning shed considerably more weight than those who consumed the majority of their calories in the late afternoon or early evening. Chcete -li udržet libry pryč, zvažte jíst většinu svých kalorií před 15:00. and then having a lighter supper after that. Eating too often, in addition to eating too late, may also make it difficult to lose weight, even if you eat a healthy diet. Let's go back to that well-known hormone, insulin, to better grasp why. You'll recall that insulin tells the body to cease breaking down fat and instead uses the food we've just eaten as a source of energy.

Pokud pravidelně konzumujete jídlo a občerstvení, vaše tělo zůstane v režimu ukládání tuků. Proto se doporučuje každý den držet tři jídla a poskytnout si trávicí systém čas na zotavení mezi nimi. Pokud však zjistíte, že konzumace tří jídel denně pro vás nefunguje, existuje jiná možnost: čas omezený čas. Typický jednotlivec jí jídlo po dobu 15 hodin kolem hodin. To však neposkytuje vašemu tělu mnoho úlevy od trávení. Pokuste se tedy omezit svůj čas stravování na deset nebo dokonce osm hodin denně, například mezi hodinami 10:00 a 8:00. Pokud se to zdá být příliš mnoho potíží, ukázalo se, že i 12hodinové stravovací okno je prospěšné. V různých dobách dne naše těla tráví jídlo různými způsoby. S přirozeným každodenním rytmem svého těla můžete pracovat konzumací většiny kalorií dříve v den, při méně jídle a každý den v kratší době.

Zdůraznění většího důrazu na pohyb než na cvičení vám může pomoci cítit se lépe a zhubnout rychleji.

Naši předchůdci lovců-sběratelů a předních předchůdců hodně cestovali. Běh, chůze, ohýbání a lezení jsou součástí hledání volně žijících živočichů a hledání hledání ovoce, což vyžaduje velkou činnost. Veškeré toto hnutí muselo vyžadovat značné množství energie, nemyslíte? Dobrou zprávou je, že i když trávili své dny cvičením, spálili přibližně stejné množství kalorií, jaké jsme moderní lidé, přestože většinu dnů trávíme v židli. Podle populárního přesvědčení je tajemstvím hubnutí spálit více kalorií, než jíme. To však není pravda. Tento koncept kalorií v/kalorií přispěl k fitness šílenství, které zametlo národ. I když to může mít určitou platnost, je to také příliš jednoduché a nezohledňuje, jak komplikované jsou signály z těla.

Podle této poznámky se soustředění spíše na pohyb než na cvičení může způsobit, že se budete cítit úžasně a zároveň zhubnout. Jak se tedy těmto raným lidem podařilo utratit tolik kalorií, přestože byli neustále v pohybu? Všechno se vrací ke signálu na hmotnostním bodě. Tělo, jak všichni víme, může změnit množství energie, kterou hoří a ukládá, aby vás udržovalo při zdravé hmotnosti, když je termostat správně nastaven. Podle odborníků zvažte jev známý jako termogeneze nekonkurenční aktivity nebo elegantní. Pokud vaše tělo věří, že jste konzumovali příliš mnoho kalorií, začne se hýbat nebo klepání špičky, aby spálil další energii. Většinu času si úplně nevíte, co se děje.

Možná si všimnete, že vaše tělo používá podobné metody k kompenzaci po namáhavém cvičení, jako je například únavové a pomalé nebo zvyšování hladového signálu. Cvičení, které se provádí po delší dobu, může také zvýšit produkci kortizolu stresového hormonu. Protože vaše tělo věří, že potřebuje ukládat palivo v přípravě na obtížné časy, aktivuje signál skladování tuků v rámci přípravy na tyto příležitosti. Je možné, že je čas se vzdát těch cvičení v 6:00. Místo toho se soustřeďte na vaše pohyby. Mělo by se vám cítit dobře pohybovat se, protože pohyb je nezbytný pro to, aby byl člověk. Kromě toho je to vynikající alternativa k namáhavému cvičení. Zde je několik návrhů, jak zahrnout cvičení do své každodenní rutiny:

Může být začleněn do stávajících operací. Jako příklad, kdykoli je to možné, chodte kamkoli jdete. Zvyšte svou fyzickou aktivitu během dojíždění tím, že vystoupíte z autobusu o několik stanic brzy nebo zaparkujete několik ulic od pracoviště. Chůze může být velmi uklidňující činnost. Snažte se každý den projít 10 000 kroků. Udržování sady závaží v kuchyni vám umožní provádět základní zvedání, zatímco se vaše káva vaří. A co je nejdůležitější, bavte se s tím. Vyhledejte věci, které máte rádi, jako je tanec ve vašem obývacím pokoji na svou oblíbenou hudbu.

Ztráta váhy vyžaduje dostatečné množství spánku.

V 6:30 ráno se váš budík zhasne a musíte se vytáhnout z postele. Vaše ráno je rozostření, když narazíte skrz něj, cítíte se pomalu a jen napůl vzhůru. Včera v noci jste měli v úmyslu jít spát dříve, ale místo toho se ocitli procházením sociálních médií, než jste si uvědomili, jak pozdě to bylo. Všichni víme, že bychom měli více spát, ale nalezení času na to v našich hektických životech může být obtížné. Pro mnoho lidí je několik hodin před spaním jejich jediným časem pro sebe. Nedostatečný spánek, na druhé straně, je mnohem obtížnější zhubnout. Nejdůležitější lekcí v tomto dopise je, že dostatek spánku je rozhodující pro snížení hmotnosti.

Deprivace spánku zvyšuje pravděpodobnost růstu hmotnosti o významnou marži, podle vědeckých důkazů. Podle nedávného výzkumu jednotlivci konzumují následující den dalších 300 kalorií po špatném nočním spánku. Pravděpodobně jste uhodli, že to má něco společného s vašimi biologickými signály, že? Ztráta spánku navíc snižuje vaši schopnost spalovat tuk a zvyšuje kortizol stresového hormonu, což má za následek zvýšenou potřebu komfortních potravin. To zase aktivuje signál k hromadění tuku. Věci se však zhoršily. Pokud máte stravu, když jste zbaveni spánku, podle výzkumu až 70% hmotnosti, kterou ztratíte, pochází spíše ze svalu než tuku. Pokud jste dlouho bojovali s prohrávající bitvou se svou váhou, jednou z prvních věcí, které byste měli zvážit, jsou vaše spánkové návyky. V první řadě se snažte každou noc získat nejméně sedm nebo osm hodin uzavření a mít pravidelný plán před spaním.

Můžete také chtít snížit příjem kávy a alkoholických nápojů. Kofein zůstává ve vašem systému po dlouhou dobu poté, co jste ho snědl. Ta latte ve tři hodiny odpoledne? V 9:00 hodin bude polovina kofeinu stále ve vašem systému. A navzdory skutečnosti, že alkohol má sedativní vlastnosti, ve skutečnosti narušuje vaše mozkové vlny, což vede ke snížení kvality spánku. Jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů je však lehké. Byli jste vytvořeni, abyste přijali narážky ze slunce, abyste správně fungovali. Když slunce začne zapadat večer, hormon známý jako melatonin signalizuje vaše tělo, aby začalo proces vypnutí. Nyní však máme 10 000násobek množství nočního světla, které lidé v 18. století udělali. Není divu, že naše spánkové vzorce jsou mimo rozbití. Modré vlnové délky emitované elektrickými zařízeními jsou obzvláště škodlivé.

V důsledku toho nezničte veškerou svou tvrdou práci tím, že se zbavíte slušného nočního spánku. Odložte více, než se posouváte, a ušetříte čas.

Přejídání je často spouštěno stresem a negativními emocemi.

Emily byla v té době ve svých třicátých letech a po letech diety se cítila obzvláště zbytečná. Nedávno se přestěhovala do nového zaměstnání a považovala přechod obtížný. Emily's Nights byly stráveny samy, mimo její rodinu a přátele, ve společnosti pizzy a čokoládových tyčí. Emilyho příběh není jedinečný. Když jsme depresivní, často se uchýlíme k pohodlím potravin - ne proto, že naše těla jsou vyčerpána energií, ale proto, že jsme vyčerpáni z lásky. Nehledáme výživu; Hledáme dopamin. Přejídání je často způsobeno stresem a emocemi, jak je uvedeno v hlavním poselství tohoto dopisu. Průkopnický výzkum Dr. Vincenta Felittiho o vztahu mezi emocemi a stravováním vrhá světlo na toto důležité téma. Podle zjištění existuje významná souvislost mezi obezitou a zážitky z špatného dětství, což naznačuje, že mnoho jednotlivců se učí hledat emocionální pohodlí z jídla již v dětství.

Častěji než ne, ti, kteří trpí svou váhou, se také zabývají dalším emocionálním zavazadlem viny a špatné sebeúcty. Ale mějte na paměti, že váš fyzický vzhled vás nedefinuje. Neexistuje nic jako „Mám rakovinu“. Co je to o frázi „Jsem obézní“, díky které je tak populární? Mezi jednoduché, ale efektivní techniky pro překonání hanby patří říkat tři pozitivní věci o sobě v zrcadle každé ráno, například „Jsem milý člověk“, „Záleží mi na ostatních“ a „Zasloužím si to nejlepší v životě“ věci. Stále však existuje stres a kmeny každodenního života, bez ohledu na to, jak úspěšní jste ve svém úsilí naučit se cítit dobře o sobě. Může to mít také negativní dopad na vaši hmotnost.

Jak vidíte, vaše tělo pracuje ve dvou režimech: akční stav, který připravuje vaše tělo na potíže, a klidový stav, který vám umožní chodit o vaše každodenní podnikání. Adrenalinový spěch způsobí, že vaše srdce bije rychleji a váš mozek pracuje přesčas v akčním režimu. Vzhledem k vašemu hektickému a vysokotlakému životnímu stylu trávíte mnohem více času v akčním stavu, než byste měli. A, jak jste již dříve viděli, zvyšuje to citlivost vašeho signálu pro ukládání tuků. Když jsme zdůrazněni, získáme větší váhu ze stejných vysoce kalorických jídel, jako když se nebojíme, podle nedávného výzkumu zveřejněného v časopise Stress. Podle studií navíc téměř polovina z nás konzumuje nadměrné množství kalorií, když se bojíme. Důvodem je skutečnost, že jsme se zapleteni do cyklu odměny spouštěcího jednání, který je docela podobný cyklu dopaminu vyvolaného blaženým jídlem.

Dalším důvodem, proč je tak důležité jíst, když bude v klidovém stavu podrobněji diskutován v následující části.

Změna vašich stravovacích návyků může pomoci při hubnutí a zlepšení vašeho vztahu s jídlem.

Jaký obrázek přijde na mysl, když si myslíte, že žena sedí u stolu v Paříži a užívá si oběd? Možná se se svými společníky bavila na svěží zelené trávě. Na stole je téměř jistě nějaká Camembert a křupavá bageta a možná i láhev vína. Francouzská kuchyně je považována za mezi nejlepší na světě. Navzdory hojnosti sýrové a smetanové omáčky mají Francouzi tendenci být výrazně štíhlejší než jejich americké ekvivalenty. Tento jev byli po dlouhou dobu zmateni vědci v hubnutí. Zatímco francouzský paradox není zdaleka vyřešen, je možné, že má něco společného s obrazem pařížského pikniku - tj. Způsob, jakým konzumují své jídlo. Podle hlavního poselství tohoto dopisu vám změna vašich stravovacích návyků může pomoci zhubnout a zároveň zlepšit váš vztah s jídlem.

Face It: Současné stravovací návyky ponechávají hodně, co by mělo být žádoucí, pokud jde o zdraví a výživu. Jíte někdy jídlo před obrazovkou počítače nebo televizí? Nebo máte rádi oběd u stolu, zatímco stále pracujete? Všechna tato odkloněná pozornost může být opravdu škodlivá. Když jste zaneprázdněni, budete pravděpodobnější, že budete jíst rychleji a konzumovat více jídla. A pokud je vaše pozornost odkloněna jinde, nemusíte si všimnout, kdy je váš žaludek plný. Jíst pomalu a důkladně, na druhé straně, umožňuje, aby byl celý signál přijímán a zpracován. Jako dodatečná výhoda má skutečná jídla, jako je ovoce, zelenina a maso, spotřebovávají se déle než zpracované předměty.

Pokud jde o stravování v Japonsku, existuje velká tradice známá jako Hara Hachi Bu, což v podstatě znamená jíst, dokud nebudete přibližně 80 procent plné. Samozřejmě je nemožné být přesný, ale to je přesně ten nápad. Existuje mnoho odlišných států mezi hladem a plnou, a mezi nimi rozlišuje zkušenost. Je nemožné zdůraznit význam vědomého stravování v našich životech. V důsledku toho se kvůli vašemu zdraví vyhněte zírání na displeje. Jezte pryč od stolu, nejlépe u stolu nebo v klidné oblasti, kde se můžete lépe soustředit. Pak si udělejte čas, abyste ocenili každý ústa. A pokud je to vůbec možné, jíst s jinými lidmi. Bohužel, podle studie, polovina všech jídel ve Velké Británii je spotřebována samostatně. Spojení s ostatními nad jídlem je nejen uklidňující, ale může být také velmi prospěšné pro vaše duševní zdraví a mezilidské spojení.

Zatím jste se v těchto poznámkách dozvěděli, co jíst, kdy je sníst, proč je jíst a jak ji konzumovat, abyste resetovali biochemické signály ve vašem těle. Zjistěte, jak to všechno spojit a vytvořit strategii hubnutí, která je přizpůsobena vašim potřebám v další části tohoto článku.

Vytvořte strategii hubnutí, která je pro vás i vaše tělo efektivní a bezpečná.

Pokud jde o snížení hmotnosti, neexistuje žádné univerzální řešení. Je důležité vybrat nástroje a techniky, které jsou pro vás osobně nejvíce přitažlivější. Trvá čas a úsilí, abychom se stali schopni čtení zpráv vašeho těla. S praxí se však můžete naučit být svým vlastním zdravotním mechanikem. Hlavním bodem tohoto dopisu je navrhnout dlouhodobou strategii hubnutí, která je účinná pro vás i vaše tělo. Níže jsou uvedeny některé návrhy, jak začít: Nejprve prozkoumejte tyto tři základní principy, které jsou důležité nejen pro snižování hmotnosti, ale také pro dlouhodobé zdraví. Konzumujte Whole Foods: Zvažte potraviny pouze s jednou nebo dvěma ingrediencemi, jako jsou ovoce, zelenina, luštěniny, zrna a mořské plody. Skutečná jídla pomáhají udržovat rovnováhu signálů vašeho těla, aniž byste měli hlad.

Udělejte ze spánku nejvyšší prioritu: Špatný noční spánek vás nutí hladší a nakloněno hledání komfortních jídel. To také způsobuje, že se vaše signály stanou dezorganizovanými. Rozhodněte se chodit každý den: Je to základní aktivita pro tělo a je to prostě dobře. Zahrňte chůze ve svých pravidelných činnostech, jako je dojíždění nebo pochůzky, aby vám pomohly zhubnout. Zvažte tři každodenní praktiky, které můžete udělat právě teď, abyste zlepšili svůj celkový pohodu. Cílem je učinit z něj druhá přirozenost, podobně jako kartáčování zubů po jídle. Postačí se něco po dobu pěti minut denně. Uložte pravidelnou část vaší ranní rutiny uložením závaží v kuchyni. Jednoduché tréninky, jako je bicepové kadeře, jsou dobrým místem pro začátek. Nastaňte spojení s jinou lidskou bytostí: Může to být stejně snadné jako příjemný chat s kolegou obou oběd, nebo telefonicky zavolejte kamarádovi v noci, abyste ukázali své uznání.

Udělejte si nějaký čas a zamyslete se nad svými úspěchy: Udělejte si několik minut a přemýšlejte o tom, co pro vás po celý den šlo dobře. Udělejte si také nějaký čas a přemýšlejte o tom, co můžete z této zkušenosti vzít a použít ji v budoucnu. Tyto poslední tři posilovače nejsou opravdu nutné, aby se na ně soustředily. Jakmile však budete připraveni je vyzkoušet, stojí za to. Emoce a stres jsou propojeny. I když identifikace a řešení kořenových příčin nadváhy je obtížné, je to jedna z nejúčinnějších věcí, které můžete udělat pro zlepšení vašeho zdraví. Načasování jídla: Jíst snídani a oběd dříve během dne a omezte vaše občerstvení po celý den. Zkuste jíst v 12hodinovém okně a pak zjistěte, zda jej můžete snížit na 10 nebo možná osm hodin nebo méně.

Věnujte pozornost: Pokud si uděláte čas na pozorování jídla, budete moci zpomalit a dbát na zprávy z vašeho těla. Jíst s lidmi spíše než používat elektronické gadgety a věnujte čas, abyste si toho okamžiku opravdu ocenili.

Poslední shrnutí knihy se cítí skvěle, hubnutí je následující:

Nejdůležitější lekcí v těchto poznámkách je, že nemáte na vině, pokud nesoute nadváhu. Výsledkem je, že vaše tělo dělá přesně to, co mělo dělat: reagovat na jeho okolí. Vyvinula se toužit po blažených jídlech, která jsou nyní snadno dostupná všude. Když jsou však všechny signály v synchronizaci, vaše tělo je velmi zběhlé při řízení svých energetických požadavků. Jíst pravá jídla, upřednostňování spánku a cvičení, snižování stresu a změnu vašeho emočního spojení s jídlem může pomoci tyto signály resetovat, pokud se stanou nevyzpytatelnými. Akční rada: Cítit, krmit a hledat, co chcete. Tuto techniku ​​může být použita při příštím silnou touze po čemkoli. Je důležité si pamatovat tři F: pocit, krmení a objevování. V první řadě si nechte zažít cokoli, co zažíváte. Nyní si vezměte pero a papír, abyste napsali, jak vám stravování umožňuje uspokojit pocit, který jste zažili. V neposlední řadě najděte náhradu za jídlo. Například se zapojte do minuty intenzivní aktivity, zhluboka se nadechněte, usrkávejte sklenici vody nebo kontaktujte kamaráda, aby vám pomohl relaxovat.

KOUPIT KNIHA - cítit se skvěle, zhubnout od Rangana Chatterjee

Napsáno BrookPad Tým založený na pocitu skvěle, zhubněte od Rangana Chatterjee

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.